Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy Świat staje się coraz bardziej smart?
Smart telewizory, telefony urządzenia AGD, a nawet domy - naszą codzienną aktywność coraz częściej usprawniają inteligentne rozwiązania.

Jak przygotować centralne ogrzewanie do zimy?
Zima co roku zaskakuje nie tylko drogowców. Często okazuje się, że kiedy w listopadzie przychodzą pierwsze mrozy, nasze domy nie są na to przygotowane. Jednym z ważniejszych elementów, o których konserwacji powinniśmy pomyśleć zawczasu, jest instalacja grzewcza.

Dom energooszczędny - jak zapewnić niskie koszty ogrzewania?
Wybudowanie energooszczędnego domu wymaga szczególnej uwagi na każdym etapie: od projektowania, poprzez dobór instalacji grzewczej, wykonanie aż po eksploatację. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i materiałów budowlanych pozwala na zmniejszenie strat ciepła w przyszłości, co wpływa na ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku i w konsekwencji, na zminimalizowanie comiesięcznych rachunków.

Czyszczenie i przegląd kominka i komina według Jøtul
Jøtul zaleca dokonywanie regularnych przeglądów, zarówno kominka jak i komina. Czysty kominek dostarcza wspaniały widok ognia, a drewno jest w nim spalane lepiej i czyściej.

Chłodzenie z pompą ciepła?
Zastosowanie niskotemperaturowych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła staje się w Polsce coraz bardziej popularne, zarówno w budownictwie publicznym, jak i w domach jednorodzinnych.

Czy Polak zawsze mądry po szkodzie?
Wakacje to idealny czas dla złodziei i włamywaczy. Z sondaży wynika, że więcej niż 70 proc. Polaków boi się o bezpieczeństwo własnego mieszkania w trakcie urlopu.

Masz domek na wsi? Uważaj na wodę ze studni!
Lato to czas wyjazdów na działkę czy do domku letniskowego. Przeważnie korzystamy tam z wody z tzw. ujęć własnych. Wymaga ona najczęściej kompleksowego uzdatnienia, głównie ze względu na zbyt dużą zawartość związków żelaza i manganu. W przypadku takiej wody zwykłe filtry mogą nie wystarczyć.

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki
Twój dom -Twoim sprzymierzeńcem w organizacji codziennego życia. Dom, który samodzielnie decyduje o włączeniu światła, ogrzewania czy alarmu, do tego symuluje obecność mieszkańców i reaguje na ich polecenia głosowe.

Jak działają bezglikolowe pompy ciepła?
Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

Dlaczego coraz częściej oświetlamy domy LEDami?
Podświetlony sufit, podłoga, a nawet wanna – takie możliwości aranżacji wnętrz daje nam coraz popularniejsze oświetlenie LED.

Czym się kierować wybierając pompę ciepła?
Podstawowym parametrem każdej pompy ciepła jest jej współczynnik efektywności, tzw. COP - stwierdza Krzysztof Gnyra z firmy Viessmann Sp. z o.o.

My się zimy nie boimy - systemy przeciwoblodzeniowe Thermoval®
Niskie temperatury oraz obfite opady śniegu dały się nam wszystkim we znaki nie jeden raz.

Jakie korzyści płyną z zastosowania automatyki bezprzewodowej w ogrzewaniu płaszczyznowym?
Odpowiedzi udziela Piotr Bertram Doradca Techniczny KAN Sp. z o.o. Komfortowy i energooszczędny dom to cel i marzenie współczesnych rodzin planujących budowę lub modernizację swoich siedzib i mieszkań.