Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jakie pokrycie dachowe zamiast eternitu?
Na dachach polskich domów w latach 60. i 70. ubiegłego wieku powszechnie stosowano eternit. Jednak z upływem czasu okazało się, że to pokrycie dachowe jest szkodliwe dla zdrowia, dlatego zaniechano jego produkcji. Od kilkunastu lat na terenie całego kraju trwa program usuwania tego materiału.

Murowanie klinkierowego ogrodzenia krok po kroku
Płot zbity z desek czy druciana siatka nie są optymalnym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni wokół domu. Gdy budowa obiektu będzie zakończona, a inwestorzy złapią finansowy oddech, warto pomyśleć o efektownym, murowanym ogrodzeniu.

Jak podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny?
Zmiany klimatyczne szczególnie mocno uderzają w sytuację hydrologiczną. Choć w Polsce nie jesteśmy w najgorszej sytuacji, i tak mocno odczuwamy brak opadów. Pociąga to za sobą wzrost cen wody. Dlatego na znaczeniu zyskują wszelkie działania, które oszczędzają jej zasoby. Dobrą praktyką jest podlewanie ogrodu zgromadzoną deszczówką. W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób podłączyć zbiornik na deszczówkę do rynny.

Dlaczego warto wybrać dachówki betonowe?
Są estetyczne, mrozoodporne, szczelne, trwałe, mają niemal 100-letnią żywotność i zwiększają bezpieczeństwo domu podczas długotrwałych anomalii pogodowych - dachówki betonowe są ekologicznym materiałem, cieszącym się duszą popularnością, który sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym od lat.

Czym zabezpieczyć dach, gdy budowa się przedłuża? Rola poszycia uszczelniającego
Warstwę wstępnego krycia, czyli poszycia uszczelniającego, montuje się na krokwiach dachowych. Zabezpiecza nasz dom w czasie budowy przed wiatrem i wilgocią, i zapewnia mu odpowiednią wentylację. Jaki materiał wybrać do wykonania jej: papę czy membranę? Podpowiadamy, w jakich sytuacjach sprawdzają się oba te materiały.

Który materiał wybrać na pokrycie dachowe: poliwęglan czy PVC?
Wizualnie praktycznie nie różnią się niczym, ale ich parametry techniczne są inne, tak jak cena. Co przemawia za wyborem płyt z poliwęglanu, a co za PVC na pokrycie dachowe?

Czy rodzaj wykończenia dachówki ma znaczenie?
Na jakie dachówki warto zdecydować się przy budowie domu w pobliżu drzew? Które z nich są najbardziej odporne na czynniki atmosferyczne? Czym różni się dachówka angobowa od glazurowanej? Sprawdź, która dachówka ceramiczna będzie najlepsza do pokrycia dachu Twojego domu.

Nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji - postaw na klinkier
Elewacja klinkierowa daje gwarancję ogromnej wytrzymałości materiału i jego odporności. Stwarza też nieograniczone możliwości kreowania wyglądu elewacji. Sprawdź, przy jakich projektach sprawdzi się najlepiej.

Ceramiczny dach - ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie
Utrwaliło się przekonanie, że dachówki ceramiczne są rozwiązaniem dla inwestorów o bardziej zasobnym portfelu. Jednak w perspektywie czasu okazuje się, że nie jest to do końca prawdą. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne, które na przestrzeni lat wypada zdecydowanie najkorzystniej.

Niezawodne systemy rynnowe
Każdy dom wymaga odpowiedniego i przede wszystkim skutecznego odprowadzenia wody z dachu. To niezwykle ważne, z jednej strony z uwagi na gromadzenie się deszczówki, która może stanowić duży problem. Z drugiej strony, o której często niestety zapominamy, to nasz obowiązek prawny jako właściciela nieruchomości, którego należy bezwzględnie przestrzegać.

Dachy ceramiczne odporne na wichury
Silne wiatry i deszcze, które w ostatnim czasie napływają do Polski, testują wytrzymałość materiałów budowlanych, szczególnie tych używanych do pokryć dachów. Jeśli jesteś w trakcie budowy własnego domu, postaw na materiały najlepszej jakości - sprawdzone przez wieki dachówki ceramiczne.

Materiały elewacyjne - trendy na 2022 rok
Popularne tynki coraz częściej ustępują miejsca innym rozwiązaniom elewacyjnym - naturalnym i ponadczasowym. To ceramika, ze względu na swoje właściwości, jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych materiałów wykończeniowych ścian zewnętrznych domu.

Jak zbudowany jest gont bitumiczny?
Gonty KATEPAL wykonane są z maty z włókna szklanego impregnowanego, pokrytego masą bitumiczną i posypką mineralną bądź ceramiczną.

Dlaczego modyfikacja elastomerem SBS wpływa korzystnie na właściwości gontów bitumicznych?
SBS jest klasycznym elastomerem, czyli tworzywem ulegającym odkształceniu pod wpływem przyłożonego obciążenia i po jego usunięciu całkowicie powracającym do pierwotnego rozmiaru i kształtu (ma właściwości podobne do kauczuku). SBS zachowuje właściwości lepko-sprężyste w niskiej temperaturze, jest więc odporny na zginanie na zimno i na starzenie. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną na rozciąganie i rozrywanie, zachowując stale pierwotny kształt. Rozciągliwość bitumu modyfikowanego elastomerem SBS wynosi ponad 90% bez zerwania.