Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Stahlton Polska
Zastosowanie bloczków izolacyjnych ISOMUR ® Plus
Bloczki ISOMUR® Plus zamykają przerwę w poziomej izolacji podłogi na gruncie, powstającą w miejscu posadowienia ściany konstrukcyjnej na ścianie fundamentowej, jak również ściany działowej na płycie przyziemia lub stropie nad nieogrzewaną piwnicą lub garażem.
Nicewicz Zakład Stolarski
Nicewicz Zakład Stolarski: Klimat mieszkania i jakość powietrza
Wpływ na elementy budowlane zwłaszcza: Drzwi wejściowe zewnętrzne, drzwi przejścia ocienionego w budynkach jednorodzinnych i użyteczności publicznej. Drzwi wejściowe do mieszkań z nieogrzewanych klatek schodowych. Projekty modernizacji i remontów.
GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.
Guardian: Zaawansowana technologia napylania powłok
Obecnie, istnieją dwie technologie nanoszenia powłok na szkło. Jedną z nich jest process pyrolityczny (on-line), gdzie powłoki napylane są podczas produkcji szkła float. Drugi proces zachodzi w próżni, już po procesie produkcji szkła (off-line), w urządzeniu magnetronowym (tzw. coater). W zasadzie druga z tych metod, w porównaniu do procesu pyrolitycznego, pozwala na wyprodukowanie bardziej różnorodnych powłok, które charakteryzują się dużo szerszym zakresem parametrów.
GUARDIAN CZĘSTOCHOWA Sp. z o.o.
Guardian: Technologia produkcji szkła float
W trakcie procesu produkcyjnego szkła za pomocą technologii float, płynne szkło o temperaturze około 1100°C przelewane jest w sposób ciągły z pieca do dużej wanny wypełnionej płynną cyną. Szkło rozlewa się po cynie pokrywając równomiernie jej powierzchnię.
Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Fabryka Stropów: wybieramy strop
Dobrze wybrany strop powinien zapewnić nam komfort cieplny, komfort akustyczny oraz oczywiście komfort użytkowania. Raz wybranego stropu nie wymienisz. Dlatego - właściwy wybór ma znaczenie!
Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Kształtki wieńcowe - uzupełnienie stropów SMART
Kształtki wieńcowe (pustaki szalunkowe) usprawniają budowę oraz skracają czas realizacji inwestycji, dzięki czemu redukują również jej koszty.
George
George: Budownictwo pasywne
Do domów pasywnych oraz energooszczędnych niezbędne jest zamontowanie odpowiedniej stolarki okiennej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo stolarkę do domów pasywnych okna COMFORT 90 oraz do domów energooszczędnych COMFORT 78. Odpowiedni wybór elementów konstrukcji i izolacji jest równie ważny jak dobry wybór okien. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą na okna COMFORT 78 i COMFORT 90. A co najważniejsze dla osób planujących inwestycje od roku 2013 do 2018 można uzyskać spora dopłatę do kredytu zaciągniętego na rzecz kupna mieszkania lub budowę domu pasywnego oraz energooszczędnego.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Pielęgnacja dachu według Florian Centrum
Gdy arkusze blachodachówek są już ułożone, trzeba sprawdzić, czy w trakcie montażu nie powstały na ich powierzchni rysy. Jeśli tak, trzeba te miejsca oczyścić i pomalować farbą renowacyjną. W przeciwnym razie powstaną tam skupiska rdzy, które będą się rozprzestrzeniać.
BRUK-BET
Dlaczego buduję dom z betonu komórkowego Termalica®?
Termalica® to rewelacyjny system budowlany nowej generacji. Żaden inny materiał ścienny nie posiada tylu atutów jednocześnie.
Paroc
Paroc: Instalacja grzewcza a grubość izolacji w świetle obowiązujących Warunków Technicznych
Ograniczanie strat ciepła w obiektach to temat, który w Polsce jeszcze przez kilka dobrych lat będzie omawiany szeroko, zarówno w środowisku fachowców, jak i wśród samych użytkowników budynków – zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy rosnące ceny energii oraz zmiany zachodzące w rodzimych przepisach prawnych.
BRUK-BET
Budowa dobrze zorganizowana
Przymierzasz się do budowy domu? Zaplanowanie poszczególnych etapów prac budowlanych pozwoli ci kontrolować zarówno czas, jak i wydatki. Przemyślany i dostosowany do twoich wymagań harmonogram prac sprawdzi się zarówno w przypadku wynajęcia firmy, która zrealizuje inwestycję „pod klucz”, jak i budowy domu systemem gospodarczym. Sprawdź, które pozycje w twoim planie powinny być szczególnie mocno wyróżnione.
wienerberger
Łatwy montaż i najwyższa trwałość - ceramiczne stropy prefabrykowane
Ceramiczny strop gęstożebrowy jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do wykonywania tego elementu budynku. Łączy on w sobie zalety trwałego materiału produkowanego na bazie gliny z rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi łatwy, szybki montaż i najwyższą solidność gotowej konstrukcji. Stanowi też idealne uzupełnienie dla domu, do którego budowy wybrano pustaki i dachówki ceramiczne, cegły klinkierowe.
URSA
Jak izolować stropodach?
Są dwie podstawowe metody izolacji ciężkiego stropodachu wentylowanego.
MCM PROJECT Sp. z o.o.
Koszty budowy hali magazynowej - składowe kosztorysu MCM Project
Całkowity koszt budowy hali magazynowej zależy od wielu czynników. Poza ceną konstrukcji stalowej, należy uwzględnić wszelkie koszty procesu inwestycyjnego, w tym m.in.: projekt budowlany, roboty ziemne, fundamenty, posadzki, przyłącza, montaż, ogrodzenia oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Do składowych kosztorysu inwestycji należy zaliczyć również takie elementy jak: powierzchnię hali, jej kubaturę, przeznaczenie, dodatkowe wyposażenie oraz dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb.
MS więcej niż OKNA
Montaż okien krok po kroku
Prawidłowo przeprowadzony montaż okien MS to klucz do ich późniejszego prawidłowego funkcjonowania. Na fuszerkę nie ma tu miejsca, bo nawet niewielki błąd montażysty często ma olbrzymie konsekwencje dla użytkownika – złe funkcjonowanie okna, przenikanie zimna, wilgoć, a nawet rozwój pleśni. By tego uniknąć, podczas montażu należy ściśle przestrzegać wskazówek specjalistów firmy MS więcej niż OKNA.