PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Sprawdzone w ekstremalnych warunkach - narzędzia ręczne PROLINE

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zakup narzędzi ręcznych nie jest problemem – leżą na półkach nie tylko sklepów i składów budowlanych, ale także zwykłych popularnych marketów. Kupno narzędzi profesjonalnych, które spełnią swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach – to już spore wyzwanie. Narzędzia PROLINE to produkty od lat najczęściej wybierane przez profesjonalistów – sprawdźmy dlaczego.

Narzędzia budowlane i ślusarskie

Narzędzia, które muszą się znaleźć w arsenale każdego budowlańca, to m.in. wszelkiego rodzaju brzeszczoty i noże, młotki, poziomice, miary (w tym dalmierze), kielnie czy piły i otwornice. Te, które znaleźć można w sklepie PROLINE, zaprojektowane zostały przez profesjonalistów.

To oni, bazując na własnych doświadczeniach, stworzyli narzędzia poręczne, trwałe i solidne. Wszystkie te cechy sprawiają, że praca przy użyciu ręcznych narzędzi PROLINE przebiega szybko i gładko.

Imadła, gratowniki, pilniki czy komplety narzędzi traserskich – to z kolei bazowe wyposażenie każdego ślusarza. W ofercie sklepu PROLINE znaleźć można bogaty wachlarz zestawów i pojedynczych narzędzi z każdego z tych działów.

W poszczególnych kategoriach znaleźć można wersje podstawowe (budżetowe) oraz takie, które wzbogacone są o kolejne udogodnienia. Przykładowo, poziomice mogą być wyposażone w 2 lub 3 libelki, a także dodatkowo w magnesy. Oczywiście, PROLINE ma w swojej ofercie także poziomice laserowe.

Nowość – niwelator PROLINE

PROLINE 15162 to obrotowy, rotacyjny i samopoziomujący niwelator laserowy. Wyposażony jest w laser o mocy ≦1 mW klasy 3R emitujący wiązkę zielonego światła, czterokrotnie lepiej widocznego od wiązki czerwonej. Imponujący, bo aż 30 m (a z detektorem 500 m) jest zasięg tego narzędzia.

Co więcej, jego obracająca się głowica może wirować w prawo i w lewo z czterema prędkościami – 60, 120, 300, 600 obr./min. W ten sposób tworzona jest na obiekcie linia pozioma lub – jeśli narzędzie obrócone zostanie o 90° - pionowa.

W zależności od potrzeb, ten model niwelatora może działać w trybach rotacyjnym, punktowym lub liniowym. W przypadku trybu punktowego głowica emituje jedynie plamkę laserową.  Z kolei tryb liniowy może mieć jeden z następujących kątów rozwarcia: 10°, 45°, 90° lub 160°. Warto także wiedzieć, że niwelator może znaleźć także zastosowanie jako pionownik.

Konstruktorzy tego urządzenia pomyśleli również o tym, by głowicę lasera zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego służy specjalny kosz ochronny. Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku wykorzystuje się znajdujący się na jego wyposażeniu detektor sygnału.

Elektronika na wysokim poziomie

Elektroniczny kompensator niwelatora automatycznie poziomuje go w zakresie ±5° i sprawia, że w czasie wykonywania pomiarów pozostaje w określonej pozycji. Urządzenie posiada system sygnalizacji niespoziomowania, który zatrzymuje głowicę w sytuacji, gdy niwelator zostanie np. potrącony i rozpoziomowany. Dla wygody użytkownika, ten model niwelatora posiada pilota o zasięgu 20 m. Na uwagę zasługuje także akumulator – to NiMH o pojemności 3500 mAh.

Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku
Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku

Dla wymagających profesjonalistów

Zdarza się, że pomiary wykonywane są w trudnych warunkach. Dlatego firma PROLINE przystosowała swój flagowy niwelator do pracy w zapyleniu i wilgoci. Urządzenie spełnia normę IP54, a do tego jest kompaktowy i lekki, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. Najczęściej z tego urządzenia korzystają murarze, tynkarze, elektrycy, hydraulicy, glazurnicy, wylewkarze, monterzy mebli i zabudowy g-k.

Świetnie sprawdza się podczas wyznaczania referencyjnych linii poziomych i pionowych w trakcie wiercenia otworów na jednej wysokości. Jest przydatny także w czasie montowania ścianek działowych w jednej linii, określania wysokości okien, czy stropów. Sprzętem zainteresowani są również brukarze, specjaliści układający chodniki i krawężniki oraz wykonawcy, którzy w swoich pracach budowlanych wykorzystują niwelację terenu.

źródło i zdjęcie: PROLINE marka PROFIX

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum