Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł
PROFIX Sp. z o.o. Elektronarzędzia, narzędzia akumulatorowe, wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, akumulatory 20 V
www.profix.com.pl
PROFIX Sp. z o.o. Elektronarzędzia, narzędzia akumulatorowe, wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, akumulatory 20 V
Dane kontaktowe:
22 78 59 600
Łomna Las, ul. Dobra 3, 05-152 Czosnów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Sprawdzone w ekstremalnych warunkach - narzędzia ręczne PROLINE

Zakup narzędzi ręcznych nie jest problemem – leżą na półkach nie tylko sklepów i składów budowlanych, ale także zwykłych popularnych marketów. Kupno narzędzi profesjonalnych, które spełnią swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach – to już spore wyzwanie. Narzędzia PROLINE to produkty od lat najczęściej wybierane przez profesjonalistów – sprawdźmy dlaczego.

Sprawdzone w ekstremalnych warunkach - narzędzia ręczne PROLINE
Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jakie narzędzia znajdziesz w sklepie internetowym PROLINE?
  • Do czego służy niwelator PROLINE?
  • Czym wyróżnia się niwelator PROLINE?

Narzędzia budowlane i ślusarskie

Narzędzia, które muszą się znaleźć w arsenale każdego budowlańca, to m.in. wszelkiego rodzaju brzeszczoty i noże, młotki, poziomice, miary (w tym dalmierze), kielnie czy piły i otwornice. Te, które znaleźć można w sklepie PROLINE, zaprojektowane zostały przez profesjonalistów.

To oni, bazując na własnych doświadczeniach, stworzyli narzędzia poręczne, trwałe i solidne. Wszystkie te cechy sprawiają, że praca przy użyciu ręcznych narzędzi PROLINE przebiega szybko i gładko.

Imadła, gratowniki, pilniki czy komplety narzędzi traserskich – to z kolei bazowe wyposażenie każdego ślusarza. W ofercie sklepu PROLINE znaleźć można bogaty wachlarz zestawów i pojedynczych narzędzi z każdego z tych działów.

W poszczególnych kategoriach znaleźć można wersje podstawowe (budżetowe) oraz takie, które wzbogacone są o kolejne udogodnienia. Przykładowo, poziomice mogą być wyposażone w 2 lub 3 libelki, a także dodatkowo w magnesy. Oczywiście, PROLINE ma w swojej ofercie także poziomice laserowe.

Nowość – niwelator PROLINE

PROLINE 15162 to obrotowy, rotacyjny i samopoziomujący niwelator laserowy. Wyposażony jest w laser o mocy ≦1 mW klasy 3R emitujący wiązkę zielonego światła, czterokrotnie lepiej widocznego od wiązki czerwonej. Imponujący, bo aż 30 m (a z detektorem 500 m) jest zasięg tego narzędzia.

Co więcej, jego obracająca się głowica może wirować w prawo i w lewo z czterema prędkościami – 60, 120, 300, 600 obr./min. W ten sposób tworzona jest na obiekcie linia pozioma lub – jeśli narzędzie obrócone zostanie o 90° - pionowa.

W zależności od potrzeb, ten model niwelatora może działać w trybach rotacyjnym, punktowym lub liniowym. W przypadku trybu punktowego głowica emituje jedynie plamkę laserową.  Z kolei tryb liniowy może mieć jeden z następujących kątów rozwarcia: 10°, 45°, 90° lub 160°. Warto także wiedzieć, że niwelator może znaleźć także zastosowanie jako pionownik.

Konstruktorzy tego urządzenia pomyśleli również o tym, by głowicę lasera zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do tego służy specjalny kosz ochronny. Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku wykorzystuje się znajdujący się na jego wyposażeniu detektor sygnału.

Elektronika na wysokim poziomie

Elektroniczny kompensator niwelatora automatycznie poziomuje go w zakresie ±5° i sprawia, że w czasie wykonywania pomiarów pozostaje w określonej pozycji. Urządzenie posiada system sygnalizacji niespoziomowania, który zatrzymuje głowicę w sytuacji, gdy niwelator zostanie np. potrącony i rozpoziomowany. Dla wygody użytkownika, ten model niwelatora posiada pilota o zasięgu 20 m. Na uwagę zasługuje także akumulator – to NiMH o pojemności 3500 mAh.

Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku
Niwelator PROLINE 15162 może być używany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku

Dla wymagających profesjonalistów

Zdarza się, że pomiary wykonywane są w trudnych warunkach. Dlatego firma PROLINE przystosowała swój flagowy niwelator do pracy w zapyleniu i wilgoci. Urządzenie spełnia normę IP54, a do tego jest kompaktowy i lekki, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. Najczęściej z tego urządzenia korzystają murarze, tynkarze, elektrycy, hydraulicy, glazurnicy, wylewkarze, monterzy mebli i zabudowy g-k.

Świetnie sprawdza się podczas wyznaczania referencyjnych linii poziomych i pionowych w trakcie wiercenia otworów na jednej wysokości. Jest przydatny także w czasie montowania ścianek działowych w jednej linii, określania wysokości okien, czy stropów. Sprzętem zainteresowani są również brukarze, specjaliści układający chodniki i krawężniki oraz wykonawcy, którzy w swoich pracach budowlanych wykorzystują niwelację terenu.

źródło i zdjęcie: PROLINE marka PROFIX