Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice

5 mitów na temat wolnowiszących rolet dzień noc

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Wolnowiszące rolety dzień noc przez ostatnie lata zdobyły dużą popularność dzięki swoim wyjątkowym zaletom. Nie wszyscy jednak są przekonani co do ich funkcjonalności, wygody i designu. Z pomocą ekspertki marki ANWIS obalamy pięć najczęściej spotykanych mitów, które powstały o wolnowiszących roletach dzień noc.

Warto zacząć od tego, że osłony okienne są potrzebne w każdym pomieszczeniu. Dają poczucie prywatności, chronią przed słońcem, stwarzają poczucie bezpieczeństwa i nastrój w pomieszczeniu. Grunt to oczywiście odpowiedni wybór. Rolety dzień noc łączą w sobie te cechy i dają od siebie jeszcze więcej – ciekawy design, funkcjonalność i kontrolę nad ilością oświetlenia. Rozwiejmy wątpliwości, które często pojawiają się przy wyborze tego rozwiązania.

Mit pierwszy - prześwitywanie rolet dzień noc

To najczęściej pojawiający się mit związany z wyglądem samych rolet. Wielu osobom wydaje się, że ponieważ najczęściej wybieranym rodzajem rolet dzień noc są te w bardzo jasnych kolorach, a część pasów ułożonych naprzemiennie ma za zadanie wpuszczać do pomieszczenia światło, to po zasłonięciu całej rolety będzie ona prześwitywać. Nic bardziej mylnego! Zatem wszyscy ci, którzy martwią się o to, że montując rolety dzień noc narażą się na podglądanie przez sąsiadów, mogą się uspokoić - nie ma takiego zagrożenia.

Naprzemienność poziomych pasów została zaprojektowana celowo w ten sposób, aby siatka przepuszczająca promienie słoneczne przeplatała się z materiałem ograniczającym dopływ światła do pomieszczenia, a tym samym przesłaniała całość szyby w oknie  - informuje ekspertka marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska

Mit drugi - trudne czyszczenie rolet dzień noc

Jesteśmy w wyborach dotyczących urządzania wnętrz bardzo praktyczni, dlatego cenimy sobie funkcjonalność urządzeń i rozwiązań. Powszechnie wydaje się, że rolety dzień noc z uwagi na materiały wykonania sprawiają problemy przy ich czyszczeniu. Okazuje się jednak całkowicie odwrotnie.

Do odświeżenia rolety dzień noc wystarczy użyć lekko nawilżonej ściereczki. Podstawą jest delikatne przecieranie materiału i jego krawędzi po całej długości, a następnie pozostawienie całkowicie rozwiniętego materiału do wyschnięcia radzi ekspertka

Aby przyspieszyć ten proces warto uchylić lub otworzyć okno. Jeśli zależy nam na odkurzeniu materiału, możemy skorzystać z miotełki do kurzu, pamiętając o tym, że najwięcej zbiera się go na krawędziach i przy zwoju materiału. Posiadacze rolet wolnowiszących dzień noc z łańcuszkiem do ręcznego sterowania nie powinni zapominać o jego dokładnym czyszczeniu – to na nim kumuluje się wszystko, co przenosimy na naszych rękach. Do dokładnego wymycia wystarczy woda z mydłem, a do osuszenia – ręcznik papierowy lub czysta ściereczka.

Czyszczenie wolnowiszących rolet dzień noc
Do wyczyszczenia wolnowiszących rolet dzień noc wystarczy woda, mydło i czysta ściereczka fot. ANWIS Sp. z o.o.

Mit trzeci- rolety wolnowiszące dzień noc zasłaniają całe okno

Wokół tego mitu pojawia się kilka kontrowersji. Niektórzy mieszkańcy celowo decydują się na ten rodzaj rolet, aby móc każdego dnia jednocześnie wpuścić do pomieszczenia dużo światła i mieć przesłonięte okno. Często z tego rozwiązania korzystają osoby mieszkające w nowoczesnych blokach na dużych osiedlach, gdzie z sąsiadami możemy spotkać się okno w okno, podając sobie przez nie ręce. Jednak nie jest to regułą. Możemy śmiało więc uznać to za dodatkową zaletę tego produktu.

Rolety wolnowiszące dzień noc, podobnie jak inne rolety materiałowe, możemy swobodnie podnosić i samodzielnie decydować o tym, do jakiej wysokości okna odsłonimy je całkowicie zapewnia przedstawicielka marki Anwis

Mit czwarty - wolnowiszące rolety dzień noc są dostępne tylko w jasnych kolorach

To prawda, że kiedy rolety dzień noc wchodziły na rynek, były dostępne głównie w jasnych kolorach. Taki wybór ma też swoje praktyczne zastosowania – po pierwsze biały i kremowy najlepiej przepuszczają światło, a po drugie – pasują praktycznie do wszystkich innych połączeń i kolorów, są więc bezpiecznym wyborem. Obecnie mamy jednak duże pole manewru.

W ofercie mamy praktycznie odcienie wszystkich popularnych kolorów, nie wyłączając czarnego, który stał się w ostatnim czasie bardzo modnym wyborem. Czarne rolety wolnowiszące dzień noc potrafią odmienić pomieszczenie nie do poznania, nadać mu wyjątkowego klimatu, intymności. Podkreślają nowoczesne wnętrza, ale pasują także do tych, urządzanych w konkretnym stylu, np. industrialnymprzekonuje Agnieszka Gołębiewska.

Wolnowiszące rolety dzień noc w jadalni
Współcześnie wolnowiszące rolety dzień noc dostępne są w wielu kolorach fot. ANWIS Sp. z o.o.

Mit piąty - wolnowiszące rolety dzień noc sprawdzą się tylko w małym domu

Bardzo często rolety dzień noc wybierane są przez osoby mieszkające w małych przestrzeniach – w blokach, kawalerkach, niedużych domach. Głównie dlatego, że takie rozwiązanie z powodzeniem pozwala zrezygnować z posiadania firanek i zasłon, które nie tylko zabierają cenne centymetry, ale także optycznie ograniczają i zmniejszają powierzchnię. Natomiast posiadacze dużych okien szukają zawsze praktycznych rozwiązań, ponieważ duże przeszklenie to wyzwanie dla aranżacji wnętrza. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku rolety dzień noc wolnowiszące. Możemy śmiało uznać, że rolety wolnowiszące dzień noc są wyborem uniwersalnym i praktycznym, a także polecanym wszystkim tym, którzy chcą zadbać o idealną i estetyczną aranżację przestrzeni.

Maksymalna szerokość osłony może wynosić do 2,6 m, a zatem zastosowanie tego rozwiązania na dużych powierzchniach nie stanowi żadnego problemu informuje ekspertka marki Anwis

źródło i zdjęcia: ANWIS Sp. z o.o.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum