Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Czym kierować się podczas wybierania baterii do łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Bateria umywalkowa to jedno z najczęściej używanych urządzeń w domu. Warto więc wybrać baterię, która będzie solidna i trwała, co pomorze uniknąć kłopotliwej awarii. Na rynku znajdziemy wiele modeli, jednak nie wszystkie spełniają najważniejsze kryteria odnośnie niezwodnej pracy, funkcjonalności i stylu oraz wyjątkowego wzornictwa.

Bateria do łazienki luksusowej w stylu retro

Ta wytworna, obszerna łazienka została urządzona na wzór dawnych luksusowych pokojów kąpielowych. Dbałość o zachowanie spójności wizerunkowej widoczna jest w najmniejszych detalach, takich jak baterie wannowa i umywalkowa stojąca Retro New marki Ferro z łukowato wygiętą wylewką i stylowymi kurkami w kształcie motylków.

Baterie łazienkowe Retro New
Baterie łazienkowe Retro New fot. Ferro S.A.

Baterie łazienkowe w kolorze czarnym

W ostatnim czasie hitem łazienkowych aranżacji jest czarna armatura. Sprzyja temu moda na wnętrza inspirowane stylem industrialnym, gdzie często spotykamy czerń w oprawie okna, luster, czy oświetlenia. Na tle białych kafelków i umywalki w tym samym kolorze znakomicie wygląda czarna stojąca bateria Algeo Black z regulatorem strumienia. Model ten charakteryzuje się prostym, lecz eleganckim designem, harmonizującym z surową elegancją pomieszczenia. Wysoką jakość produktu potwierdza pięcioletnia gwarancja producenta.

Bateria umywalkowa Algeo Black
Bateria umywalkowa Algeo Black fot. Ferro S.A.

Bateria do łazienki minimalistycznej

Cechą charakterystyczną łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym jest armatura podtynkowa, w której cały mechanizm ukryty jest w ścianie, a na zewnątrz widzimy jedynie konieczne elementy – wylewkę oraz regulator strumienia i temperatury. Podtynkowa bateria umywalkowa Adore dostępna jest w wersji chromowanej oraz czarnej, efektownie prezentującej się w tej ultranowoczesnej aranżacji, bazującej na zestawieniu czerni, bieli i szarości. Atutem baterii jest perlator, czyli urządzenie napowietrzające strumień wody, dzięki czemu podczas korzystania z umywalki wypływa jej znacznie mniej. Jest to niezauważalne, jeżeli chodzi o komfort użytkowania, natomiast w widoczny sposób przekłada się na dbałość o środowisko oraz wysokość rachunków za wodę.

Bateria umywalkowa Adore
Bateria umywalkowa Adore fot. Ferro S.A.

Bateria do łazienki nowoczesnej

Bardzo efektownie i stylowo wyglądają umywalki w kształcie misy umieszczonej na powierzchni blatu. Takie rozwiązanie wymaga jednak specjalnej baterii nablatowej o wysokim korpusie. Model Algeo Square o geometrycznej linii wzorniczej i chromowanej powłoce znakomicie wkomponował się w to obszerne, jasne, pełne światła pomieszczenie.

Bateria umywalkowa Algeo Square
Bateria umywalkowa Algeo Square fot. Ferro S.A.

Bateria do łazienki przyjaznej niepełnoprawnym

Projektanci Ferro zatroszczyli się również o osoby z problemami ruchowymi, o obniżonej sprawności motorycznej dłoni. Dla nich przeznaczony jest model Algeo Medico wyposażony w wyprofilowany uchwyt zapewniający komfortowe regulowanie strumienia wody. Wydłużony, wygięty uchwyt powoduje także ograniczenie kontaktu z korpusem baterii i przenoszeniem w ten sposób drobnoustrojów, co szczególnie doceniamy w dobie pandemii koronawirusa. Niezależnie od priorytetowej funkcji użytkowej Algeo Medico to nietuzinkowa wzorniczo bateria o smukłym korpusie. Pięknie prezentuje się w urokliwym wnętrzu przystosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej z dominującą nutą kolorystyczną głębokiego szafiru.

Bateria umywalkowa Algeo Medico
Bateria umywalkowa Algeo Medico fot. Ferro S.A.

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum