Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Wanny i umywalki na wymiar - rozwiązanie do małej łazienki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Łazienki o małej powierzchni sprawiają duże problemy aranżacyjne. Nawet uznani projektanci mają problemy, jak sprawić, by była jednocześnie funkcjonalna i w miarę możliwości przestronna. Dodatkowo na uwadze należy mieć fakt, iż małe łazienki nie posiadają okien, toteż istotną rolę pełni tu tzw. uważne planowanie.

Podstawowe porady dotyczące urządzania małej łazienki

Urządzając łazienkę o niewielkim metrażu, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby osób, które będą z niej korzystały. Kwestia funkcjonalności jest priorytetowa w przypadku małych łazienek. Warto zastanowić się jak przestronnie i użytecznie zagospodarować przestrzeń, by komfort użytkowania był na najwyższym poziomie. W momencie, w którym posiadamy wstępny projekt i koncepcję na stworzenie łazienki naszych marzeń, powinniśmy wszystko dokładnie wymierzyć i na podstawie danych z pomiaru wybrać idealne rozwiązania

Asymetryczna wanna wolnostojąca na wymiar Luxum
Asymetryczna wanna wolnostojąca na wymiar fot. HOMSA Sp. z o.o.

Niestety w popularnych sklepach sieciowych nie ma możliwości wyboru produktu w pełni dopasowanego do łazienki. Wielokrotnie musimy godzić się na kompromis i rezygnować z własnych projektów i zamysłów aranżacyjnych. Marka Luxum® umożliwia osobą posiadającym nietuzinkowe pomysły aranżacyjne w 100% zrealizować ich wizje projektowe. W manufakturze tworzone są umywalki i wanny na wymiar z najwyższą starannością i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Producent doskonale wie, że ważnym aspektem podczas urządzania łazienki jest jakość materiałów, z których zostały stworzone umywalki oraz wanny dlatego tworzy wyroby z bezkonkurencyjnych materiałów Solid Surface.

Umywalka na wymiar - o czym trzeba pamiętać?

Umywalka to przedmiot najczęściej używany w łazience, dlatego jej wybór musi być przemyślany. W pierwszej kolejności należy zastanowić się jaki model umywalki wybrać:

  • wolnostojącą
  • nablatową
  • wpuszczoną w blat
  • wiszącą.

W przypadku małych łazienek warto podjąć decyzję między umywalką zintegrowaną z blatem a nablatową.

Umywalka nablatowa Luxum
Umywalka nablatowa fot. HOMSA Sp. z o.o.

Atutem umywalek zintegrowanych z blatem jest to, że zdecydowanie łatwiej utrzymać czystość, gdyż nie ma zakamarków, a przestrzeń pomiędzy umywalką a szafką jest wolna od brudu. Oprócz tego różne elementy przykładowo syfon lub rury są schowane. Natomiast umywalki nablatowe zajmują znacznie mniej miejsca niż pozostałe modele i umożliwiają wykorzystanie całego potencjału szafek. Dodatkowo umywalki nablatowe mają wysokie ranty związku, z czym woda nie chlapie na blat i zdecydowanie ułatwia to korzystanie z niej.

Umywalka zintegrowana z blatem z odpływem liniowym Luxum
Umywalka zintegrowana z blatem z odpływem liniowym fot. HOMSA Sp. z o.o.

Kolejną kwestią jest wybór ilości, kształtu mis. Biorąc pod uwagę mały metraż łazienki, warto  zdecydować się na model umywalki z jedną misą oraz z cienkim rantem. Obecnie do nowoczesnych łazienek wybiera się umywalki z wąskim blatem, gdyż dodają one pomieszczeniu lekkości i estetycznego wyglądu. Luxum® podąża za nowoczesnymi rozwiązaniami, dlatego klient może wybrać między tradycyjnym odpływem typu klik-klak lub innowacyjnym odpływem liniowym, który jest polecany przez światowych architektów wnętrz.

Wanna na wymiar - co trzeba wiedzieć?

Osoby, które posiadają łazienkę o niewielkim rozmiarze, zastanawiają się, czy wanna to właściwy wybór. Istnieje przekonanie, że wanna nadaje się wyłącznie do dużych łazienek niczym salonów kąpielowych. Jest to słuszne przekonanie w momencie, kiedy szukamy idealnego modelu wanny pośród gotowych produktów dostępnych od ręki. Jednak w przypadku, gdy decydujemy się na wannę na wymiar, możemy spełnić swoje marzenie o posiadaniu wanny w małej łazience. Luxum® na zasadzie współtworzenia tworzy produkty idealnie dopasowane pod kątem wymiarów oraz kształtu do łazienki.

Okrągła wanna wolnostojąca na wymiar Luxum
Okrągła wanna wolnostojąca fot. HOMSA Sp. z o.o.

Wanny tworzone są z materiałów Solid Surface, dzięki czemu utrzymują one ciepłotę wody przez dłuższy czas niż tradycyjne wanny. Preferowaną wanną do małej łazienki jest model przyścienny, ponieważ zajmie ona mniej miejsca i może zostać wyposażona w wygodne półeczki na kosmetyki. Luxum® jest w stanie zamontować systemy hydromasażu, które przeniosą kąpiel na wyższe standardy luksusu.

źródło i zdjęcia: HOMSA Sp. z o.o.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum