Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Drzwi antywłamaniowe i wejściowe

Jak wybrać bezpieczne drzwi do domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Dom to oaza i schronienie przed światem zewnętrznym, które powinno być chronione niczym twierdza. To miejsce, w którym płonie rodzinne ognisko, dlatego dostęp do niego należy powierzać tylko zaufanym osobom. Jak sprawić, aby domownicy czuli się w nim wyjątkowo bezpiecznie? Wybierając solidne i dobrej jakości drzwi z zasuwnicami antywłamaniowymi. Warto też skorzystać ze współczesnych zdobyczy technologicznych i wdrożyć wygodne rozwiązania smart.

Drzwi do bezpieczeństwa

Jakie powinny być drzwi, aby stały na straży bezpieczeństwa naszych domostw? Bez wątpienia – sztywne i solidne, wyposażone w porządne zawiasy i stabilną ościeżnicę. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i jednocześnie chcemy umieścić w skrzydle drzwi przeszklenie, powinniśmy wybrać szkło antywłamaniowe.

Dobre drzwi powinny mieć odpowiednią grubość profilu. W naszych warunkach geograficznych świetnie sprawdzą się drzwi aluminiowe i PVC o grubości profilu od 70 mm, które znaleźć możemy w ofercie firmy Budvar.

Twoje drzwi, Twój świat - drzwi wejściowe aluminiowe Budvar - dowiedz się więcej

Ich mocną stroną jest zarówno doskonały design, jak i rozwiązania, dzięki którym jeszcze lepiej będą chroniły domowników.Mowa o zasuwnicach z ochroną antywłamaniową na poziomie klasy RC2 oraz o rozwiązaniach typu SMART, które szturmem zdobywają rynek nieruchomości.

Drzwi aluminiowe- model Strasbourg 1, BUDVAR
Drzwi aluminiowe - model Strasbourg 1, BUDVAR

Zasuwnice – serce bezpiecznych drzwi

Jednym z najbardziej skutecznych zabezpieczeń są zasuwnice antywłamaniowe: manualne, półautomatyczne oraz automatyczne, w klasie RC2. Zarówno zasuwnice manualne jak i półautomatyczne mają swoich zwolenników, jednak my dziś skupimy swoją uwagę na zasuwnicach automatycznych, które zdobywają coraz większą popularność.

W tej kategorii warto wymienić 6-punktową zasuwnicę z hakami i bolcami, którą do swoich drzwi poleca Budvar. Za każdym razem po zatrzaśnięciu drzwi, blokują się one automatycznie na haki i bolce w aż 5 punktach bezpieczeństwa, a także na zapadkę zamka głównego. Jeśli użytkownik przekręci klucz w zamku – dodatkowo zablokują się w jeszcze jednym, 6 już punkcie.

Ciekawym rozwiązaniem, w które wyposażone zostały 6-punktowe automatyczne zasuwnice, jest funkcja dzień/noc, którą znaleźć można w drzwiach wyposażonych w pochwyt. Pozwala ona na wyłączenie automatycznego ryglowania drzwi przy domykaniu. Jest to wygodne, gdy domownik wychodzi na zewnątrz, np. do ogrodu i nie chce nosić przy sobie klucza.

Drzwi aluminiowe - model Paris 10, BUDVAR
Drzwi aluminiowe - model Paris 10, BUDVAR

Rodzaje inteligentnych zabezpieczeń

Nowoczesne technologie dają nam wciąż nowe narzędzia do rozwiązywania problemów. Zapewnienie bezpieczeństwa domownikom nie jest tu wyjątkiem. Sztuczna inteligencja może okazać się sprytnym i do tego skutecznym strażnikiem domu, który zapewni nam komfortowy i bezpieczny sposób otwierania i zamykania drzwi, bez użycia fizycznego klucza.

Obecnie najczęściej stosowanymi rozwiązaniami Smart w zakresie systemów zabezpieczania drzwi są: klawiatura numeryczna, czytnik linii papilarnych, czy bardziej złożony system Smart Home. Klawiatura numeryczna umożliwia otwarcie drzwi po wpisaniu kodu dostępu. Wraz z tym rozwiązaniem firma Budvar oferuje możliwość zdalnego otwarcia drzwi z odległości 1 m, przy pomocy komunikacji Bluetooth.

Kup drzwi online - Budvar zaprasza do sklepu

Czytnik linii papilarnych do otwarcia drzwi wymaga odcisku palca osoby uprawnionej, weryfikowanego za pośrednictwem niewielkiego czytnika umieszczonego na drzwiach. W tym systemie w dowolnym momencie można dodać lub usuwać dostęp kolejnych osób. W ramach tego rozwiązania klient otrzymuje dodatkową bezpłatną aplikację na telefon, za pośrednictwem której możliwe będzie otwarcie drzwi przy użyciu Bluetooth z odległości 1 m.

Co więcej, użytkownik będzie mógł sprawdzić czy, kto i w jakim czasie otwierał drzwi wejściowe. Ostatnie z proponowanych inteligentnych rozwiązań opiera się na centralnym systemie Smart Home, który pozwala na zdalne sterowanie drzwiami z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo można tworzyć scenariusze dedykowane poszczególnym domownikom, uwzględniające ich plan dnia, przyzwyczajenia i styl życia. Oczywiście, to rozwiązanie wymaga centrali Smart Home.

Drzwi wejściowe do domu | Kolekcja Paris | BUDVAR

Warto wiedzieć, że rozwiązania Smart Home można zastosować we wszystkich modelach drzwi wejściowych Budvar - wykonanych z wielką dbałością minimalistycznych i jednocześnie ultra nowoczesnych kolekcji Paris, Milan i Oslo lub utrzymujących się w stylistyce retro modelach Strasbourg i Palermo.

źródło i zdjęcie: Budvar

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum