Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie Ferro na wyspie…w kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Może służyć jako miejsce do przechowywania, zmywania, a także gotowania czy spożywania posiłków. Organizuje przestrzeń. Wspaniale łączy strefy i… ludzi. Mowa o wyspie kuchennej.

Wyspa znajduje się najczęściej w kuchni otwartej na salon

Wyspa jest doskonałym łącznikiem strefy kuchennej i wypoczynkowej. Od strony kuchennej są zwykle szafki i szuflady, czyli dodatkowe miejsca do przechowywania. Jeśli zdecydujemy się usytuować na wyspie strefę zmywania, pod blatem zmieści się zapewne i zmywarka, a na blacie zlewozmywak (jedno nie wyklucza drugiego - mimo posiadania zmywarki zlew z kranem jest w kuchni niezbędny, bo przecież trzeba gdzieś móc szybko opłukać warzywa, umyć ręce, napełnić wodą garnek itd.). Oczywiście należy pamiętać, że lokalizacja miejsca do zmywania na wyspie wymaga specjalnego poprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Chromowana bateria TigaVerdeLine

W przykładowej aranżacji w odcieniu off-white, czyli bieli z kroplą szarości, w roboczy blat wyspy wkomponowano nieduży, okrągły zlewozmywak w tonacji harmonizującej z kolorystyką kuchni. Towarzyszy mu stojąca, chromowana bateria TigaVerdeLine. Jej elegancka, choć prosta forma świetnie pasuje do kompozycji w klasycznym stylu. Bateria wyposażona jest w regulator ceramiczny, perlator na końcu obrotowej wylewki sprawia, że oszczędniej gospodarujemy wodą, a system łatwego usuwania kamienia wapiennego pozwala na łatwe czyszczenie.

Od strony salonu wyspa posiada „część barową” z hokerami - tu zjemy śniadanie, wypijemy kawę albo pogawędzimy z koleżanką, nie przerywając przygotowań do obiadu. W aranżacji uwagę zwracają duże lampy zawieszone na złoconych łańcuszkach, które korespondują z designerskimi sprzętami, takimi jak złocony robot kuchenny czy czajnik.

Wysoka bateria Savona z obrotową wylewką i wyciąganym natryskiem o dwóch funkcjach strumienia

Czasem interesująca bateria zlewozmywakowa okazuje się jednym z najmocniej przykuwających uwagę elementów kuchni. Przykładem aranżacja z białą wyspą o drewnianym blacie współgrającym z deskami podłogi. Tu strefa zmywania składa się z białego zlewu i efektownej, wysokiej baterii Savona z obrotową wylewką i wyciąganym natryskiem o dwóch funkcjach strumienia.

FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem Savona

Ciekawy, techniczny wygląd baterii wnosi do wnętrza klimat industrialu. Współgra z wiszącymi na kablach żarówkami w części salonowej, prostym stołem, krzesłami w stylu scandy, biało-czarną grafiką. Drewno blatu, podłogi, biała cegiełka na ścianach ocieplają wizualnie całość, sprawiając, że kuchnia nie jest sterylnym laboratorium, ale przytulną przestrzenią, zachęcającą do spędzania w niej czasu.

Bateria Adore White/Chrome z regulatorem ceramicznym i obrotową wylewką zakończoną perlatorem

Na wyspie projektanci często lokują nie tylko zlewozmywak, lecz także płytę grzewczą, jak w aranżacji z blatem o fakturze z jasnego marmuru. Strefa gotowania nie jest tu duża, po drugiej stronie mamy „stół” z hokerami. Zlewozmywak został umieszczony w ciągu zabudowy pod ścianą.

FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca ADORE

Biel baterii i zlewu wyróżnia się na ciemnym tle powierzchni między dolnymi a górnymi półkami, „powtórzonej” na wyspie od strony salonu. W aranżacji wykorzystano baterię Adore White/Chrome z regulatorem ceramicznym i obrotową wylewką zakończoną perlatorem. Białe meble kuchenne o klasycznej formie, z delikatnym frezowaniem, zestawiono z ciemnym parkietem. Bez wątpienia wrażenie robi duży, nowoczesny żyrandol.

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum