Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Panele wodoodporne – kiedy warto je wybrać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Panele podłogowe cieszą się dużą popularnością wśród osób wykańczających swój dom - są bardziej przystępne cenowo niż drewniane deski, łatwiejsze w pielęgnacji niż wykładzina i cieplejsze w dotyku niż kafle ceramiczne, dlatego doskonale sprawdzają się w wielu wnętrzach. Czy ich zastosowanie w przestrzeni mieszkalnej może być jeszcze szersze? Tak - wystarczy sięgnąć po modele wodoodporne.

Salon, sypialnia, gabinet, pokój dziecka – to w tych pomieszczeniach najczęściej układamy panele podłogowe. Rzadko decydujemy się na ich montaż w przedpokoju, kuchni, a tym bardziej w łazience. Obawiamy się przede wszystkim wilgoci, która mogłaby uszkodzić okładzinę. Teraz ta tendencja może się zmienić, ponieważ na rynku dostępny jest coraz szerszy wybór paneli wodoodpornych, które z powodzeniem można zastosować w bardziej wymagających wnętrzach.

Panele wodoodporne – nowości

Wśród najnowszych propozycji sieci RuckZuck znajdują się cztery kolekcje wodoodpornych paneli laminowanych – Impression 4V, Trend 4V, Expedition 4V oraz Vision 4V. Wszystkie posiadają zmodyfikowany system montażu Megaloc Aqua Protect oraz specjalną powłokę hydrofobową, dzięki czemu nie przepuszczają wody i są odporne na pęcznienie aż przez 24 godziny.

Co to oznacza w praktyce? Jeśli rozlejemy na podłogę napój, zostawimy na niej mokry parasol lub nie zwrócimy uwagi na przeciekającą doniczkę, panele nie ulegną wypaczeniu, a my mamy 24 godziny na reakcję. To duży komfort dla domowników i gwarancja wieloletniego, satysfakcjonującego użytkowania.

Panele wodoodporne RuckZuck
Panele wodoodporne RuckZuck

Wysoka jakość w parze z pięknym wyglądem

O wytrzymałości wspomnianych paneli świadczy także ich bardzo wysoka klasa ścieralności AC5 oraz zastosowana technologia LLT anti scratch. Tak dobre parametry podłogi sprawiają, że jest odporna na zarysowania, a jej przeznaczeniem są intensywnie użytkowane wnętrza – takie jak domowe biuro, kuchnia, korytarz, a także pomieszczenia użyteczności publicznej.

Na uwagę zasługuje również wyjątkowa estetyka. Dębowe dekory, frezowane krawędzie oraz wyczuwalna struktura to połączenie, które nadaje podłodze bardzo naturalny wygląd, mogący konkurować z tradycyjnym parkietem. W każdej kolekcji mamy do wyboru panele w różnych odcieniach beżu, brązu i szarości – bardzo łatwo dopasujemy idealny model do swoich potrzeb. Decydując się na te panele przyczyniamy się dodatkowo do ochrony środowiska. Zostały one bowiem wykonane z ekologicznego materiału, dzięki czemu są w pełni bezpieczne dla przyrody oraz zdrowia domowników.

Kto powinien sięgnąć po modele wodoodporne?

Podłogi wodoodporne są zazwyczaj nieco droższe od podstawowych modeli, ale ich wybór pociąga za sobą szereg zalet. Są stworzone dla osób stawiających na niezawodne rozwiązania, które cenią sobie dodatkowo wygodę i spokój. Przypadną również do gustu wszystkim estetom, ponieważ w przedpokoju oraz strefie jadalniano-wypoczynkowej można zastosować ten sam rodzaj wykończenia posadzki (zamiast łączyć panele z kaflami ceramicznymi). To także dobra propozycja dla rodziców małych dzieci lub właścicieli czworonogów, których podłoga potrzebuje zwiększonej ochrony przed uszkodzeniami.

źródło i zdjęcie: RuckZuck

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum