PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Jakość odporna na wodę - 13. kolekcji paneli RuckZuck

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Panele marki Classen dostępne w salonach sieci RuckZuck przyzwyczaiły nas już do swojej wysokiej jakości, zarówno pod względem trwałości, jak i designu. Jak mówią, kto się nie rozwija, ten się cofa, zatem i dla tej firmy przyszedł czas na nowe rozwiązania. Do takich należy system łączenia paneli megaloc aqua protect, następca zamka megaloc. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki niemu panele marki Classen dostępne w salonach sieci RuckZuck wykazują długotrwałą odporność na wodę stojącą.

Woda - największy wróg paneli pokonana

Słabe panele bardzo szybko poddają się zniszczeniom, jakie wywołuje woda. Rozlanie szklanki z płynem, nie zamknięcie okna podczas deszczu a nawet szybkie skraplanie wody mogą powodować trwałe uszkodzenia podłogi.

Co dopiero awaria pralki czy przeciekająca instalacja wodna lub grzewcza – tego typu nierzadkie zdarzenia mogą właścicieli domu lub mieszkania kosztować drogi remont, wynikający z wypaczenia się paneli.

Nowy sposób łączenia paneli marki Classen o nazwie megaloc aqua protect, podobnie jak jego wcześniejsza wersja pozwala na bezproblemowe i szybkie ułożenie podłogi w systemie pływającym. To, co go wyróżnia, to całkiem nowy kształt profilu, który pozwala na szczelne zamknięcie fugi chroniące przed przedostawaniem się wody pod panele.

Kolejną barierą dla płynu jest zmodyfikowana płyta HDF. Na krawędzie paneli wielokrotnie nałożona została powłoka hydrofobowa, która spełniła się w roli nieprzepuszczającego wody impregnatu.

Testy Stowarzyszenia NALFA (North American Laminat Flooring Association) dowiodły, że tak zabezpieczone panele Water Resistant nie zmieniają swojego wyglądu i właściwości nawet wtedy, gdy przez całą dobę stoi na nich woda. To najlepszy jak dotąd wynik.

Nie tylko odporne i trwałe, ale i piękne

Naszą podróż po świecie paneli Water Resistant rozpoczniemy od serii Expedition 4V. W jej skład wchodzi 12 drewnianych dekorów, inspirowanych pięknem lasu. Kolory paneli są tu zróżnicowane, od drewna jasnego, po szarości. Rysunek odzwierciedla słoje i sęki, co sprawia, że podłoga jeszcze bardziej przypomina tę wykonaną z prawdziwego drewna.

Discovery 4V to 7 dekorów w różnych odcieniach dębu, również z dokładnym odzwierciedleniem rysunku drewna. Serię tę wyróżnia duża elegancja i nieco rustykalny charakter. Zupełnie inaczej prezentują się panele Freedom 4V, oferowane w odcieniach od jasnego beżu po ciemny brąz.

Cechuje je duża lekkość, a także zróżnicowane dekory w ciepłych i chłodnych tonacjach. Extreme 4V to z kolei panele do zadań specjalnych, o zwiększonej grubości, bardzo wysokiej klasie ścieralności, a do tego – oczywiście – wodoodporne. Seria zawiera 6 modeli, w tym jeden z najciemniejszych w ofercie RuckZuck - Anaco Oak.

Ciemne są także modele Alicante Oak oraz wpadająca w odcień szarości Santana Oak z kolekcji Impression 4V. Oprócz nich ta seria oferuje 7 innych dekorów. Kolekcja Impression oczarowuje naturalną kolorystyką i zarysowanym układem usłojenia, sprawiając, że cała przestrzeń zyskuje elegancki wygląd.

Luksusowa w odbiorze jest także kolekcja Villa 4V, powstała z myślą o okazałych przestrzeniach. Ta szeroka deska o wyprofilowanych krawędziach w połączeniu z dębowymi dekorami wniesie do wystroju szlachetność i elegancję.

Panele mają wysokie właściwości antybakteryjne, a powierzchnia LLT anti-static zapobiega tworzeniu się ładunków elektrycznych na posadzce
Panele mają wysokie właściwości antybakteryjne, a powierzchnia LLT anti-static zapobiega tworzeniu się ładunków elektrycznych na posadzce

Kolejną kolekcją jest Legend 4V, z wyczuwalnymi w dotyku słojami, naturalną kolorystyką i ściętymi krawędziami. Deski z tej serii dostępne są w odcieniach beżu, brązu i grafitu, a dzięki wąskiej desce szczególnie dobrze sprawdzą się na niewielkim metrażu.

Podłoga ułożona z paneli Vision 4V zaprezentuje na pojedynczych deskach różne odcienie tego samego dekoru, posiadając przy tym zarysowane słoje i sęki. To bardzo ciekawa stylistyka, a do tego w 8 wariantach – od bardzo ciemnego Rainy Oak, po jasne Maracaibo Oak.

Bez wątpienia w najnowsze wnętrzarskie trendy doskonale wpisze się kolekcja Trend 4V, w której uwagę zwracają stylowe wzory dekoracyjne i subtelna kolorystyka, otwierająca możliwość różnorodnym aranżacjom. Kolekcja zawiera dekory matowe oraz w połysku.

Panele Water Resistant wyróżnia bardzo wysoka klasa ścieralności AC5, a technologia LLT anti scratch gwarantuje doskonałą wytrzymałość na zarysowania powierzchni
Panele Water Resistant wyróżnia bardzo wysoka klasa ścieralności AC5, a technologia LLT anti scratch gwarantuje doskonałą wytrzymałość na zarysowania powierzchni

Elitarna w swoim charakterze, choć przeznaczona nie tylko dla elity jest kolekcja Elite 4V. Ma elegancki wygląd, który zawdzięcza szerokiej desce (280 mm), dębowym dekorom (od subtelnego beżu po ciemny brąz) oraz przepięknie zarysowanym słojom i sękom.

Ostatnie 3 kolekcje to różne wersje pod wspólną nazwą Arteo (10 XL WR, 8S WR oraz 8XL WR). Zachodzą między nimi różnice w szerokości desek, a także w oferowanych odcieniach. To co je łączy, to bliski artyzmowi design i doskonałe parametry techniczne.

Nie do zdarcia!

Panele Water Resistant wyróżnia bardzo wysoka klasa ścieralności AC5, a technologia LLT anti scratch gwarantuje doskonałą wytrzymałość na zarysowania powierzchni. Zostały oznaczone najwyższą klasą A+, oznaczającą bardzo niską emisję formaldehydu.

Co więcej, mają wysokie właściwości antybakteryjne, a powierzchnia LLT anti-static zapobiega tworzeniu się ładunków elektrycznych na posadzce, niwelując odkładanie się kurzu. I w końcu – ich konstrukcja zapewnia wygodę montażu oraz komfort użytkowania. Raz położone będą służyć bez uszkodzeń przez długie lata.

źródło i zdjęcia: RuckZuck

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum