Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Zlewozmywaki

Dobieramy kolor zlewu do blatu bez wychodzenia z domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Przez pandemię koronawirusa wielu z nas przyzwyczaiło się do załatwiania spraw zdalnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, za pomocą moodboradów Franke radzi, jak dobrać kolor zlewu do blatu z własnego domu.

Popularne szarości w kuchni

Odcienie szarości mocno zadomowiły się w kuchni. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon, przełamując ciepło drewnianych mebli i podłóg.

Większość wykończeń frontów tworzy dobre połączenie z szarymi blatami, które mogą być wykonane z konglomeratów, kompozytów, kamieni spiekowych i naturalnych, laminatów czy betonu.

Będą do nich pasować zlewozmywaki Franke z Fragranitu+ i Tectonite w kolorze najbardziej zbliżonym do odcienia blatu. Można również postawić na kontrast i wybrać zlew w złamanej bieli lub czarny.

Moodboard z szarościami

Charakter kamieni 

Przełamać minimalizm szafek kuchennych pomogą blaty z kamienia naturalnego lub sztucznego o ciekawym rysunku. Mogą na nim pojawić się szerokie żyłki, współgrające ze sobą kolorem. Pasować do tego będzie zlew w odcieniu zbliżonym do dominującego na blacie.

Z kolei przy blatach z delikatnymi żyłkami, kolor zlewu możemy dopasować do nich . W tym wypadku godne uwagi są modele z Fragranitu+ w bardziej lśniącym wykończeniu SuperMetallic.

Moodboard z szarościami

Tradycyjne drewno

Szlachetne forniry lub strukturalne laminaty idealnie je odwzorowujące również są popularne w naszych kuchniach. Najbardziej modne są gatunki drewna o delikatnym usłojeniu, jak dąb lub orzech amerykański.

Poznaj ofertę zlewozmywaków Franke 

W kuchniach stylizowanych na retro lub w stylu country nadal popularne są blaty drewniane, do których najlepiej pasują zlewozmywaki ceramiczne. Razem z blatem są najlepszym połączeniem dwóch naturalnych materiałów.

Lśniąca ceramiczna i nieco zaoblona powierzchnia zlewu doskonale przełamie mat i rysunek drewna. Jeżeli chodzi o kolor, to warto wybrać paletę beżu, szarości lub też czerń i biel.

Biel nierówna bieli 

Biała kuchnia przez wiele lat była najpopularniejszym rozwiązaniem w wielu domach. Nadal jest lubianym, bo bezpiecznym i uniwersalnym wyborem. Z resztą biel bieli nierówna - może być śnieżna, srebrna, ciepła, diamentowa, czy écru.

Zatem w kuchni można wszystko mieć w jednej tonacji lub wprowadzić niuans w postaci blatu w nieco innym odcieniu. A ten najczęściej wykonany jest z konglomeratu, Corianu lub laminatu. Pasować do tego będzie zlewozmywak w odcieniu bieli, bądź antracytowy lub czarny.

Moodboard z bielą

źródło i zdjęcia: Franke 

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum