Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Lakiery, bejce, impregnaty do drewna

Domowa pergola ozdobą ogrodu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Drewno jest materiałem wytrzymałym, ale wystawione na działanie warunków atmosferycznych może uleć zniszczeniu lub deformacji. Jak udekorować drewno za pomocą Easy Impregantu od V33, opryskiwacza i własnych rąk? Nic prostszego!

Impregnujemy samodzielnie pergolę ogrodową

Easy Impregnat to innowacyjny preparat, który pozwala na szybkie zabezpieczenie pergoli, płotów czy ogrodowych altanek. Dobre będzie zarówno w przypadku nowego drewna, jak i renowacji zniszczonych powierzchni, zapewniając ochronę przed szarzeniem, negatywnym wpływem czynników atmosferycznych czy promieniowaniem UV.

Produkt jest gotowy do użycia, nie wymaga rozcieńczenia, a jego aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Easy Impregnatu, umożliwia renowację nawet bardzo zniszczonych powierzchni, uzupełniając tym samym aspekty dekoracyjne. Dostępny jest w 7 kolorach: okume, antracyt, mokka, łupek, kora, tek oraz biel, zapewniając tym samym estetyczne, matowe, w pełni kryjące wykończenie.

Prawidłowe przygotowanie powierzchni drewna do impregnacji

Powierzchnia, która będziemy odnawiać musi być sucha, czysta i gładka, a wszystkie pozostałe elementy, które nie będą malowane, powinny być zabezpieczone za pomocą folii ochronnej. – Pamiętajmy również, by prace dekoracyjne wykonywać przy sprzyjającej pogodzie. Easy Impregnat najlepiej aplikować w bezdeszczowy i bezwietrzny dzień, w temperaturze od 12°C do 25°C – rekomenduje Paweł Piotrowicz, ekspert firmy V33.

Precyzyjna aplikacja Easy Impregnatu

Po starannym wymieszaniu produktu przelewamy go do opryskiwacza ogrodowego, dzięki któremu odświeżymy wysłużoną pergolę w zaledwie kilka minut. Zaleca się uprzednie wykonanie próby na kartonie lub drewnie w celu wyregulowania dyszy i jej przepływu. W odstępie dwóch godzin nakładamy dwie warstwy impregnatu, zaczynając od góry i wykonując poziome ruchy w kształcie litery „S”, w odległości ok. 25-30 cm od malowanej powierzchni. Po użyciu należy wyczyścić opryskiwacz oraz dyszę za pomocą wody.

Rada Eksperta V33: Podczas aplikacji należy unikać zatrzymywania ruchu ręki, aby zapobiec nakładaniu zbyt grubej warstwy produktu. Pozostałości większych kropli impregnatu możemy z powodzeniem rozprowadzić za pomocą pędzla (podobnie zresztą jak całą aplikację, jeśli nie chcemy jednak korzystać z opryskiwacza).

źródło i zdjęcia: V33 Polska

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum