Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elewacje

Przedpokój - jak stworzyć niebanalną i funkcjonalną zapowiedź wnętrza?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-02-20

Przedpokój, który jest wizytówką każdego wnętrza, powinien być niebanalnie zaaranżowaną przestrzenią. Marka VOX przedstawia stylowe i praktyczne rozwiązania do każdego przedpokoju.

Podczas urządzania mieszkania pomieszczeniom przechodnim poświęca się najmniej czasu. A to duży błąd, bo przedpokój, który stanowi wizytówkę domu lub mieszkania, jest pierwszym pomieszczeniem, do którego się wchodzi. Ważne jest więc, aby był zaaranżowany zarówno stylowo, jak i funkcjonalnie.

Nie zawsze jest to proste, ponieważ bywa mało ustawnym pomieszczeniem, w którym trzeba znaleźć miejsce na buty, kurtki i inne rzeczy. Ponadto przedpokój narażony jest na wilgoć, piach, zabrudzenia i uszkodzenia. Co więc zrobić, aby cieszył oko i służył przez długi czas?

Z pomocą przychodzi marka VOX i system ścienny KERRADECO, który jest efektownym wykończeniem wnętrza i zabezpieczeniem.

Ściana o nienagannym wyglądzie

Najważniejszą zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania przedpokoju, jest wybór materiałów wysokiej jakości. Naturalne drewno, ozdobna tapeta czy wyszukany kolor farby mogą ciekawie wyglądać na ścianie, ale trzeba się zastanowić, czy będą odporne na zabrudzenia i wilgoć.

Dlatego najlepiej wybrać rozwiązanie, które zastąpi te materiały, ale będzie od nich trwalsze, odporniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

System ścienny KERRADECO to nowoczesne panele składające się z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wodę i wilgoć. Są więc najlepszym wyborem do przedpokoju.

Dowiedz się więcej o systemie KERRADECO

Panele łatwo się czyści, co jest szczególnie ważne w przechodnim pomieszczeniu, do którego wchodzi się w butach i odzieży wierzchniej, opiera o ściany, wiesza na nich kurtki, a nawet sprzęt sportowy: rower czy deskorolkę.

Spójność przede wszystkim

Skoro przedpokój jest zapowiedzią tego, co jest w dalszych częściach mieszkania, należy przestrzegać zasady spójności, zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystyki. Nicią łączącą pomieszczenia mogą być kolory, materiały, kształty. Można umieścić je na wybranej powierzchni jako dominantę, akcent lub kontrapunkt.

KERRADECO to ponad dwadzieścia dekorów nawiązujących do naturalnego kamienia, drewna, betonu czy postarzanej blachy. Wybór zależy od tego, jaki styl panuje w mieszkaniu.

Aranżacje przedpokoju w różnych stylach

Zabawa proporcjami

Przedpokój najczęściej jest wąski, mały i nieustawny. Dekoracje ścienne mogą więc optycznie powiększyć wnętrze. Paneli KERRADECO można użyć jako wykończenia całej ściany - w tym przypadku warto zdecydować się na ich jasne odcienie - ale też za ich pomocą można stworzyć lamperię. Jeśli będzie kończyła się poniżej połowy ściany, przedpokój wyda się wyższy, jeśli zaś powyżej połowy ściany, pozwoli nadać przytulności zbyt dużemu pomieszczeniu. Dodatkowo takie rozwiązanie skutecznie zabezpieczy tę część, która jest najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia.

Innym sposobem na zmianę proporcji w długim przedpokoju jest wprowadzenie poprzecznych podziałów.

Vox radzi: jeśli Twój przedpokój ma niewielką wnękę, zamiast standardowej zabudowy stwórz otwartą garderobę i wyróżnij ją za pomocą dekoracji ściennej.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Sposób na szybką metamorfozę

System KERRADECO pozwoli na szybką i łatwą metamorfozę pomieszczeń, ponieważ charakteryzuje go nieskomplikowany sposób montażu. Panele przytwierdza się bezpośrednio do ściany na klej lub na podkonstrukcję za pomocą wkrętów.

Montaż KERRADECO jest czysty, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod wykończenia ścian. I co najważniejsze, pomieszczenia po metamorfozie z KERRADECO można użytkować od razu. Dodatkowo, wszystkie dekory tworzą na ścianie naturalny efekt wizualny.

źródło i zdjęcia: VOX

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum