Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje

Jak urządzić wymarzoną sypialnię?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Sypialnia służy nam jako strefa wyciszenia i odpoczynku. Możemy się niej zaszyć i zapomnieć o całym świecie. Sporo osób decyduje się na samodzielne zaaranżowanie tej przestrzeni. Nie jest to trudne, wystarczy plan działania i uruchomienie wyobraźni. Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Wymarzona sypialnia - kreator wnętrz 

Praktyczne dodatki i odpowiednio dobrane meble sprawią, że łatwo stworzymy wnętrze, w którym kameralna atmosfera będzie
szła w parze z wygodą i funkcjonalnością.

Aranżację sypialni warto zacząć od precyzyjnego wymierzenia pomieszczenia oraz wyposażenia, które chcemy wykorzystać. Aby rozwiać nasze wątpliwości co do przydatności różnych rozwiązań, można skorzystać z wirtualnych kreatorów wnętrz.

VOXBOX to rozwiązanie, które nie wymagają instalowania – uruchamia się je bezpośrednio w oknie przeglądarki. Przy jego pomocy z łatwością odtworzymy układ naszej sypialni, a potem zapełnimy ją meblami i dodatkami. Przydać się może również wizyta w wirtualnym salonie na vox.pl. Pozwoli nam to na obejrzenie  produktów marki VOX bez wychodzenia z domu!

Funkcjonalna sypialnia

Znajdź miejsce w sypialni

Na co zwrócić uwagę planując sypialnię? Miejsce dla łóżka wybieramy nie tylko względem okna (by mieć dobre doświetlenie) i drzwi (by zapewnić sobie prywatność), ale też w stosunku do pozostałego wyposażenia wnętrza.

Ważne, aby mieć do niego wygodny dostęp, a zarazem móc swobodnie korzystać z pozostałych mebli. Bardzo ważna okazuje się wysokość mebli, szafka nocna musi być dopasowana wysokością do łóżka, a szafy na ubrania ulokowane tak, byśmy mogli wygodnie je otwierać, zaś szuflady w komodzie swobodnie wysuwać.

W małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr, dlatego nieocenione będą szafy z drzwiami harmonijkowymi. Dzięki nim zyskamy cenną przestrzeń. Rezygnacja z tradycyjnych drzwi na rzecz rozwiązań przesuwnych okaże się strzałem w dziesiątkę.

Drzwi przesuwne

Doskonale sprawdzą się w takim zastosowaniu np. drzwi Fresto o prostym, minimalistycznym wzornictwie. Ustawienie łózka w mały pokoju także może okazać się kłopotliwe. Warto postawić w narożniku lub skierować dłuższym bokiem równolegle do ściany - to zapewni nam optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Niezwykle ważne jest, aby dookoła mebla zapewnić sobie wygodną przestrzeń do codziennego wstawania. Jak dobrać rozmiar łóżka?Długość wybieramy do swojego wzrostu, zaś szerokość - w zależności od liczby użytkowników.

Zalecane jest, aby łóżko dla jednej osoby miało min. 90 cm, dla dwóch – 160 cm. Jeśli jednak mamy zapas przestrzeni, warto dodać sobie parę centymetrów - np. w kolekcji Simple marki VOX dostaniemy łóżko w szerokościach 90, 120, 140, 160 lub 180 cm.

Sypialnia - Twoja świątynia 

Przeważnie sypialnie dzielimy z drugą osobą. Mimo to warto wyznaczyć sobie prywatną przestrzeń. Własny kąt do codziennego wykorzystania pomoże nam wydzielić praktyczna toaletka z kolekcji Nature od VOX.

Nie jest to tylko mebel, który pozwala nam na dbanie o swój wygląd, ale może stać się również biurkiem. Dostępne są modele, które po opuszczeniu lustra, przekształcają się w wygodne miejsce do pracy. 

Pozwoli to w szybki sposób poszerzyć funkcjonalność sypialni. W tym czasie, gdy w domu przebywa cała rodzina, sypialnia może być naszym azylem także w ciągu dnia. W sypialni doskonale sprawdzą się rośliny, nie tylko będą filtrować powietrze, ale wprowadzą element "życia" w tym pomieszczeniu. 

Meble o różnym przeznaczeniu

Indywidualny klimat w sypialni 

Przy aranżacji sypialni, zwłaszcza takiej, która będzie też od czasu do czasu naszym miejscem pracy, należy pamiętać o odpowiednich dodatkach i oświetleniu. Komodowa lampa Til przyda się w trakcie wieczornej lektury. Będzie też cenną ozdobą pomieszczenia dzięki swojej lekkiej i minimalistycznej formie. Pamiętajmy, że w zachowaniu równowagi i wewnętrznego spokoju zawsze pomaga porządek wokół nas.

Dlatego nastrojowa sypialnia, to taka w której nie rozpraszają nas zbędne przedmioty, a otaczają nas rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. Resztę chowamy do szafek, szuflad albo w komodzie takiej jak ta kolekcji Simple. Można ją skonfigurować dokładnie tak, jak mamy na to chęć – samodzielnie wybieramy kolor frontu, odcień korpusu, pasujące uchwyty oraz nóżki i mebel marzeń gotowy. Jeśli kolejne dni spędzamy w tym samym otoczeniu, to czasem lekka jego modyfikacja potrafi zdziałać cuda.

Wystarczy lekko przemeblować sypialnię, przestawić meble albo wynieść coś do innego pokoju tworząc sobie np. kącik do praktykowania jogi. Możemy wymienić zasłony albo dodać element dekoracyjny. Ścianę za zagłówkiem łóżka możemy pokryć bardziej dekoracyjną tapetą albo wykorzystać wytrzymałe ściany dekoracyjne Kerradeco.

Wzór Textile Tweed wprowadza miękkość tkanin na, a montaż paneli nie wymaga przeprowadzania czasochłonnego remontu. Czasami wystarczą też jedynie drobne poprawki lub modyfikacje.

Na przykład w krześle Uni możemy zmienić oparcie – te są dostępne w kilku kolorach, dzięki czemu możemy dopasować krzesło do nowej aranżacji sypialni bez kupowania nowego mebla. Poczucie wpływu na przestrzeń i na to, jak wygląda, dodaje nam pewności siebie i uwalnia kreatywność.

Źródło i zdjęcia: VOX

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum