Szach mat
Ceramiczna dachówka powstaje w wyniku połączenia najwyższej jakości gliny z wodą. Po wypaleniu jest w naturalnym kolorze surowca używanego do produkcji. Chcąc uzyskać inny kolor powierzchni, dachówkę przed wypaleniem pokrywa się ciekłą masą gliny z barwnikami. W ten sposób otrzymuje się dachówki angobowane. Angoby występują w bardziej stonowanych kolorach, jak ceglany, brąz, kolor antracytowy i są matowe.
Glazura, czyli premium
Osoby, które preferują bardziej błyszczący dach mogą zdecydować się na dachówkę glazurowaną. Dach zyskuje wtedy intensywny połysk, ale jest to tylko jedna z cech charakterystycznych dachówek glazurowanych. Przede wszystkim wśród "glazur" dostępna jest większa gama kolorów, takich jak różne odcienie szarości, kasztanowy, czy tekowy. Glazura topline to linia dachówek glazurowanych o bardzo dużym połysku. Wśród kolorów znajdziemy między innymi bukowy, sosnowy, czy dający efekt "skrzenia się" szary kryształ, jak w dachówce Rubin 13V BRAAS.
Błyskotliwy beton
W kategorii dachówek betonowych również są wykończenia, które sprawiają, że dachówki mogą być błyszczące. Rewolucją było wprowadzenie technologii CISAR, dzięki której dachówki betonowe zyskały jeszcze bardziej gładką powierzchnię oraz intensywniejszy połysk. Trzy warstwy – nośna, wygładzająca oraz uszlachetniająca – sprawiają, że dachówki betonowe CISAR są trwałe, odporne na zanieczyszczenia oraz doskonale się prezentują przez długie lata. Wśród dachówek CISAR znajdziemy różne modele – od klasycznych Celtyckiej i Romańskiej, przez cieszącą się dużą popularnością esówką Bałtycką po płaską dachówkę Teviva, która doda uroku każdej nowoczesnej budowli.
źródło i zdjęcia: Monier Braas