To znaczy należy w pomieszczeniach tynkowanych zachować temperaturę nie mniejszą niż 5°C - dotyczy to również temperatury tynkowanych powierzchni. Istotnym problemem występującym podczas tynkowania ścian wewnętrznych zimą jest wysychanie tynków. Schnięcie tynków jest uzależnione od warunków panujących na budowie. Jest związane z ogrzewaniem pomieszczeń z jednej strony oraz wentylacją z drugiej strony.
Ogrzewanie pomieszczeń bez wentylacji nie prowadzi do wysychania ścian. Suszenie ścian jest szczególnie istotne w przypadku zastosowania listew stalowych pokrywanych różnego rodzaju pokryciami antykorozyjnymi. Należy pamiętać, że wszystkie pokrycia są tylko ochroną czasową i zbyt długie przebywanie tych elementów w wilgotnych tynkach kończy się wystąpieniem objawów korozji.
Prace tynkarskie wykonywane zimą wiążą się z dodatkowymi kosztami ogrzewania i wentylacji pomieszczeń w trakcie tynkowania, jak i podczas całego schnięcia tynków. W celu uzyskania szybkiego obniżenia wilgotności pomieszczeń, a co za tym idzie ścian można zastosować różnego rodzaju osuszacze, są to jednak metody kosztowne i działają tylko miejscowo.
Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.
źródło i zdjęcia: Metpol