Obsługa zaworów wodnych w basenie ze skimmerem

Nigdy nie zostawiaj otwartego zaworu zbiornika przelewowego i otwartych zaworów odkurzacza, zbiornika lub obydwóch równocześnie. Może dojść do zapowietrzenia pompy obiegowej i uszkodzenia urządzeń ze względu na suchobieg oraz ewakuacji wody z basenu do kanalizacji.

Obsługa zaworów wodnych w basenie ze skimmerem
Polder Technika Basenowa Technika basenowa
polder.pl
Polder Technika Basenowa Technika basenowa
Dane kontaktowe:
12 256 43 80, tel. kom. 0 601 495 741
Góra Libertowska 42, Libertów, 30-444 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Układ hydrauliczny posiada następujące zawory odcinające: ze skimmera, z odpływu dennego oraz powrotny do dysz.

W przypadku jakichkolwiek prac przy pompie lub filtrze należy zamknąć zawory odcinające wodę.

Polder prezentuje obsługę zawórów wodnych w basenie ze skimmerem Filtracja

Zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór od odpływu dennego uchylony w 30%, uchylenie zaworu powoduje równomierne rozprowadzenie wody w basenie, w przypadku zamknięcia odpływu dennego może dojść do nierównomiernego rozprowadzenie wody uzdatnionej po basenie /występowanie tzw. martwych stref/ oraz występowania różnej temperatury na poszczególnych głębokościach /warstwach wody/ basenu, im wyższa warstwa wody tym cieplejsza temperatura.

Czyszczenie, przepłukiwanie filtra

Zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór od odpływu dennego uchylony w 30%, do prac związanych z czyszczeniem filtra nie dokonujemy żadnych ruchów zaworami wodnymi.

Odkurzanie basenu

Zawór od dysz otwarty, zawór od skimmera otwarty, zawór odpływu dennego zamknięty, do prac związanych z odkurzaniem konieczne jest zamknięcie odpływu dennego tak aby cała woda zasysana do pompy przechodziła przez skimmer. Jeżeli nie posiadamy osobnego gniazda przyłączeniowego w skimmerze należy nałożyć nakładkę odkurzacza i przyłączyć do niej waż ssący. Odkurzacz basenowy składa się z: odpowiedniej szczotki połączonej z tyczką teleskopową i węża ssącego przyłączanego do skimmera lub gniazda.

źródło i zdjęcia: Polder Technika Basenowa