Najbardziej jakościowe blachodachówki 

Najbardziej jakościowe blachodachówki 

Pokrycie dachowe stanowi jedną z najważniejszych części całości, jaką jest nowy dom. Decyzja odnośnie materiału na nasz dach musi być podjęta na spokojnie, tak by wybór w pełni nas usatysfakcjonował. Gwarancją satysfakcji będzie blachodachówka, która doskonale łączy funkcjonalność, niebanalną estetykę oraz ekonomiczność.

Blachodachówki cały czas się zmieniają, co przekłada się na nieustanny wzrost popularności. Doceniają ją, zarówno wprawieni dekarze, jak i Ci, którzy na co dzień nie mają zbyt dużo wspólnego z uprawianą przez nas dziedziną. Na taki odbiór blachodachówek składa się bardzo dużo aspektów. Jedną z najważniejszych ich zalet jest uniwersalność, która przekłada się na to, że bez większych kłopotów dobierzemy je do każdej koncepcji, nawet tej najbardziej ekstrawaganckiej. Blachodachówki to także synonim trwałości. Przetrwają najbardziej śnieżną zimę oraz jesień pod znakiem intensywnych opadów. Doskonale odpierają również ataki promieniowania UV oraz są uodpornione na uszkodzenia mechaniczne. Najlepiej swoje funkcje spełnia blachodachówka pochodząca od renomowanego producenta. Firma Blachy Pruszyński dba o to, by ich linie produkcyjne cechowała nowoczesność oraz innowacyjność, a przeprowadzane w laboratoriach badania gwarantują wyciągnięcie z produktu maksimum możliwości. To wszystko czyni blachodachówki opcją niemal doskonałą.

Jak dobierać blachodachówkę?

Czynnikiem determinującym wybór blachodachówki na pokrycie dachowe jest barwa. To właśnie kolory są kluczowe dla całości projektu, ponieważ decydują one o estetycznym kształcie nowopowstałego dachu. Tradycyjnie kolor blachodachówki zostaje określony w projekcie naszego lokum, ale nie ma żadnych przeciwskazań, by zaryzykować i postawić na inną propozycję z palety. Jedynym co nas ogranicza jest spójność, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na projekt, który nie będzie pasował do otoczenia.

Czy jednak główne rozróżnienie miedzy blachodachówkami wprowadzają kolory? Prawda jest taka, że jeszcze bardziej istotnym aspektem jest kształt materiału. W ofercie firmy Blachy Pruszyński znajdziemy ich naprawdę dużo. Warto wyróżnić następujące modele:

  • PŁASKA – model, który wyciąga pełnie potencjału z projektowej prostoty
  • SZAFIR – opcja, która wyciąga pofałdowania do rangi dekarskiej sztuki
  • REGLE – intrygujące odwołanie do tradycji drewnianego gontu

Podczas dobierania profilu blachodachówki, trzymajmy się jednej bardzo ważnej zasady – im prostsza połać, tym bardziej wyszukane profilowanie.

Blachodachówka Płaska Plus Blachy Pruszyński
Blachodachówka Płaska Plus Blachy Pruszyński

Czym oczarują nas blachodachówki modułowe, a czym urzekną cięte na wymiar?

Świat blachodachówek został zdominowany przez dwie reprezentantki. Mowa o blachodachówkach panelowych oraz, bardziej tradycyjnych, blachodachówkach ciętych na wymiar. Zacznijmy od blachodachówek modułowych, które wówczas były prawdziwym objawieniem na dekarskim rynku. Rozwiązanie to znacząco usprawniło prace na placu budowy, a cały proces tworzenia pokryć dachowych z miejsca stał się przystępniejszy. Do najważniejszych zalet panelówek należą dostępność od ręki, estetyczne wyszukanie oraz montażowa łatwość.

Czy jednak blachodachówki modułowe wyparły z rynku blachodachówki cięte na wymiar? Taka sytuacja nie miała miejsca, ponieważ cały czas istnieje wielu miłośników tradycji w dekarstwie. Opisywana opcja doskonale sprawdzi się na dachach prostych, w przypadku których rezygnuje się z różnego rodzaju elementów ozdobnych. Blachodachówki cięte na wymiar są odpowiednio wcześniej przygotowywane w fabryce, tak by na plac dotarły docięte tak, jak życzy sobie tego klient. Największymi minusami prezentowanego rozwiązania są dłuższy czas oczekiwania na realizację zamówienia oraz brak szans na zwrot nadwyżek materiału.

Blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński
Blachodachówka panelowa TIGRA Blachy Pruszyński

Czar powłok ochronnych

Powłoki dekoracyjno-ochronne są odpowiedzialne za poprawę trwałości blachodachówek, ale również za podkreślenie ich walorów estetycznych. Powłoki powstają z poliestru lub poliuretanu. Królową powłok jest ta wykonana z poliuretanu, ponieważ gwarantuje nam największą trwałość. Cena za metr kwadratowy blachodachówki powlekanej w ten sposób waha się od 50 do 80 zł. Poliester, choć nie tak jakościowy jak poliuretan, wciąż ma sporo do zaoferowania inwestorom. Czy to jedyne opcje z dziedziny powłok? Sporą innowacją jest powłoka ochronna PURMAX, która skutecznie łączy ze sobą poliuretan oraz poliester.

Co jeszcze decyduje o kompletności produktu, jakim jest blachodachówka? Za taki element należy uznać stalowy rdzeń, który pozytywnie wpływa na parametry blachodachówek. Jego standardowa grubość wynosi 0,5 mm, zarówno dla panelówek, jak i blachodachówek ciętych na wymiar. Firma Blachy Pruszyński troszczy się o to, by rdzeń powstawał ze stali najlepszej jakości, dlatego zaopatruje się w stal od światowych liderów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ oprócz wybrania jakościowych materiałów, opisywana firma zajmuje się badaniem surowca, tak by skorzystać z każdej jego zalety. Takie podejście przekłada się na tworzenie blachodachówek, które są trwałe i technicznie dopracowane w każdym calu.

Komentarze

Najnowsze artykuły
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz