Jak schować kosz na pranie w małej łazience?

W małych łazienkach każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Znalezienie odpowiedniego miejsca na kosz na pranie może być wyzwaniem. Na szczęście istnieje kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą na wygodne i estetyczne przechowywanie brudnych ubrań bez zajmowania cennego miejsca.

Jak schować kosz na pranie w małej łazience?
PEKA Sp. z o.o. Akcesoria i systemy meblowe do kuchni
www.peka.pl
PEKA Sp. z o.o. Akcesoria i systemy meblowe do kuchni
Dane kontaktowe:
61 81 86 376
Jasin, ul. Wrzesińska 183, 62-020 Swarzędz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kosz na pranie w szafce łazienkowej

Doskonałym rozwiązaniem jest kosz na pranie umieszczony w szafce o niewielkiej głębokości. Wykonany z wytrzymałego i trwałego chromowanego drutu, nie tylko oszczędza miejsce, ale również dyskretnie ukrywa brudne ubrania.

Kosz uchylny – praktyczne rozwiązanie

Kosz uchylny w kształcie trapezu z prostą podstawą przeznaczony jest do montażu w szafkach o minimalnej szerokości 450 mm. Montowany do frontu szafki, uchyla się wraz z drzwiami, co zapewnia wygodę użytkowania. Mechanizm ten oszczędza przestrzeń i ułatwia dostęp do kosza.

Kompaktowy kosz na pranie do łazienki idealnie nadaje się do montażu w płytkiej szafce
Kompaktowy kosz na pranie do łazienki idealnie nadaje się do montażu w płytkiej szafce

Montaż kosza na pranie

Montaż kosza uchylnego jest prosty i szybki. Należy jednak pamiętać, że mocowanie do kosza nie jest dołączone do zestawu i trzeba je dokupić oddzielnie. Warto również zaopatrzyć się w rozwórkę nożycową lub mechanizm typu Duo Forte, który umożliwi otwieranie frontu szafki do dołu.

Wielofunkcyjny chromowany kosz

Chromowany kosz na pranie jest funkcjonalny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Można go zamontować nie tylko w szafkach łazienkowych, ale również w garderobach, skrytkach czy szafach. Może być używany jako kosz wolnostojący lub zamontowany w szafce dolnej.

W małej łazience istotne jest, aby każdy element wyposażenia był funkcjonalny i zajmował minimalną ilość miejsca. Kosze na pranie montowane w szafkach, szczególnie te uchylne, są idealnym rozwiązaniem, które pozwala na estetyczne i wygodne przechowywanie brudnych ubrań. Dzięki nim codzienne życie staje się prostsze, a łazienka bardziej uporządkowana.

źródło i zdjęcia: PEKA Sp. z o.o.

Fotografia otwierająca: pixabay.com

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Jakie są zalety kosza na pranie umieszczonego w szafce łazienkowej?

  Kosz na pranie umieszczony w szafce o niewielkiej głębokości oszczędza miejsce i dyskretnie ukrywa brudne ubrania. Jest wykonany z wytrzymałego chromowanego drutu, co zapewnia jego trwałość.
 • Na czym polega funkcjonalność kosza uchylnego?

  Kosz uchylny montowany do frontu szafki uchyla się wraz z drzwiami, co oszczędza przestrzeń i ułatwia dostęp do kosza. Jest przeznaczony do szafek o minimalnej szerokości 450 mm i ma trapezowy kształt z prostą podstawą.
 • Jakie dodatkowe elementy są potrzebne do montażu kosza uchylnego?

  Do montażu kosza uchylnego potrzebne są mocowania, które nie są dołączone do zestawu. Zalecane jest również zaopatrzenie się w rozwórkę nożycową lub mechanizm typu Duo Forte, aby umożliwić otwieranie frontu szafki do dołu.
 • Gdzie jeszcze można zamontować chromowany kosz na pranie poza szafkami łazienkowymi?

  Chromowany kosz na pranie można zamontować w garderobach, skrytkach czy szafach. Może być używany jako kosz wolnostojący lub zamontowany w szafce dolnej.
 • Dlaczego kosze na pranie montowane w szafkach są idealnym rozwiązaniem do małych łazienek?

  Kosze na pranie montowane w szafkach są funkcjonalne i zajmują minimalną ilość miejsca, co jest kluczowe w małych łazienkach. Umożliwiają estetyczne i wygodne przechowywanie brudnych ubrań, co sprawia, że łazienka staje się bardziej uporządkowana.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Natalia Karaskiewicz
Natalia Karaskiewicz

Młoda mama, która nie boi się wyzwań i z zaangażowaniem zgłębia tajniki budownictwa. Pracę w redakcji traktuje jako nieustanną formę rozwoju i samorealizacji. Obecnie buduje wymarzony dom, co daje jej cenne doświadczenie i pozwala jeszcze lepiej rozumieć potrzeby czytelników. Od 10 lat związana z Grupą AVT, gdzie redaguje artykuły i porady dotyczące budownictwa, remontów i aranżacji wnętrz. Z pasją dzieli się wiedzą z czytelnikami, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w przystępny sposób. Poza pracą najchętniej spędza czas z rodziną podczas weekendowych wycieczek.