PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Pomysły na modny wystrój łazienki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Ma być komfortowa i nowoczesna. Musi też cieszyć oko, by z przyjemnością się w niej zaczynało i kończyło dzień. Oto cztery przykładowe aranżacje, którymi można się zainspirować, urządzając łazienkę.

Łazienka w stylu nowoczesnym

Współczesne łazienki komfortem upodabniają się do salonów. Bo też nie są już wyłącznie miejscem, w którym mamy tylko dbać o codzienną higienę. Stają się strefą relaksu.

Dysponując dużą powierzchnią, możemy wykreować luksusowy pokój kąpielowy. W jasnej aranżacji wolnostojąca wanna została ulokowana w pomieszczeniu z wielkim oknem i pięknym widokiem na miasto. Tu panują warunki, by z dala od domowego zgiełku odpocząć i ukoić zmysły po ciężkim dniu.

FERRO TREVI BLACK zestaw natryskowy z baterią termostatyczną
FERRO TREVI BLACK zestaw natryskowy z baterią termostatyczną

Bliżej wejścia znajduje się strefa natrysku służąca do szybkiej regeneracji. Pomaga w tym nowoczesny zestaw natryskowy Trevi Black – funkcjonalny, oszczędny i atrakcyjny. Dzięki deszczowni z głowicą talerzową SLIM o średnicy 30 cm delektujemy się kąpielą w kroplach deszczu. Natrysk z trzyfunkcyjną rączką pozwala np. na masaż, idealny po porannym joggingu. Dzięki baterii termostatycznej mamy na stałe ustawioną optymalną temperaturę.

Co ważne, wspomniany zestaw wyposażono w system easy clean, który zapobiega osadzaniu się kamienia wapiennego. Utrzymanie urządzenia w czystości jest więc bardzo łatwe. Regulowana długość drążka umożliwia ustawienie wysokości głowicy deszczowni i dopasowanie jej np. do wzrostu najwyższego z domowników, by dla wszystkich kąpiel była jak najbardziej komfortowa.

Łazienka w stylu klasycznym

Miłośnicy luksusu, ale w duchu retro, powinni zwrócić uwagę na salon kąpielowy w tonacji biało-oliwkowej.

Udekorowany sztukateriami, gzymsami, z umywalką na postumencie, z wolnostojącą wanną o eleganckiej podstawie, bez wątpienia stanowi przestrzeń sprzyjającą spędzaniu chwil w domowym spa. Doskonale odnajduje się w tej roli armatura Antica stylizowana na dawną.

FERRO ANTICA bateria umywalkowa wannowa natryskowa
FERRO ANTICA bateria umywalkowa wannowa natryskowa

Pyszni się szlachetnym odcieniem starego brązu, krzyżowymi pokrętłami, kunsztownie wyprofilowanymi wylewkami. Baterie wyposażono w regulatory ceramiczne, więc są nie tylko gustowne, lecz także trwałe.

Łazienka w stylu industrialnym

Oczywiście łatwo się urządza salon kąpielowy, mając dużo miejsca. A jeśli mieszkamy np. w bloku? Na szczęście komfortową łazienkę da się wykreować nawet na małym metrażu. Wystarczy dobry projekt.

Przykładem stylizacja z motywami industrialnymi. Projektant umieścił tu wannę, natrysk, a także szklany panel z czarnymi szprosami. Powstała tym samym wygodna kabina prysznicowa i strefa wanny zarazem.

VITTO VERDELINE bateria wannowa ścienna; AMIGO VERDELINE zestaw natryskowy punktowy oszczędnościowy; VITTO VERDELINE bateria umywalkowa stojąca
VITTO VERDELINE bateria wannowa ścienna; AMIGO VERDELINE zestaw natryskowy punktowy oszczędnościowy; VITTO VERDELINE bateria umywalkowa stojąca

Na uwagę zasługuje zastosowana w aranżacji armatura z kolekcji Vitto VerdeLine. To baterie, które dbają o to, abyśmy oszczędzali wodę. Model wannowy wyposażony jest w ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Wersja umywalkowa na końcu wylewki ma perlator napowietrzający strumień wody. Obie baterie są wykończone połyskującym chromem i wyposażone w regulator ceramiczny.

Łazienka w stylu eklektycznym

Oszczędzająca wodę armatura wykorzystana została również w aranżacji o modnym szałwiowym odcieniu płytek. Ale tu postawiono na matowoczarne wykończenie, które jest cechą charakterystyczną kolekcji Vitto Black VerdeLine.

Ciemna barwa baterii ładnie się odcina od jasnego tła. Nieszablonowa jest też geometryczna forma tej armatury. Świetnie koresponduje z czarną posadzką z motywem terazzo oraz dodatkami takimi jak minimalistyczne lampy i kwietnik. Drewniana podwieszana szafka umywalkowa i zieleń roślin ocieplają wizualnie to wnętrze.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!