PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Elewacje

Jak samodzielnie przygotować murowaną ścianę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Dzięki mineralnym płytkom klinkierowym wzbogacenie wystroju wnętrza o ceglaną ścianę nie wymaga dużego nakładu czasu i wynajmowania ekipy remontowej. Możemy to zrobić samodzielnie.

Materiały, jakich potrzebujemy, to jedynie płytki Elastolith/Elabrick i klej, który pełni rolę fugi.

Dobierając odpowiednie barwy i odcienie płytek wzbogacimy naszą przestrzeń oraz nadamy jej indywidualnego charakteru. Stworzenie ceglanej aranżacji to jedynie kilka prostych kroków i podstawowe narzędzia: paca ząbkowana, pędzelek oraz nożyczki lub nożyk. Przydatny będzie także sznurek do zaznaczania poziomu, ołówek, metrówka oraz poziomica.

Pierwszym krokiem jest rozprowadzenie kleju ELABRICK pacą na powierzchnię ok. 1 m2 warstwą o grubości 2 mm. Następnie przyciskamy płytkę ELABRICK do świeżego, wilgotnego kleju – dokładnie na całej jej powierzchni. Odstępy między poszczególnymi płytkami powinny wynosić pomiędzy 12 a 14 mm.

Płytki możemy bez problemu dociąć nożykiem lub odpowiednio dogiąć, tak aby dopasować je do danej przestrzeni. Ostatnim krokiem jest wygładzenie kleju pomiędzy kafelkami przy pomocy pędzelka.

Na koniec wystarczy poczekać, aż klej wyschnie i możemy cieszyć się nową ceglaną ścianą.

Elastyczny klinkier to doskonałe rozwiązanie dla osób, które samodzielnie, niewielkim nakładem pracy chcą zmienić wystrój wnętrza.

Dzięki łatwym w montażu, niepowtarzalnym płytkom o szerokiej palecie barw zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i fundusze związane z wynajęciem profesjonalnej ekipy remontowej, a uzyskany efekt pozwoli nam cieszyć się aranżacją o indywidualnym, nowoczesnym charakterze.

źródło i zdjęcia: ELASTOLITH POLSKA ELASTYCZNY KLINKIER