PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Bramy garażowe, automatyka

Ekosystem Nice Smart Home - zaprojektuj swój dom z Nice

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Projektowanie scenariuszy działania urządzeń, kontakt z domem i zarządzanie nim z dowolnego miejsca na świecie, kontrolowanie zużycia energii, w tym sterowanie systemami grzewczymi i nawadniającymi, wykrywanie dymu, wycieków wody i tlenku węgla, a także zdalne sterowanie urządzeniami elektrycznymi, markizami, żaluzjami, roletami, bramami garażowymi i wieloma innymi sprzętami w naszym domu i wokół niego - ekosystem Nice Smart Home sprawia, że życie w domu jest wygodne i bezpieczne.

Nice, globalny lider w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, przedstawia nowy, kompletny, zintegrowany ekosystem Smart Home, czyniący dom bezpieczniejszym, bardziej wydajnym i wygodnym, w którym jedynym ograniczeniem może być Twoja wyobraźnia!

Ekosystem Nice Smart Home to połączone systemy sterowane za pomocą jednej centrali i intuicyjnej aplikacji mobilnej, umożliwiające zaprogramowanie spersonalizowanych scenariuszy działania urządzeń w domu, które odpowiadają naszemu rytmowi dnia.

Urządzenia Smart Home od Nice
W pierwszym rzędzie, od lewej do prawej: czujnik Smoke-Control, centrala Yubii Home i interfejs Nice BiDi-Switch; w drugim rzędzie, od lewej do prawej: czujniki Heat-Control i Temp-Control, uniwersalny przycisk Push-Control oraz inteligentne gniazdo Plug-Control; w trzecim rzędzie, od lewej do prawej: czujniki Flood-Control i Motion-Control

Nice projektuje nie tylko pojedyncze urządzenia, ale także modułowe i konfigurowalne rozwiązania, które poprawiają jakość naszego życia - sprawiają, że jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

Firma rozwija swoją działalność z poszanowaniem środowiska naturalnego - zgodnie z celami agendy ONZ 2030, opracowuje systemy, które promują maksymalną efektywność energetyczną budynków. Dba również o to, by jej własna produkcja odbywała się ze szczególną dbałością o bilans ekologiczny naszej planety.


Koncepcja Smart Home według Nice doskonale wpisuje się w trend nowych rozwiązań dla domu. Naszym celem jest ułatwienie ludziom życia, pozwalając na tworzenie spersonalizowanych scenariuszy, tak aby kreować inteligentne i przyjazne środowisko życia dla całej rodziny od rana do wieczora. Włączenie świateł rano, wyłączenie systemu alarmowego, podniesienie żaluzji lub rolet, otwarcie bramy garażowej, by wypuścić psa, włączenie ogrzewania lub klimatyzacji, aby po długim dniu pracy w domu panowała odpowiednia temperatura, sprawdzenie widoku z kamer podczas weekendowej nieobecności. Wszystko to nie jest już marzeniem, ale nową domową codziennością, dzięki ekosystemowi Nice Smart Home - wyjaśnia Adam Krużyński, Dyrektor Zarządzający Nice Polska.

Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu

Gama produktów Nice Smart Home ułatwia rozwój inteligentnego domu dzięki wszechstronnym urządzeniom tworzącym ekosystem. Umożliwia:

  • inteligentne wykorzystanie oświetlenia ze ściemniaczami,
  • kontrolę zużycia energii i jej optymalizację,
  • sterowanie systemami audio i wideo,
  • kontrolę domu i jego maksymalne bezpieczeństwo poprzez sterowanie systemami alarmowymi,
  • inteligentne sterowanie systemami grzewczymi i nawadniającymi, w tym wykrywanie dymu, wycieków wody i tlenku węgla,
  • zarządzanie automatyką markiz, rolet, żaluzji, bram i drzwi garażowych przy pomocy fal radiowych,
  • działanie inteligentnych gniazdek do zdalnego sterowania urządzeniami elektrycznymi,
  • efekty pojawiające się zgodnie z zaprojektowanymi scenariuszami.

Technologia Nice Smart Home, stosowana w środowisku domowym (i nie tylko), oferuje inteligentne rozwiązania umożliwiające niezależne funkcjonowanie w domu osobom starszym lub o ograniczonej sprawności ruchowej, tak by zawsze czuły się komfortowo i bezpiecznie.

Smart home umożliwia osobom starszym lub o ograniczonej sprawności ruchowej niezależne funkcjonowanie w domu
Smart home umożliwia osobom starszym lub o ograniczonej sprawności ruchowej niezależne funkcjonowanie w domu

Ekosystem Nice może być dostosowany do specyficznych przyzwyczajeń każdej osoby i do jej potrzeb - jest elastyczny i może być rozbudowywany. To idealne rozwiązanie zarówno dla tych, którzy chcą zaprojektować swój inteligentny dom od podstaw, jak i dla osób, które planują rozwijać go stopniowo.

Dyskretny system bez inwazyjnej instalacji

Instalacja systemu nie wymaga nieestetycznych prac murarskich. Ekosystem Nice Smart Home można szybko i bezproblemowo zamontować, nawet przy wykorzystaniu istniejących instalacji. Ma długotrwałą gwarancję, jest dyskretny i oczywiście - innowacyjny i piękny.

Ekosystem Nice jest łatwy w użyciu - pozwala na zarządzanie domem z dowolnego urządzenia, nawet zdalnie, a także przy użyciu poleceń głosowych.

Estetyczna i dyskretna centrala Yubii Home
Estetyczna i dyskretna centrala Yubii Home

Szyfrowane komunikaty gwarantujące ochronę

Technologia Nice jest bezprzewodowa, nowoczesna i bezpieczna. Wiele produktów jest od razu gotowych do użycia, a intuicyjną konfigurację ekosystemu można łatwo przeprowadzić za pomocą jednej aplikacji internetowej dla instalatora. 

Aplikacja dla użytkowników systemu - Yubii App - dostosowana do urządzeń mobilnych z systemem Android i iOS, pozwala na kontakt z domem, zarządzanie nim i kontrolowanie go z dowolnego miejsca na świecie.

Transmisja danych odbywa się za pośrednictwem szyfrowanego systemu komunikacji gwarantującego najwyższy poziom ochrony.

Zrzuty ekranu nowego pulpitu Yubii App
Zrzut ekranu pulpitu Yubii App, aplikacji zaprojektowanej dla użytkowników systemu

Wiele technologii w jednym systemie

Niezwykłe możliwości komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami i systemami umożliwia centrala Yubii Home - serce Nice Smart Home - która łączy technologie Nice i elero, a także wiele innych. Yubii Home jest otwarty na integrację z ponad 3000 urządzeniami innych firm za pośrednictwem protokołu Z-Wave®.

Umożliwia także zarządzanie domem za pomocą asystentów głosowych, a dzięki pięciu wtyczkom, pozwala na rozbudowę systemu za pośrednictwem protokołu Wi-Fi.

Yubii Home to centrala, która dba o komfort i bezpieczeństwo całej rodziny - odbiera dane z czujników, przetwarza je, a następnie uruchamia automatykę na podstawie ustawionych preferencji jej użytkowników i opracowanych przez nich scenariuszy.

Dzięki Nice dom staje się bezpieczniejszy, bardziej dostępny, inteligentny, zrównoważony, przyjazny dla środowiska i wygodny.

Źródło i zdjęcia: Nice Polska

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum