PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły na paliwo stałe

Jaki kocioł wybrać do ogrzewania domu? Konfigurator doboru

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Automatyczny czy komorowy? Ze stali czy z żeliwa? Na eko groszek, pellet, na drewno czy na węgiel? Podaj powierzchnię, którą ma ogrzewać Twój kocioł i jego moc, i dobierz parametry tego urządzenia do potrzeb swojego domu.

Automatyczne kotły na pellet

Dynamiczny rozwój technologii pozwolił na stworzenie zaplecza urządzeń grzewczych, które odpowiadają potrzebom nowoczesnych użytkowników, są zgodne z wymogami prawa międzynarodowego, a także przyczyniają się do redukcji niebezpiecznych dla środowiska zanieczyszczeń.

Ich działanie opiera się na spalaniu ekologicznych i wydajnych paliw stałych, jak pellet, materiał produkowany z odnawialnych surowców roślinnych. Powstały po spaleniu popiół ulega biodegradacji, co czyni go paliwem wysoce ekologicznym.

Profesjonalne, stalowe i żeliwne piece z podajnikiem na pellet, stanowią nowoczesne rozwiązanie C.O. 5 klasy w domach i przedsiębiorstwach, którym zależy na ekonomicznym i przyjaznym środowisku sposobie ogrzewania.

Kotły na pellet
Ekologiczne kotły C.O. 5 klasy są sprawdzonym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem, przy zachowaniu oczekiwanej wydajności, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz

TEKLA od lat zajmuje się produkcją nowoczesnych urządzeń grzewczych C.O. z automatycznymi podajnikami. Kotły automatyczne na pellet 5 klasy, zgodne z Ekoprojektem, to nasz sztandarowy projekt. 

Jedną z największych zalet ekologicznych pieców pelletowych z automatycznymi podajnikami jest stosunkowo niski koszt eksploatacji. Dostępne w ofercie producenta ekologiczne kotły C.O. 5 klasy są sprawdzonym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem, przy zachowaniu oczekiwanej wydajności, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Automatyczne kotły na węgiel

Firma TEKLA oferuje wysokiej jakości kotły na węgiel. Jako uznany i doświadczony producent na rynku techniki grzewczej, proponujemy bezpieczne i nowoczesne urządzenia, skonstruowane według innowacyjnych rozwiązań.

Nasz asortyment obejmuje kotły węglowe 5 klasy. Szeroki zakres dostępnych mocy pozwala na wygodny dobór modelu dopasowanego do konkretnych potrzeb klienta. Proponujemy piece na węgiel przeznaczone zarówno do obiektów gospodarstwa domowego, jak i do budynków użyteczności publicznej i małych warsztatów.

W ofercie posiadamy stalowe piece węglowe CLASSICO. Charakteryzują się one prostą i komfortową obsługą. Kocioł CLASSICO może pracować w grawitacyjnych układach grzewczych oraz w układach zamkniętych z wymuszonym obiegiem czynnika grzewczego.

Kocioł na węgiel Draco
Kocioł automatyczny na węgiel DRACO D

Dostępne w sprzedaży stalowe kotły węglowe CLASSICO przeznaczone są do ekologicznego spalania węgla kamiennego. Odpowiednia konstrukcja komory wymiennika pozwala na spalanie węgla przy naturalnym ciągu, bez konieczności stosowania wentylatora.

Kotły te nie potrzebują prądu, nie wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Oferowany zakres mocy – od 18 kW do 30 kW pozwala na łatwy i wygodny dobór właściwego modelu do już istniejącej instalacji grzewczej.

Nasze piece na węgiel mają liczne zalety. Przede wszystkim cechują się wysoką sprawnością spalania węgla, długą żywotnością stalowego wymiennika ciepła, a także prostą i łatwą obsługą.

Komfort montażu ułatwiają gwintowane kołnierze zasilania i powrotu. Urządzenia wyposażone są w dodatkowy, pochyły ruszt oraz dyszę ceramiczną ulepszającą proces spalania. Mogą pracować w układach grawitacyjnych bez pompy obiegowej.

Kocioł Classico
Stalowy kocioł na paliwa stałe CLASSICO z ręcznym załadunkiem, przeznaczony do ekologicznego spalania drewna kawałkowego i węgla kamiennego

Piece i kotły na ekogroszek

Wdrażamy rozwiązania technologiczne, które zmieniają rzeczywistość, zapewniając jednocześnie funkcjonalność i bezpieczeństwo naszych produktów. Piece TEKLA stanowią przykład nowoczesnych instalacji przyszłości, ekologicznych, efektywnych i bezpiecznych. 

Kotły na ekogroszek to rozwiązanie ekonomiczne, a przy tym ekologiczne. Podajnik, będący istotnym elementem nowoczesnej konstrukcji, dostarcza urządzeniu paliwo stałe w sposób zautomatyzowany, dzięki czemu spaleniu ulega tylko niezbędna do uzyskania stałej temperatury ilość ekogroszku.

Obsługa ekologicznych pieców C.O. została ograniczona do niezbędnego minimum, obejmując ostatecznie tylko początkową konfigurację urządzenia oraz systematyczne uzupełnianie paliwa w koszu zasypowym i oczyszczanie popielnika.

Piece i kotły komorowe

Produkujemy doskonałe, oparte o najnowsze rozwiązania technologiczne kotły opalane drewnem oraz węglem. Oferowane urządzenia spełniają obowiązujące standardy ekologiczne, posiadają wymagane certyfikaty i pełną gwarancję producenta. Polecamy stalowe kotły komorowe z ręcznym załadunkiem.

Dzięki zastosowanej wysokiej jakości stali 8 mm, wykazują one wysoką odporność na korozję, co zapewnia im długowieczność.

Nasza firma produkuje kotły od 2002 roku, stale doskonaląc projekty, dzięki czemu nasze urządzenia pracują efektywniej i generują wymierne oszczędności dla użytkowników. Spełniają wymogi 5 klasy i Ekoprojektu, więc należą do kotłów ekologicznych, ograniczających emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

W kotłach komorowych CLASSICO, dzięki unikalnej konstrukcji komory, proces spalania odbywa się z bardzo wysoką sprawnością, bo aż do 91%, co pozwala na dużą oszczędność paliwa.

Jego innowacyjne rozwiązania umożliwiają palenie przy naturalnym ciągu spalin. Classico może pracować w układzie otwartym, jak również w układzie zamkniętym.

Źródło i zdjęcia: TEKLA