PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Podłogi drewniane

Piękna podłoga na lata? To powinien być twój Next Step!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jaka powinna być podłoga w naszym domu? Przede wszystkim trwała – nic tak nie psuje humoru, jak porysowana lub przetarta podłoga i wizja kolejnego remontu. Podłoga powinna także być gustowna – jak najlepiej odwzorowująca szlachetne piękno drewna. Obecnie klienci szukają również podłóg wodoodpornych, aby nie drżeć o każdą wylaną kroplę, ale też żeby piękna podłoga mogła być ułożona w kuchni i łazience. Pełną listę tych życzeń spełniają nowe winylowe panele Barlinek o nazwie NEXT STEP. Ale to nie koniec ich walorów. Oceńcie sami.

Panele winylowe inspirowane naturą

Panele winylowe Next Step to idealne połączenie trwałości i wytrzymałości oraz kolorystyki i struktury naturalnego drewna. Do złudzenia przypominają naturalny surowiec, są przyjemne w dotyku, a ich faktura zbliżona jest do prawdziwego drewna.

Są przyjemne w dotyku i ciepłe, przez co miło po nich przejść nawet bosą stopą. Ich struktura jeszcze bardziej zbliża je do oryginału. W ofercie producenta znajdziemy eleganckie panele winylowe w najpopularniejszych wybarwieniach: ciemnego brązu, naturalne, po odcienie szarości.

Panele winylowe Barlinek posiadają certyfikat A+, potwierdzający bardzo niską emisję VOC (lotnych związków organicznych). Rdzeń deski DENSCORE™ to mieszanka mineralna, która nie zawiera żadnych szkodliwych dla zdrowia ftalanów ani metali ciężkich.

Diamentowa trwałość

Wszyscy (zwłaszcza miłośnicy przygód Jamesa Bonda) wiedzą, że diamenty są wieczne. Lata posłużą również panele winylowe Next Step, ich zaletą jest wysoka odporność na intensywne użytkowanie. Chroniąca panele, niepodatna na zarysowania i antystatyczna powłoka DIAMOND SHIELD sprawia, że podłogi Next Step uznawane są za najbardziej trwałe na rynku.

 

Podłoga Next Step jest stabilna i nie odkształca się pod wpływem wody i temperatury
Podłoga Next Step jest stabilna i nie odkształca się pod wpływem wody i temperatury

Na wysoką jakość paneli winylowych z Barlinka duży wpływ ma także rdzeń Denscore™, który powoduje, że podłoga jest stabilna i nie odkształca się pod wpływem wody i temperatury. Co istotne, świetnie nadają się zarówno do położenia w nowych budynkach, jak i do szybkich remontów na istniejących podłożach.

Jeśli dodamy do tego, że panele Next Step cechuje wysoki współczynnik przenikania ciepła, otrzymujemy produkt, który doskonale sprawdzi się w systemach ogrzewania podłogowego i chłodzenia.

 

Nie lejemy wody

Choć spokojnie moglibyśmy sobie na to pozwolić, bowiem te nowoczesne podłogi winylowe wyprodukowane są w 100% z materiałów wodoodpornych, a tym samym nie są podatne na działanie wilgoci. Dodatkowo producent wyposażył je w wodoszczelny zamek łączący.

Wodoodporne podłogi hybrydowe Next Step to przełomowy krok w świecie podłóg

Wszystkie te rozwiązania poddane zostały 14-dniowemu testowi oddziaływania wody. Dał on znakomite wyniki, udowadniając, że woda, pomimo tak długiej ekspozycji na jej niszczycielskie działanie, nie spowodowała żadnych zmian w strukturze paneli, a ich parametry techniczne pozostały bez zmian.

Z tego można wyciągnąć prosty wniosek, że podłogi Next Step mogą znaleźć zastosowanie nie tylko w pokojach, ale także w pomieszczeniach mocno narażonych na wilgoć i zalanie, takich jak kuchnia, łazienka czy korytarz.

Dzięki temu tę samą podłogę możemy położyć zarówno w salonie, przedpokoju i łazience uzyskując jednolitą powierzchnię. Co więcej, są także przyjazne rodzinom posiadającym zwierzęta. Nie poniszczą je kocie pazury, a dodatkowo nie trzeba się obawiać konieczności częstego mycia.

źródło i zdjęcia: Barlinek

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum