PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

Funkcjonalna szafa, czyli jaka?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kiedy kobieta mówi o wymianie szafy, zwykle ma na myśli nie mebel, ale jego zawartość. W każdym razie z pewnością dzieje się tak wtedy, kiedy szafa-mebel jest doskonałej jakości, a jej wnętrze stoi dla kobiety otworem. Aby tak było, konieczne są dobre i przemyślane rozwiązania, zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić szybki, komfortowy i cichy dostęp do przechowywanych rzeczy. Tak, skrzypiące bądź trzaskające drzwi szaf są zdecydowanie passe. Warto dziś postawić na najnowsze rozwiązania.

Innowacyjne drzwi i zawiasy

System drzwi składanych WingLine należy właśnie do tej kategorii – innowacyjnych, cichych i wygodnych rozwiązań, wystarczy jedno naciśnięcie, by drzwi szafy bądź szafki rozsunęły się z gracją, dając dostęp do schowanych w niej przedmiotów bądź ubrań. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Push to move oraz Pull to move Silent.

Drzwi w tym systemie mocowane są do boku korpusu, z górnym bądź dolnym profilem prowadzącym i zamontowanymi w niewidoczny sposób okuciami bądź elementami prowadzącymi. Zawiasy również są pierwszorzędnej jakości – to niemal bezgłośne i elegancko wykonane zawiasy Sensys, wyposażone w system cichego domykania Silent System, zintegrowany w niewidoczny sposób w ramieniu zawiasu.

Eleganckie i niespotykanie ciche zawiasy Sensys
Eleganckie i niespotykanie ciche zawiasy Sensys

Zawiasy Sensys pozwalają na pewne i delikatne domknięcie drzwi, dzięki dużemu kątowi samodomykania wynoszącemu 35°. Co istotne, niewielka głębokość puszki pozwala na stosowanie cienkich frontów. Walorem tych zawiasów jest także prosty i szybki montaż.

Zawiasy Sensys są kompatybilne z prowadnicami i zawiasami z serii Intermat, przeznaczonymi do szybkiego montażu. Tę linię zawiasów również wyposażyć można w amortyzatory Silent System, które umożliwiają bezgłośne domknięcie frontów meblowych.

Zaawansowana technika i dyskretna forma

Nowy system do drzwi przesuwnych TopLine XL firmy Hettich pozwala na projektowanie szaf sięgających do sufitu, z wielkoformatowymi drzwiami przesuwnymi zapewniającymi mocny efekt wizualny, nie przytłaczając przy tym pomieszczenia.

W systemie TopLine XL szafy mogą być 2-, 3- lub 4-drzwiowe, są bardzo komfortowe a także proste w montażu
W systemie TopLine XL szafy mogą być 2-, 3- lub 4-drzwiowe, są bardzo komfortowe a także proste w montażu

Hettich proponuje także drzwi w mniejszych rozmiarach - TopLine L i TopLine M. Linia drzwi TopLine odznacza się bardzo lekkim zamykaniem i otwieraniem oraz komfortowym, cichym domykaniem, które gwarantuje system Silent.

W systemie TopLine L drzwi przesuwają się z imponującą lekkością
W systemie TopLine L drzwi przesuwają się z imponującą lekkością

Szuflady - ulubiony sposób przechowywania

Polacy uwielbiają szuflady! Pozwalają one na bardzo wygodne przechowywanie przedmiotów, w tym drobnych elementów, które trudno jest uporządkować w innym rodzaju szafek. Optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad w systemie AvanTech YOU, która dzięki smukłym i prostym bokom, zachwyca nieskazitelnym pięknem.

Dzięki organizacji wewnętrznej AvanTech YOU wszystko znajdzie swoje miejsce
Dzięki organizacji wewnętrznej AvanTech YOU wszystko znajdzie swoje miejsce

Do zalet tego systemu należą m.in. bogactwo opcji w zakresie personalizacji oraz duża swoboda pod względem doboru kolorów, kształtów i materiałów. Możliwe jest także jeszcze większe uatrakcyjnienie systemu, poprzez zastosowanie profili dekoracyjnych, DesignCapes oraz ozdobnych wypełnień.

Dla indywidualistów właściwy będzie z kolei system szuflad InnoTech Atira. System ten charakteryzuje się prostymi, eleganckimi liniami, ale największym jego walorem jest modułowa organizacja przestrzeni wewnętrznej, pozwalająca na swobodne jej kształtowanie dla bardziej zorganizowanego przechowywania.  

Last but not least – system szuflad dwuściennych ArciTech. Jego niewątpliwymi zaletami jest możliwość personalizacji i wytrzymałość na duże obciążenia. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na prowadnicę Actro, która nawet przy dużych obciążeniach pozwala na swobodny dostęp do przedmiotów przechowywanych w szufladzie.

ArciTech to system szuflad dwuściennych
ArciTech to system szuflad dwuściennych

System szuflad ArciTech, bazując tylko na jednej skrzyni, umożliwia tworzenie w prosty sposób szuflad o różnorodnym designie i funkcjach, zapewniając przy tym ich ciche i komfortowe domykanie.

Oprócz prowadnic Actro, firma Hettich oferuje także prowadnice Quadro, które przesuwają się lekko i płynnie nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Specjalna geometria profili Quadro absorbuje siły ze wszystkich stron. Stalowe kosze łożysk kulkowych nie wymagają konserwacji.

Dodatkowo system ten zapewnia wysuw od częściowego, po pełen z regulacją w 4 płaszczyznach.

Aby jeszcze bardziej zachwycały

Meble pokojowe i łazienkowe, regały, kuchenne szafki wiszące i meble biurowe można jeszcze bardziej uatrakcyjnić, stosując praktyczny element dekoracyjny – zestaw okuć do drzwi przesuwnych SlideLine M.

SlideLine to szeroka gama innowacyjnych rozwiązań do drzwi przesuwnych
SlideLine to szeroka gama innowacyjnych rozwiązań do drzwi przesuwnych

Amortyzacja Silent System jest zintegrowana w elemencie jezdnym, dzięki czemu wyhamowuje drzwi w kierunku zamykania, otwierania oraz w kierunku kolizji. SlideLine M można stosować we wszystkich popularnych konstrukcjach meblowych, z frontami wykonanymi z płyty, szkła lub z ramą aluminiową.

źródło i zdjęcia: Hettich

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum