PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Sprzęt AGD

DynaCook - szklana płyta gazowa

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Choć zasilane są gazem, do złudzenia przypominają płytę indukcyjną. Ich elegancki minimalistyczny wygląd doceni każdy, kto gotuje na gazie, ale nie chce mieć tradycyjnych palników.

Wygodne i uniwersalne

DynaCook z serii X wyposażone zostały w ceramiczne płyty, skrywające palniki gazowe, w oparciu o tzw. technologię gaz pod szkłem. Ciepło na powierzchni wytwarzane jest w wyniku spalania gazu. Przenikając przez szybę ceramiczną, przekazywane jest do garnka, w którym gotowane są potrawy.

Palniki tych płyt przy maksymalnym nastawieniu mocy będą podgrzewać potrawę aż 30 minut, a następnie przejdą w tryb pulsacyjny. Co to oznacza w praktyce? Dużą wygodę i skrócenie czasu przygotowania posiłku - przy maksymalnej mocy potrawa ugotowana zostanie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku innych płyt.

DynaCook może być zasilana zarówno gazem z sieci miejskiej (ziemnym), jak i z butli (propan – butan lub propan). Sprawdzi się zatem wszędzie. Dla zwiększenia komfortu, w najnowszych płytach z serii DynaCook X każde z pól grzewczych wyposażone zostało w indywidualne sterowanie mocą, z możliwością natychmiastowego wyłączenia.

Dodatkowo, płyta ta posiada aż 18 poziomów mocy grzania, co pozwala z większą precyzją dostosować wysokość temperatury do przyrządzanych dań.

DynaCook - gaz pod szkłem
DynaCook z serii X wyposażone zostały w ceramiczne płyty, skrywające palniki gazowe, w oparciu o tzw. technologię gaz pod szkłem

Płyta z poczuciem smaku

DynaCook z serii X to nie tylko gwarancja doskonałej jakości, ale też pierwszorzędnego designu. Dzięki temu te nowoczesne płyty będą niekwestionowaną ozdobą każdej kuchni. W zależności od potrzeb, można wybrać płytę 2-, 3-, 4- lub 5-palnikową.

Gładka, ceramiczna powierzchnia płyt DynaCook umożliwia łatwiejsze czyszczenie. Zresztą, sama płyta również brudzi się mniej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych palników.

Również wylot spalin pozostaje czysty, a dzięki opatentowanemu układowi odprowadzania, który pozwala na łatwe zdjęcie osłony, możliwe jest wyczyszczenie płyty. Gaz pod szkłem to bowiem prawdziwie czyste gotowanie.

Gładka, ceramiczna powierzchnia płyt DynaCook umożliwia łatwe czyszczenie
Gładka, ceramiczna powierzchnia płyt DynaCook umożliwia łatwe czyszczenie

Na meblach kuchennych osadza się mniej oleistych substancji, niż w przypadku używania tradycyjnych kuchenek gazowych. Stąd też szklane płyty gazowe polecane są także do kuchni otwartych, bowiem zanieczyszczenia powstałe w trakcie gotowania nie osadzają się nie tylko w kuchni, ale także w salonie czy jadalni.

Choć wyglądają jak płyty indukcyjne, nie wymagają stosowania specjalistycznych garnków. Co więcej, każde pole grzejne może obsługiwać jak najbardziej zróżnicowaną pod względem wymiarów liczbę naczyń, dzięki temu można na nich gotować w większych garnkach, niż na płytach konkurencyjnych.

Z płytą DynaCook gotowanie jest naprawdę proste. Dodatkowo, można skorzystać z takich funkcji, jak funkcja szybkiego zagotowania, automatycznego podgrzewania (pozwala szybciej osiągnąć oczekiwaną temperaturę pola grzejnego) oraz kontroli rodzicielskiej (blokada przed przypadkowym uruchomieniem).

Choć wyglądają jak płyty indukcyjne, nie wymagają stosowania specjalistycznych garnków
Choć wyglądają jak płyty indukcyjne, nie wymagają stosowania specjalistycznych garnków

Oszczędne i ekologiczne

Warto podkreślić, że szklane płyty gazowe DynaCook zużywają mniej gazu niż tradycyjne kuchenki gazowe. Ze względu na to, że ich palniki zostały umieszczone pod ceramiczną powierzchnią, ciepło nie ucieka do pomieszczenia, a ogrzewa tylko i wyłącznie naczynie z potrawą.

Co więcej, dodatkowe pola podgrzewcze wykorzystują ciepło pochodzące z włączonego palnika, co pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej za darmo.

Producent podkreśla także pozytywny wpływ tej technologii na środowisko naturalne. Wynika on z precyzyjnie prowadzonego procesu spalania gazu w wysokiej temperaturze i tym samym wytwarzania mniejszej ilości niepożądanych produktów spalania, takich jak CO. Odpowiednio skomponowana mieszanka gazowo-powietrzna oraz spalanie gazu w wysokiej temperaturze chronią środowisko przed skażeniem.

Z płytą DynaCook gotowanie jest naprawdę proste
Z płytą DynaCook gotowanie jest naprawdę proste

Źródło i zdjęcia: Dynaxo

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum