Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy uszczelniania budynku

Uniwersalna hydroizolacja MB 2K: certyfikowana ochrona przed radonem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-01-18

Budynki muszą być chronione przed wilgocią – to oczywiste dla każdego, kto kiedykolwiek był w wilgotnej piwnicy. Znacznie mniej oczywiste jest zagrożenie powodowane przez radioaktywny gaz szlachetny – radon.

Według licznych badań ten na naturalnie występujący w gruncie, niewyczuwalny ludzkimi zmysłami gaz ma działanie rakotwórcze. Do pomieszczeń wewnętrznych – zarówno gospodarczych, jak i przeznaczonych na stały pobyt ludzi – może on wnikać przez przegrody stykające się z gruntem. W celu ochrony zdrowia mieszkańców wymagają one zatem odpowiedniego uszczelnienia.

Wielofunkcyjna masa uszczelniająca Remmers MB 2K stosowana jest nie tylko do hydroizolacji budynków i budowli, ale również jako certyfikowana ochrona przed przenikaniem radonu, zarówno w budynkach istniejących jak i nowowznoszonych. Szczelność produktu wobec radonu Badania została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez niezależne biuro eksperckie ds. radonu Dr. Joachim Kempski.

Nowa receptura MB 2K jest kolejnym krokiem w rozwoju tego sprawdzonego multufinkcjonalnego produktu spod znaku Remmers. Jej zalety to mi.in. bezkonkurencyjne mostkowanie rys o szerokości do 3 mm przy takiej samej grubości warstwy uszczelnienia. Kolejną jest krótki czas schnięcia: hydroizolacja przyziemia z nowej MB 2K może być zasypana po dziewięciu, a pełna reakcja następuje już po 18 godzinach. Produkt oferuje również wartość dodaną w postaci wydajnej ręcznej lub mechanicznej aplikacji, zarówno metodą szlamowania, jak i zacierania oraz natrysku.

Kolejne zalety to ekstremalna odporność na nacisk oraz wysoka przyczepność do niemal wszystkich podłoży. MB 2K może być ponadto pokrywana powłokami malarskimi, jak również jest odporna na działanie promieniowania UV, mrozu oraz soli odladzających. Dzięki wysokiej przyczepności do niemal wszystkich podłoży można przy jej użyciu szybko, łatwo i trwale uszczelniać nawet skomplikowane miejsca połączeń różnych materiałów budowlanych.

Ten uniwersalny produkt nadaje się zatem do wykonywania hydroizolacji przyziemnych części budynków (w tym strefy cokołowej), uszczelniania tynków stykających się z gruntem oraz może być stosowany jako hydroizolacja w i pod ścianami.

źródło i zdjęcie: Remmers

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum