Nowe młotki Proline powinny w pierwszej kolejności zainteresować dekarzy, stolarzy, blacharzy, murarzy oraz wszystkich, którzy kochają nowości podnoszące komfort codziennej pracy.
Młotki Proline - system pochłaniania drgania
W skład nowej linii młotków Proline z systemem pochłaniającym drgania wchodzą: młotek ślusarski (12597), stolarski (12596), ciesielski (12598)i blacharski (12595). Narzędzia zostały tak uformowane i wyważone, aby ułatwiać wykonywanie typowych prac. Za tłumienie uciążliwych drgań odpowiada specjalny mechanizm składający się ze sprężyny i twardej stalowej kulki. Został on umieszczony w miejscu łączenia się obucha z rękojeścią. W momencie uderzenia, natrafienia na opór sprężyna pochłania szkodliwą część energii i tym samym chroni ramiona operatora.
Drgania mechaniczne z jakimi spotykamy się w trakcie pracy nie są obojętne dla stanu zdrowia. Warto wiedzieć, że szczególnie wibracje przenoszone przez kończyny górne negatywnie wpływają przede wszystkim na układ krążenia, nerwowy i kostno-stawowy. Natomiast najczęściej występującym schorzeniem zawodowym jest tzw. choroba naczyniowa zespołu wibracyjnego.Charakteryzuje się ona napadowymi zaburzeniami krążenia w palcach rąk, czego objawem jest blednięcie opuszek palców (tzw. choroba białych palców).
Młotki Proline - kontrola energii uderzenia
Drgania powodują też wiele innych skutków funkcjonalnych. Wpływają na wydłużenie czasu reakcji ruchowej i wzrokowej, zaburzenia koordynacji ruchów, zmęczenie, bezsenność, rozdrażnienie i osłabienie pamięci. To z kolei negatywnie wpływa na jakość życia i wydajność pracy.
W świetle powyższego wybierając młotki Proline z systemem pochłaniającym drgania w znacznym stopniu minimalizujemy oddziaływanie czynników szkodliwych, które mogą prowadzić do zaburzeń czucia dotyku, temperatury, pojawiania się drętwienia rąk, a w zaawansowanych przypadkach nawet zaburzeń funkcji ręki. W zdrowie warto inwestować, a wybór młotków z systemem tłumiącym drgania jest mądrym posunięciem, które na pewno docenimy przechodząc na zasłużoną emeryturę.
źródło i zdjęcie: Proline