Działania Grupy Tubądzin po pandemii COVID-19
Podobnie jak cała branża, Grupa Tubądzin w połowie marca stanęła przed nieprzewidzianym problemem prowadzenia biznesu w czasach pandemii. W obliczu kolejnych obostrzeń w życiu społecznym wprowadzanych przez Polski rząd, zamykanych granic, utrudnionego eksportu i zaburzeń łańcucha dostaw, firmy inaczej musiały spojrzeć na produkcję, organizację pracy i dalszą działalność.
Zarząd Grupy Tubądzin postanowił zachować ciągłość produkcji, koncentrując się na zapewnianiu maksymalnie bezpiecznych warunków pracy. W drugiej połowie czerwca planowany jest powrót do 100% mocy produkcyjnych w Ceramice Tubądzin I, warto także zauważyć, że w Grupie Tubądzin nie nastąpiły żadne grupowe zwolnienia, a wszystkie zamówienia realizowane są bez opóźnień.
Dla firmy priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo, zdrowie i miejsca pracy dla swojej załogi, przy utrzymaniu wewnętrznego reżimu sanitarnego. Tubądzin stawia również na niezakłócony kontakt z partnerami handlowymi, tak aby mogli oni terminowo wywiązać się z rozpoczętych projektów czy inwestycji.
Salony firmowe Grupy Tubądzin działają także w pełnym zakresie, z zachowaniem wszystkich niezbędnych obostrzeń sanitarnych. Jako jedyny polski producent płytek ceramicznych Grupa Tubądzin realizuje obecnie wielkie inwestycje. Pod koniec tego roku planowane jest uruchomienie nowej części centrum logistycznego w Cedrowicach, które w rozbudowanym kształcie stanie się jednym z największych w Europie ośrodków logistycznych.
Nasza inwestycja, warta 70 milionów złotych, to projekt najnowocześniejszy z możliwych, który wielokrotnie zwiększy możliwości obsługi logistycznej naszych partnerów handlowych.
Skala naszego biznesu i zapotrzebowanie na płytki Tubądzin nieustannie rośnie, z nowym Centrum Logistycznym będziemy mogli zdecydowanie przyspieszyć i zwiększyć dotarcie naszych produktów do dystrybutorów. Wraz z otwarciem zmodernizowanego centrum w zakresie obsługi klienta zapewnimy poziom, którego nie oferuje jeszcze nikt w branży – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin.
Za kilka miesięcy pełną parą ruszy najnowocześniejsze Centrum Logistyczne Grupy Tubądzin. Jednym z najważniejszych wydarzeń nadchodzącego miesiąca będzie nowa formuła Tubądzin Design Days, która w całości zrealizowana zostanie w internecie. 5 edycja wydarzenia skierowanego do architektów i specjalistów związanych z architekturą i projektowaniem to internetowe spotkania z wybitnymi przedstawicielami biznesu, designu i architektury.
Podzielone będą one na trzy moduły:
- ekonomia i biznes;
- architektura w dobie zmian
- trendy / design.
Zaproszeni eksperci, wśród których znajdą się między innymi Jerzy Hausner, Zuzanna Skalska czy Jacek Santorski odpowiedzą na nurtujące branże pytania z perspektywy wielu obszarów działania w biznesie, ale też mechanizmów, które kierują nami w dobie gwałtownych zmian. Organizatorzy postarają się także znaleźć odpowiedź na pytania o to, jak zmieni się świat architektury i designu po doświadczeniu pandemii.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2020 r., szczegóły przesłane zostaną na dniach. Czerwiec to także premiery najnowszych kolekcji Ceramiki Tubądzin. Aż sześć nowych propozycji zaprezentuje marka MONOLITH, wszystkie inspirowane naturą, która jest „nieustannym źródłem inspiracji i niewyczerpaną ilością różnorodnych faktur, grą kontrastów oraz przenikających się kolorów” – jak dodaje architekt marki Tubądzin, Tomasz Smus.
Wielkoformatowe propozycje, które Grupa Tubądzin zaprezentuje w nadchodzących tygodniach to kolekcje Marmo D’oro, Tender Stone, Regal Stone, Patina Plate White / Blue / Green. Mimo zaawansowanych planów technologicznych, skoncentrowanych na rozwoju krajowym i eksporcie oraz ciągłego kreowania trendów w branży, Grupa Tubądzin nie zapomina o lokalnej społeczności.
Ten największy pracodawca w regionie od początku pandemii wspiera szpitale i placówki opiekujące się najsłabszymi w województwie łódzkim, lubuskim i zachodniopomorskim. W ostatnim tygodniu maja, właściciele Grupy Tubądzin, Joanna i Andrzej Wodzyńscy, osobiście przekazali 2 tysiące maseczek chirurgicznych do Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.
Z kolei Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi otrzymało 3 tysiące maseczek z rąk Artura Wieczorka, głównego specjalisty ds. zaopatrzenia. Burmistrz Bornego Sulinowa Dorota Chrzanowska, przyjęła zaś 1000 szt. maseczek chirurgicznych od Grupy Tubądzin.
Dzięki zaangażowaniu firmy już 27.500 maseczek chirurgicznych i 1.300 przyłbic jest używanych przez personel medyczny w regionalnych szpitalach, przez strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej. W zależności od dalszego rozwoju pandemii firma gotowa jest na dalsze wsparcie potrzebujących.
Źródło i zdjęcia: Grupa Tubądzin