Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy, zestawy hydroforowe

DTron - (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-20

Dzięki wiedzy technicznej i doświadczeniu ekspertów DAB, nowe pompy zatapialne DTron to korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dystrybutorów oraz instalatorów przez oszczędność miejsca, energii, czasu i kosztów.

Dwa modele, DTron 2 oraz DTron 3 wraz z akcesoriami to szereg rozwiązań dla różnych typów instalacji. Typoszereg pomp Dtron instalować można na trzy sposoby - w zbiorniku, na powierzchni i w studni.

To wielki krok w kierunku przedefiniowania cech pompy zatapialnej. Pompy zatapialne DTron 2 i DTron 3 to efekt zaawansowanych prac zmierzających do stworzenia pomp cechujących się nie tylko łatwą obsługą, ale i wysoką sprawnością. 

Szybki i łatwy montaż oraz wysoka niezawodność 

Naczynie przeponowe zabezpiecza przed zapowietrzeniem instalacji, zapobiega przypadkowemu załączaniu się pompy i chroni przed skutkami uderzeń hydraulicznych, wydłużając jej żywotność.

Dzięki zintegrowaniu naczynia przeponowego z konstrukcją pompy, instalacja przebiega znacznie szybciej i nie jest trudna. 

Łatwa i stała kontrola pracy pompy 

NFC (ang. Near Field Communication) umożliwia zastosowanie wyłącznika pływakowowego lub czujnika poziomu wody bez połączeń kablowych. Akcesoria można łatwo podłączyć do pompy, nie demontując przy tym jej korpusu. Pozwala to na szybkie prowadzeni prac i zachowanie szczelności.

PLC (ang. Power Line Communication) pozwala na podłączenie elektronicznego sterownika Com Box przy wykorzystaniu przewodu sieci elektrycznej, zamiast przewodu komunikacyjnego.

Maksymalna elastyczność montażu, ochrona i odporność dzięki DOC68

DOC68 to akcesorium z certyfikatem potwierdzającym stopień ochrony IP68, co pozwala na instalację pomp DTron w wynurzeniu i korzystanie z nich jak z konwencjonalnego hydroforu.

Korzyści podczas instalacji i eksploatacji 

Zawór odpowietrzający pozwala na poprawne zasysanie bezpośrednio po instalacji pompy i zapewnia jej niezawodną pracę.

Poznaj ofertę pomp DAB Pumps 

Łatwa konserwacja dzięki modułowej konstrukcji

Konstrukcja pompy składająca się z elementów modułowych sprawia, że konserwacja i serwis są o wiele łatwiejsze. Poszczególne podzespoły można wymontować niezależnie od pozostałych, naprawić lub wymienić je, dzięki czemu czas naprawy jest krótszy, a koszty prac niższe.

Akcesoria do pomp DTron na nowo definiują obszar zastosowania typoszeregu, umożliwiając instalację zaledwie dwóch modeli w różnych warunkach pracy. Zastosowany wraz z pompą w wersji X, zestaw pozwala na zasysanie wody i zapobiega dostawaniu się do pompy osadów i zanieczyszczeń z dna zbiornika czy studzienki.

DOC68 umożliwia montaż pompy DTron na zewnątrz jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68. Wyłącznik pływakowy wykrywa poziom wody w zbiorniku i uniemożliwia jego całkowite opróżnienie i pracę na sucho.

Sterownik DConnect Box 2 pozwoli sprawdzić status pompy, modyfikację parametrów jej włączania i wyłączania, przegląd alarmów i monitorowanie ciśnienia bezpośrednio na  smartfonie, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność i obsługę prostszą niż kiedykolwiek (tylko DTron3).

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Po podłączeniu do urządzenia sterującego DConnect Box 2, czujnik kontroluje poziom wody w zbiorniku i przekazuje dane z pomiaru do aplikacji użytkownika (tylko DTron 3). COM BOX pozwala modyfikować ciśnienie włączenia i wyłączenia pompy oraz sprawdzać alarmy w prosty i intuicyjny sposób (w standardzie dla DTron 3).

DCONNECT BOX 2

Zgodnie z potrzebami klientów

Dostarczając ponad 2 miliony pomp rocznie, DAB Pumps zapewnia wydajne zaopatrzenie w wodę na całym świecie i wychodzi naprzeciw szczególnym wymaganiom inwestorów. W Australii, gdzie natura bywa nieprzewidywalna, okazało się, że owady i małe gady często dostają się do pomp i zakładają w nich gniazda.

Korzystając z tej wiedzy, firma stworzyła nowe modele typoszeregu DTron, które są odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Rozwiązano tym samym problem napotkany przez australijskich użytkowników naszych pomp i sprawiono, że ich eksploatacja jest jeszcze bardziej bezpieczna, w każdej szerokości geograficznej.

źródło i zdjęcia: DAB Pumps 

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny