Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Nowe rozwiązania Simpson Strong-Tie dla budownictwa drewnianego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-03-16

W ofercie Simpson Strong-Tie znajdują się wkręty do płyt kartonowo-gipsowych, twardych płyt gipsowo włóknowych, wkręty tarasowe, wkręty do listew wykończeniowych, wkręty do łączenia elementów stalowych z drewnem, a także klasyczne wkręty do drewna. Nowa oferta obejmuje produkty do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, a każde z tych środowisk wymaga innej ochrony antykorozyjnej.

Nowa powłoka ochronna Impreg X4

Podczas gdy dla środowiska wewnętrznego wymagania ochrony antykorozyjnej nie są duże i powłoki takie jak cynkowanie elektrolityczne czy fosfatyzowanie są wystarczające, zupełnie innego podejścia wymaga środowisko zewnętrzne. Właśnie dla środowiska zewnętrznego Simpson Strong-Tie opracował zupełnie nową powłokę Impreg X4. Powłoka ta umożliwiła zastosowanie wkrętów ze stali węglowej tam gdzie dotychczas konieczne było stosowanie wkrętów ze stali kwasoodpornej typu A4.

Impreg X4 jest powłoką wielowarstwową o opatentowanej recepturze, która zapewnia doskonałą ochronę stali nawet przy zastosowaniu wkrętów zabezpieczonych tą powłoką do montażu impregnowanych chemicznie desek tarasowych. Jednocześnie obok powłoki Impreg X4 powstała powłoka Protec zapewniająca lepszą ochronę antykorozyjną niż cynkowanie elektrolityczne w środowisku wewnętrznym zachowując jednocześnie bardzo ostre krawędzie wkrętów dzięki swojej niewielkiej grubości.

Innowacje Simpson Strong-Tie

Czy można poprawić wkręt do płyty kartonowo-gipsowej? - takie pytanie zadawali sobie inżynierowie firmy Simpson Strong-Tie kiedy postawiono im zadanie stworzenia lepszej wersji tego produktu. Okazuje się, że można to zrobić, poprawiając takie cechy jak ochrona antykorozyjna czy poprawiając geometrię tak by poprawić jego właściwości mechaniczne lub ułatwić jego użytkowanie. Tak więc wkręt do płyty gipsowej uzyskał specjalnie stopniowaną główkę, która zapewnia lepszy docisk do warstwy papieru w płycie, co za tym  idzie lepiej przytrzymuje mocowany element w miejscu. Dodatkowo skokowy przyrost oporu podczas wkręcania ułatwia wkręcenie wkręta na odpowiednią głębokość.

Oprogramowanie Simpson Strong-Tie

Wprowadzając wkręty do oferty Simpson Strong-Tie zadbał o to aby wszystkie produkty, które mogą służyć do wykonywania połączeń w konstrukcjach nośnych budynków miały odpowiednią dokumentację techniczną. Jednocześnie aby ułatwić dobór właściwego rozwiązania firma udostępniła darmowe narzędzie online o nazwie Solid Wood służące do obliczania połączeń opartych o gwoździe i wkręty ze swojej oferty. Solid Wood dostępny jest na stronie internetowej za darmo po rejestracji - kliknij.źródło i zdjęcie: Simpson Strong-Tie

Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny