Z czego wynika skuteczność płyt PAROC SSB 1 w izolacji akustycznej podłóg?
Sekret jej niezawodności tkwi w specjalnym ułożeniu włókien. W przeciwieństwie do płyty dachowej czy fundamentowej, wewnętrzna struktura PAROC SSB 1 opiera się na splocie poziomym. Taka budowa wpływa na mniejszą wartość sztywności dynamicznej płyty, a tym samym pozwala jeszcze skuteczniej niwelować ekspozycję domowników na niechciane, drażniące dźwięki uderzeniowe dochodzące z innych pomieszczeń.
Różnica w izolacyjności akustycznej podłóg z zastosowaniem płyty PAROC SSB 1, w porównaniu z produktem o układzie zaburzonym, może wynosić powyżej 5 dB na korzyść pierwszego rozwiązania.
Materiał dedykowany do izolacji akustycznej powinna cechować zarówno odpowiednia twardość, gwarantująca wysoką wytrzymałość na obciążenia, jak i optymalna miękkość, zapewniająca redukcję wibracji akustycznych. Naprężenie płyt PAROC SSb 1 przy ściskaniu wynosi 15 kPa, co oznacza, że produkt może wytrzymać nacisk 1500 kg/m2.
Izolacyjność termiczna płyt PAROC SSB 1
Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła (λ = 0,035 W/mK), rozwiązanie skutecznie zapobiega ucieczce ciepła poprzez stropy między kondygnacjami oddzielające pomieszczenia ocieplane i nieocieplane.
źródło i zdjęcia: Paroc