Okna obrotowe kojarzą się z budownictwem publicznym czy wielorodzinnym, ale mogą się sprawdzić także w domach jednorodzinnych. To doskonała propozycja dla wszystkich tych inwestorów, szukających alternatywnych rozwiązań do tradycyjnej stolarki rozwierno - uchylnej.
Zastosowane w energooszczędnych oknach serii Schüco LivIng i Corona CT 70 okucie umożliwia rotację skrzydła o 180º w poziomie.
Naturalny mechanizm wietrzenia, doskonała termoizolacyjność i możliwość wykonywania bardzo dużych skrzydeł to zalety sprawiają, że okna obrotowe Schüco są świetnym wyborem zarówno do energooszczędnych budynków, jak i obiektów poddawanych termomodernizacji.
Wygoda użytkowania
Okna obrotowe Schüco to maksymalna wygoda ich obsługi. Aby je otworzyć, wystarczy tylko obrócić skrzydło, podobnie jak w przypadku okien dachowych.
Znajdujące się w pozycji poziomej skrzydło umożliwia skuteczną wentylację. Zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia górną częścią okna, a świeże wpada do pomieszczenia dołem.
Mechanizm ten pozwala skrócić czas wietrzenia, a więc zapewni oszczędność energii. Zaletą takiego sposobu otwierania jest również oszczędność miejsca potrzebnego na uchylenie skrzydła, co daje możliwość swobodnego wykorzystania parapetu okiennego czy też wygodę w czyszczeniu. Pełne bezpieczeństwo zapewnia opcjonalny ogranicznik otwarcia.
Transparentny efekt i energooszczędność
Nowoczesne okna obrotowe Schüco umożliwiają realizację wielkogabarytowych okien ze skrzydłami o szerokości nawet do 2200 mm, zapewniając transparentny efekt i świetny widok na zewnątrz.
Dzięki solidnej konstrukcji okucia można wybrać skrzydła o ciężarze do 150 kg, przy zachowaniu energooszczędności zgodnie z nowoczesnymi trendami w projektowaniu budynków. Okna obrotowe w systemach Schüco z PVC można wykonać w wysokim standardzie izolacyjności cieplnej aż do standardu pasywnego włącznie.
źródło i zdjęcia: Schüco