Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Lakiery, bejce, impregnaty do drewna

Lakier renowacyjny do parkietu od V33 - bez konieczności usuwania starych powłok

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-07-09

Renowacja parkietu uważana jest za bardzo pracochłonną. Przed jego lakierowaniem konieczne jest usunięcie starej powłoki. Cyklinowanie nie dość, że bardzo żmudne, to w dodatku trudno jest przeprowadzić je samodzielnie. Często konieczne jest wówczas wynajęcie profesjonalnej ekipy remontowej, a to wiąże się z kosztami. Dodatkowo musimy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na tumany kurzu w mieszkaniu.

Firma V33, producent środków do ochrony, dekoracji i renowacji drewna, przygotowała produkt, który pozwala uniknąć niedogodności związane z renowacją podłóg. Dzięki specjalnemu Lakierowi Renowacyjnemu Do Parkietów nie jest już konieczne usuwanie starej powłoki. Odnawiając podłogę wystarczy teraz jedynie delikatnie zmatowić powierzchnię, co można zrobić samodzielnie i dość szybko.

Specjalna technologia DIRECT PROTECT pozwala nałożyć akrylowy lakier bezpośrednio na odnawiany obszar. Co bardzo ważne, jako jedyny na rynku lakier, preparat produkowany przez V33 nadaje się również do zniszczonych laminowanych paneli.

Lakier V33 sprawdza się na podłogach wykonanych z gatunków drewna europejskiego i egzotycznego, które wcześniej były lakierowane innymi produktami. Dla lepszego efektu wizualnego producent zaleca, aby dobrać aspekt zbliżony do wcześniejszego - produkt jest bezbarwny ale posiada trzy typy dające efekt matowy, satynowy lub wysokiego połysku.

Przed przystąpieniem do pracy drewno lub laminat powinny być nieznacznie przeszlifowane papierem ściernym i dokładnie odpylone. Łatwa aplikacja możliwa jest przy użyciu wałka lub pędzla, a co szczególnie wygodne i oszczędzające czas, potrzebne są jedynie 3 godziny odstępu pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw.W ten sposób renowację podłogi w naszym mieszkaniu możemy wykonać w czasie weekendu lub nawet w jeden dzień.

Lakier Renowacyjny Do Parkietów V33 ma wszystkie cechy ważne dla lakieru do podłóg. Daje on trwałą powierzchnię, która odporna jest na uderzenia, plamy i ścieranie. Swoją pełną wartość użytkową uzyskuje po dwóch tygodniach od aplikacji, dlatego przez ten czas warto zachować ostrożność w eksploatacji podłogi.

źródło i zdjęcia: V33 Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum