Patio Air od Vetrex - system okien przesuwnych z mechanizmem mikrowentylacji

Przeszklenia przesuwne stały się obowiązkowym elementem nowoczesnych inwestycji. W przypadku 99% nowo powstałych budynków, inwestorzy zamawiają co najmniej jedno okno przesuwne. Rosnąca popularność tego rodzaju rozwiązań stała się inspiracją do opracowania nowego systemu, wykorzystującego mechanizm okuć przesuwnych - Patio Air. Tym, co odróżnia ten produkt na tle innych dostępnych w sprzedaży produktów jest specjalny mechanizm mikrowentylacji, będący elementem  konstrukcji Patio Air.

Patio Air od Vetrex - system okien przesuwnych z mechanizmem mikrowentylacji
Vetrex Okna energooszczędne nowej generacji
vetrex.eu
Dane kontaktowe:
58 692 24 00
Skarszewska 13 83-110 Tczew, Rokitki

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Specjalna budowa funkcji mikrowentylacji w systemie Patio Air umożliwia czasowe rozszczelnienie okna na całym obwodzie skrzydła, co nie jest osiągalne w standardowej stolarce rozwierno-uchylnej i innych systemach przesuwnych. Dodatkowo okno ustawione w tej funkcji pozostaje w dalszym ciągu zaryglowane, dzięki czemu użytkownicy mogą opuścić pomieszczenie bez obawy o  ingerencję osób postronnych. Konstrukcja systemu została opracowana w taki sposób, aby skrzydło okienne w pozycji mikrowentylacji było jednakowo odstawione od ramy na całym obwodzie, a szczeliny wentylacyjne - praktycznie niewidoczne od zewnątrz, dzięki czemu funkcja wentylacji jest maksymalnie wykorzystana, a  dodatkowe elementy nie psują estetyki przeszklenia - tłumaczy Krzysztof Smolnik, Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju w firmie Vetrex.

System Patio Air bazuje na okuciach równolegle przesuwnych renomowanego producenta - firmy Roto. Pozwalając na wykonanie przeszkleń z wykorzystaniem dowolnych profili, w tym  energooszczędnych, o głębokości zabudowy do 90 mm i realizację konstrukcji w znacznych rozmiarach, o całkowitej wysokości okna sięgającej do 2460 mm i ciężarze do 160 kg, produkt ten dostarcza licznych możliwości aranżacyjnych oraz umożliwia dostosowanie rozwiązania do wymagań budynku i indywidualnych potrzeb inwestora.
Komfort korzystania z Patio Air to także prosta i wygodna obsługa. Dla zwiększenia walorów funkcjonalnych, w systemie tym zastosowano lekko- i cicho jezdne rolki oraz wózki jezdne ułatwiające sterowanie skrzydłami, a także specjalne nożyce ślizgowe z amortyzatorem automatycznie przyciągającym skrzydło wjeżdżające w ościeżnicę, które minimalizują ryzyko przytrzaśnięcia. Natomiast okucia obwiedniowe Roto NT i uszczelka na całym obwodzie skrzydła, zapewniając wysoką szczelność skrzydła - podnoszą parametry okna w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. System Patio Air posiada też 4 zaczepy antywyważeniowe w każdym skrzydle, zwiększające bezpieczeństwo stolarki.

W systemie Patio Air możliwe jest stosowanie standardowych, niskich profili okiennych, dzięki czemu konstrukcja jest subtelniejsza, a powierzchnia szyb w przeszkleniu stosunkowo duża - w efekcie do wnętrza wpada więcej światła. Także delikatniejsze osłonki przekładają się na atrakcyjność estetyczną rozwiązania, zaś zlicowana płaszczyzna skrzydła podczas funkcji rozszczelnienia zapewnia ujednolicenie wyglądu wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu przeszkleń.

Tradycyjnie, system dostępny jest w 44-barwnej palecie oklein, co więcej, nabywcy mogą również wybierać pomiędzy tradycyjnymi okuciami, a eleganckim okuciem z czarną powłoką NTS, dostępną wyłącznie w ofercie Vetrex oraz dobrać najodpowiedniejszy kolor osłonek i klamek: biały, srebrny, brązowy lub w kolorze starego złota.

Nowy system Patio Air przeznaczony jest przede wszystkim do realizacji drzwi tarasowych, ale równie dobrze sprawdza się w roli okien możliwych do zamontowania w trudno dostępnych miejscach. Jego unikalna cecha - funkcja mikrowentylacji, w której okno w dalszym ciągu pozostaje zaryglowane oraz opcja wykonania przeszklenia na bazie dowolnych profili, pozwalają zunifikować wygląd wszystkich okien w danym pomieszczeniu, co z pewnością docenią inwestorzy dbający nie tylko o komfort, ale też estetykę i bezpieczeństwo stolarki - podsumowuje Krzysztof Smolnik.

źródło i zdjęcie: Vetrex