Bronx jest projektem unikatowym nie tylko jeśli chodzi o materiał, ale i wzornictwo. Grzejnik powstaje w dwóch wersjach: ściennej i stojącej, w różnych konfiguracjach rozmiarów. Awangardowa stylistyka Bronxa inspirowana jest designem starych grzejników żeliwnych, a estetykę squatu dodatkowo podkreśla surowy, szary kolor urządzenia.
Czy znajdą się jacyś chętni, którzy będą chcieli mieć grzejnik z odpadów? Tak naprawdę jest to kwestia wtórna, podobnie jak to, czy producentowi uda się uzyskać dla Bronxa wymagane certyfikaty. Nadrzędnym celem belgijskiego producenta jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania Ziemi odpadami, które nie ulegają biodegradacji.
O przyszłości przez duże P mówi inna inicjatywa, w którą zaangażowała się Jaga, a mianowicie Living Tomorrow – domy przyszłości. Najbardziej innowacyjne w swoich branżach firmy z całego świata prezentują tu swoje produkty i rozwiązania. Domy naszpikowane są elektroniką oraz supernowoczesnymi technologiami izolacyjnymi, grzewczymi, wentylacyjnymi, inteligentnym oświetleniem, sprzętem AGD i RTV itp.
Co ważne, 80 % pokazywanych tu urządzeń i przedmiotów to produkty dostępne na rynku, pozostałe 20 % to prototypy. Twórcy projektu dbają o zachowanie tych proporcji, podobnie jak o to, by znajdujące się tu produkty były po prostu najlepsze. Grzejniki Jaga są obecne w Living Tomorrow nieprzerwanie od początku istnienia projektu, czyli od 1995 roku. Heatwave, Iguana, Knockonwood, Clima Canal oraz Mini Canal, oprócz znakomitego designu, prezentują zaawansowaną technologię przyczyniającą się do oszczędności energii.
Ciekawym prototypem Jagi prezentowanym w domach przyszłości jest Moby – inteligentna kapsuła. Obiekt w kształcie cząsteczki tlenu posiada własne ogrzewanie, chłodzenie oraz automatyczny system wentylacji utrzymujący stałą ilość świeżego powietrza. Doskonale wytłumiony wewnątrz i na zewnątrz oferuje komfortową przestrzeń do snu lub odpoczynku. Ponadto, przebywając w Mobym ogrzewanie w całym domu możemy ustawić do temperatury dyżurnej, co znacznie wpłynie na oszczędność energii.
Inne przyszłościowe pomysły firmy Jaga to na przykład specjalna odzież, która zimą ogrzewa, a latem chłodzi wykorzystując do tego celu jedynie energię jej użytkownika. Jaga aktywnie współpracuje także z pomysłodawcami projektów najbardziej ekologicznych budynków na świecie, m.in. z Gruppo Torcello tworzącą Buenos Aires Forum 2010.
Dystrybutorem grzejników marki Jaga jest firma ANB. Więcej informacji: www.jaga.com.pl