Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Przełom w technologii HVAC: Poznaj nową generację systemów grzewczo-chłodzących Panasonic

Panasonic Heating & Cooling Solutions kontynuuje tradycję dostarczania najwyższej jakości komercyjnych rozwiązań grzewczych i chłodzących, które charakteryzują się niezrównaną wydajnością.

Przełom w technologii HVAC: Poznaj nową generację systemów grzewczo-chłodzących Panasonic
Panasonic Heating & Cooling Solutions Pompy ciepła, klimatyzatory, układy VRF
www.aircon.panasonic.eu
Panasonic Heating & Cooling Solutions Pompy ciepła, klimatyzatory, układy VRF
Dane kontaktowe:
801 003 532, 22 338 11 00
Wołoska 9a, 02-583 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Seria Big PACi NX: Moc i Kompaktowa Budowa

Rozszerzenie serii PACi NX o nowe modele Big PACi NX o mocy od 20,0 do 25,0 kW przynosi urządzenia o kompaktowych wymiarach, które są idealne dla miejsc o ograniczonej przestrzeni użytkowej. Zastosowanie 3-przewodowego systemu zasilania i komunikacji ułatwia integrację w projektach modernizacyjnych, z ofertą obejmującą modele od 2,5 kW do 25 kW oraz możliwością instalacji orurowania o długości do 100 m.

Innowacyjna wewnętrzna jednostka kanałowa dostępna od jesieni 2024

Nowa wewnętrzna jednostka kanałowa, dostępna od jesieni 2024, z wysokim ciśnieniem statycznym, została zaprojektowana tak, aby ułatwić instalację. Wyposażona w technologię Panasonic nanoe™ X Mark 3, zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniach, skutecznie neutralizując zanieczyszczenia, wirusy, bakterie i nieprzyjemne zapachy.

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

Panasonic proponuje szereg technologii mających na celu podniesienie jakości powietrza w pomieszczeniach komercyjnych. Oprócz autorskiej technologii oczyszczania powietrza nanoe™ X, oferta zawiera również zaawansowane rekuperatory z odzyskiem energii ERV ZY, które osiągają wydajność do 2.000m³/h i ESP do 150 Pa, co umożliwiając elastyczne opcje instalacji.

Nowości w systemach VRF i integracji z centralami wentylacyjnymi

Nowa seria HRPT ERV od Panasonic, specjalnie zaprojektowana dla systemów dwururowych ECOi (VRF), zapewnia efektywny odzysk ciepła do 86,6%. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do osiągania najwyższych certyfikatów energetycznych w budynkach. Firma wprowadza także nowe zestawy do integracji central wentylacyjnych (AHU) z systemami mini ECOi, charakteryzujące się kompaktowymi wymiarami i trwałą obudową IP65, co pozwala na precyzyjne sterowanie bez potrzeby dodatkowych interfejsów.

Nowy filtr powietrza dla miejskich pomieszczeń

Dodatkowo, Panasonic wprowadza nowy filtr przeciw zanieczyszczeniom powietrza, specjalnie zaprojektowany dla adaptacyjnej jednostki kanałowej, skutecznie oczyszczający powietrze z dwutlenku azotu (NO2), tlenków azotu (NOX) i ozonu (O3), co jest kluczowe dla poprawy jakości powietrza w miejskich lokalizacjach.

Ewolucja w chłodnictwie: nowe jednostki kondensacyjne

Panasonic prezentuje nowe jednostki kondensacyjne o mocy 20 HP do zastosowań w chłodnictwie nisko i średniotemperaturowym, zapewniając bardziej ekologiczne rozwiązanie dzięki zastosowaniu czynnika R744 z bardzo niskim współczynnikiem GWP. Dzięki kompaktowym wymiarom, te jednostki są idealnym rozwiązaniem dla miejsc z ograniczoną przestrzenią techniczną, zajmują zaledwie 1,6 m2 powierzchni, co redukuje potrzebę większych przestrzeni technicznych.

źródło i zdjęcie: Panasonic

opracowanie: Anna Chrystyna

Autor
Anna Chrystyna
Anna Chrystyna

Swoje redakcyjne doświadczenie i umiejętności budowałam przez kilkanaście lat pracy w różnych obszarach branży. Ostatecznie od ponad 20 lat związana jestem z wydawnictwem AVT, tworząc artykuły na portal. Poza pracą zawodową znajduję czas na relaks i pasje w siedlisku na Mazurach. Tam oddaję się swoim zainteresowaniom kulinarnym i ogrodniczym, co stanowi dla mnie nie tylko źródło przyjemności, ale również wyjątkowy sposób na odprężenie się i odpoczynek od codzienności.