Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

EUROPIR® w systemie ETICS - nowoczesne rozwiązania dla efektywnego ocieplenia

Współczesne budownictwo stawia przed nami nowe wyzwania, gdzie oszczędność energii i zapewnienie komfortu użytkownikom odgrywają kluczową rolę. W tym kontekście, wybór i wykonanie systemu izolacji termicznej budynków nabiera nowego znaczenia. Niezależnie od tego, czy mowa o nowych inwestycjach, czy modernizacji starych budowli, system izolacji ETICS z płytami PIR marki EUROPIR® stanowi rozwiązanie, które zrewolucjonizuje podejście do ocieplania. Dzięki niemu, możliwe jest nie tylko znaczące zmniejszenie zużycia energii, ale również poprawa jakości życia mieszkańców poprzez utrzymanie optymalnego mikroklimatu w pomieszczeniach.

EUROPIR® w systemie ETICS - nowoczesne rozwiązania dla efektywnego ocieplenia
PCC Therm Sp. z o.o. Płyta ze sztywnej pianki PIR EUROPIR®, kształtki, otuliny wypełnienia, zaślepki
europir.pl
PCC Therm Sp. z o.o. Płyta ze sztywnej pianki PIR EUROPIR®, kształtki, otuliny wypełnienia, zaślepki
Dane kontaktowe:
+48 71 794 33 40
Sienkiewicza 4, 56-120 Brzeg Dolny

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Płyty termoizolacyjne EUROPIR® w systemie ETICS – serce nowoczesnej izolacji

Stanowiąc fundament zaawansowanych systemów izolacji ścian zewnętrznych, płyty EUROPIR® wykonane z sztywnej pianki PIR są dostępne w szerokiej gamie grubości od 20 do 200 mm. Charakteryzują się one doskonałymi parametrami izolacyjnymi z współczynnikiem przewodzenia ciepła λD= 0,023-0,025 W/(m•K), co pozwala na uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej nawet przy zastosowaniu cieńszych warstw izolacji. To z kolei przekłada się na większą powierzchnię użytkową budynków, co jest istotne zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i efektywnego wykorzystania przestrzeni.

Zastosowanie systemu ETICS z płytami EUROPIR® w polskich warunkach klimatycznych zapewnia budynkom ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Latem izolacja ogranicza przegrzewanie się wnętrz, a zimą utrzymuje ciepło, co skutkuje znacznymi oszczędnościami na ogrzewaniu. Certyfikacja ETICS potwierdza wysoki standard produktów EUROPIR® i ich zgodność z unijnymi normami bezpieczeństwa i jakości.

Wilgoć – wyzwanie dla izolacji

Problem wilgoci, która negatywnie wpływa na właściwości termoizolacyjne materiałów, jest dobrze znany w branży. Płyty EUROPIR® ETICS wyróżniają się jednak bardzo niską nasiąkliwością, co zapewnia długotrwałą ochronę przed wilgocią, pleśnią i mikroorganizmami. Dzięki temu, izolacja ta jest coraz częściej wybierana jako trwałe i bezpieczne rozwiązanie ociepleniowe.

Obróbka i montaż – prostota i efektywność

Z punktu widzenia wykonawców, łatwość obróbki i montażu płyt EUROPIR® ETICS jest nieoceniona. Dzięki niewielkiej wadze i poręcznym wymiarom, izolację można łatwo dostosować do konkretnych potrzeb budowy, nie wymagając przy tym specjalistycznego sprzętu. Lekkość i mniejsza grubość materiału pozwalają uniknąć nadmiernego obciążenia konstrukcji budynku, co ma znaczenie zwłaszcza przy termomodernizacji istniejących obiektów.

System izolacji ETICS z użyciem płyt EUROPIR® to nowoczesne i efektywne rozwiązanie, które spełnia najwyższe wymagania dotyczące oszczędności energetycznej i komfortu życia, a także zapewnia długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i wilgocią.

źródło i zdjęcia: PCC Therm Sp. z o.o.