Pro-Vent Systemy Wentylacyjne Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła MISTRAL
Przejdź do:
Zapytaj eksperta
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 143514
Porady od Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.

Ekspert radzi jak zapewnić czyste zdrowe i świeże powietrze w domu o każdej porze roku?
W sezonie grzewczym, w wyniku infiltracji, zanieczyszczenia przedostają się do wnętrza budynku. W sytuacji wystąpienia dużego smogu na zewnątrz, powoduje to znaczne pogorszenie jakości powietrza w pomieszczeniach, nawet gdy nawiewane powietrze jest absolutnie czyste.

Jakie korzyści energetyczne może przynieść współpraca wentylacji mechanicznej z GWC?
Zastosowanie wentylacji mechanicznej z przeciwprądowym wymiennikiem do odzysku ciepła oraz płytowego GWC jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku budynków pasywnych i niskoenergetycznych. Może ono ograniczyć straty wentylacyjne ponad 10-krotnie w stosunku do rozwiązań bez odzysku ciepła.

Czy w domu może być zdrowiej niż na dworze?
Podstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest poprawienie jakości powietrza w domu. Co jeżeli jednak nasze wymagania się na tym nie kończą? Czy jest możliwe aby powietrze w domu było zdrowsze niż na dworze?

Czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła musi obejmować cały budynek?
Pomieszczenia nie przeznaczone do stałego przebywania ludzi (które nie są pomieszczeniami mieszkalnymi) standardowo nie są objęte wentylacją mechaniczną.

Współpraca rekuperatora z gruntownym wymiennikiem ciepła
Gwarancją skutecznej i wydajnej pracy systemu wentylacyjnego z GWC jest wybór dedykowanego rekuperatora. Zaprojektowane do takiej współpracy urządzenia zapewniają optymalną i energooszczędną pracę.

Centrala z wymiennikiem krzyżowym czy z przeciwprądowym?
Zmieniające się zapotrzebowanie rynku wymusiło na producentach opracowanie central wentylacyjnych charakteryzujących się wyższa niż dotychczas sprawnością odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Powstały centrale z tzw. wymiennikami przeciwprądowymi. Charakteryzują się dużą czynną powierzchnią wymiany ciepła i osiągają temperaturową sprawność odzysku ciepła do 95%.

Jak dobrać odpowiedni rekuperator do budynku jednorodzinnego?
Rekuperator ma za zadanie dostarczyć do budynku odpowiednią ilość powietrza świeżego i usunąć z niego powietrze zużyte przy możliwie maksymalnym odzysku ciepła. Wielkość urządzenia powinna być dobrana na tzw. projektowy strumień powietrza. Jest on zależny m.in. od wielkości budynku (objętości), typu pomieszczeń i ilości osób w nim przebywających.

Pro-Vent: Czy sprawdziłeś efektywność energetyczną swojego rekuperatora?
Zgodnie z rozporządzeniem (UE) nr 1254/2014 z dn. 11 lipca 2014 r., producenci mają obowiązek oznaczania central wentylacyjnych etykietami efektywności energetycznej.

Ile prądu zużywają rekuperatory oferowane przez Pro-Vent?
Pobór mocy przez wentylatory zależy od wielkości centrali (od wydajności). Nowe wprowadzone przez firmę PRO-VENT centrale z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAL PRO z silnikami EC mają jeden z najniższych współczynników SFP=0,2 W/(m3/h) na rynku.

Dlaczego należy zadbać o dobrą wentylację pomieszczeń? - radzi PRO-VENT
Trzeba sobie uświadomić, że do domu, w którym spędzamy znaczącą część swojego życia trzeba dostarczyć tlen, usunąć dwutlenek węgla, usunąć spaliny oraz inne szkodliwe czy niepożądane substancje.

Na co zwracać uwagę przy wyborze centrali wentylacyjnej? Radzi PRO-VENT
Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna w nowych i modernizowanych budynkach jest konieczna ze względu na zmieniające się tendencje i przepisy budowlane mówiące o energooszczędności i szczelności budynków.