Komin-Flex Stalowe systemy kominowe
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 204495
Porady od Komin-Flex
Przepisy dotyczące wyrzutu spalin przez ścianę budynku
Mieszkam w domu 2 rodzinnym (parter i piętro) i chcę założyć boczny wyrzut spalin z pieca turbo (z zachowaniem wszystkich odległości). Znalazłem, że w dwurodzinnym domu stosuje się przepisy jak w jednorodzinnym. Jak jest naprawdę?
Z jakim kominem będzie najlepiej pracował kocioł kondensacyjny?
W przypadku kotłów kondensacyjnych mamy do czynienia z dwoma podstawowymi parametrami spalin: są to spaliny mokre, a w przewodach występuje nadciśnienie.
Jak dbać o komin ze stali nierdzewnej?
Komin jest elementem, który służy do odprowadzania spalin. Stanowi konstrukcję, która jest praktycznie bezobsługowa.
Kominy zewnętrzne - co warto o nich wiedzieć
Najczęściej komin powstaje w tym samym czasie co ściany budynku i znajduje się wewnątrz domu, ale są przypadki, gdy komin trzeba postawić na zewnątrz. Taka potrzeba występuje zazwyczaj, gdy trzeba postawić komin w istniejącym już domu. Kiedy można to zrobić i jaki komin wybrać?
Jak zabezpieczyć komin stalowy?
Firma Komin-Flex radzi jak eksploatować komin stalowy, aby służył nam jak najdłużej.
Jakie są sposoby montażu stalowych osłon kominowych i jakie pełnią zadanie?
Zużyte powietrze lub spaliny są odprowadzane z budynków grawitacyjnie, poprzez wykorzystanie naturalnego ruchu ciepłego powietrza ku górze zwanego ciągiem kominowym. Rozgrzane spaliny rozprężają się, przez co stają się lżejsze od powietrza i unoszą się, co powoduje powstanie w dolnej części komina obszaru niższego ciśnienia (podciśnienia).
Wkłady kominowe jako zabezpieczenie kominów ceramicznych
Warunki nowoczesnego komina najlepiej spełniają podciśnieniowe wkłady kominowe produkcji KOMIN-FLEX wykonane ze stali kwasoodpornych. Wkłady te wprowadzone do tradycyjnych kominów ceramicznych jako wkładka ochronna przejmują funkcję klasycznego komina.
Jak wykonać dodatkowe piony wentylacji?
Potrzebuję dodatkowych pionów wentylacji grawitacyjnej w kuchni, i łazience i dodatkowo wyciągu od okapu z kuchni. Wszystkie rury chcę poprowadzić po elewacji budynku. Jakiego systemu i średnicy rur powinnam użyć? i pod jakim maksymalnym kątem mogę odgiąć rurę przeprowadzając ją przez ścianę żeby wentylacja dobrze działała? Moja kuchnia przylega do niższego garażu. Przez poddasze garażu chcę się przebić na dach. Ile musi wystawać komin? W jakiej najmniejszej odległości od siebie mogą być umieszczone rury?
Czy można wykorzystać komin jako wymiennik ciepła?
Czy w praktyce można spotkać się z wykorzystaniem komina WSPS do wentylacji, gdzie komin dzięki swoim właściwościom "rura w rurze" był traktowany jako wymiennik ciepła?
Zastosowanie daszka przy piecach kondesacyjnych
Mam piec kondensacyjny z zamkniętą komorą, zasilany poprzez dwuosiowe rury WSPS (80/125). Na dachu ze względu na wymagania układ kominowy został rozdzielony i komin spalinowy (80) został wyprowadzony 80cm w stosunku do komina powietrza (125) pytanie dotyczy zastosowanego daszka na kominie spalinowym i możliwości powstania korka lodowego na nim, pytanie jest o tyle zasadne że brak tego typu rozwiązań w instrukcjach i przepisach a znajomy serwisant piecy powiedział że daszka poprostu nie powinno być.
Jak działa nowoczesny system kominowy?
Współczesna technika grzewcza dąży do uzyskiwania możliwie największych sprawności urządzeń grzewczych. Z punku widzenia warunków pracy komina, wzrost sprawności urządzeń grzewczych skutkuje przede wszystkim obniżeniem temperatury spalin, a co za tym idzie zmianami charakterystyki pracy komina oraz nasilenia się zjawiska kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach.