Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 39948
Separatory węglowodorów - olej od 1 do 150 litrów/sekundę

W ofercie posiadamy separatory węglowodorów o różnej przepustowości. Pozwoli to na odpowiednie dobranie osadnika separatora do indywidualnych potrzeb.

Separatory węglowodorów zatrzymują substancje ropopochodne (olej i paliwa) zawarte w wodach deszczowych spływających z:
parkingów dla pojazdów samochodowych,
stacji benzynowych,
myjni samochodowych, warsztatów i składowisk złomu.

Oczyszczanie ścieków ze związków ropopochodnych odbywa się w filtrze koalescencyjnym, w obrębie którego dochodzi do ustabilizowania przepływu cieczy. Filtr składa się z szeregu równoległych do siebie kanalików lekko nachylonych w górę ku wylotowi separatora.

Dzięki laminarnemu przepływowi w kanalikach zaczynają się osadzać drobne cząstki węglowodorów, do których z czasem przyłączają się kolejne cząstki (zjawisko koalescencji) tworząc większe krople. Ostatecznie duże krople odłączają się od ścianek filtra i podążają do komory separacji, w której zostają uwięzione.

Oprócz standardowych separatorów węglowodorów, produkujemy również separatory z odmulaczem oraz z by-passem.

Odmulacz – w celu zagwarantowania wymaganego przepisami stopnia oczyszczenia ścieków z substancji olejowych (poniżej 15 mg/l na wylocie) należy każdy separator poprzedzić odpowiedniej pojemności osadnikiem, w którym następuje sedymentacja zawiesiny mineralnej (piasek, żwir, muł, popioły itp.). Może on być niezależnym urządzeniem zainstalowanym przed separatorem węglowodorów lub zintegrowany z separatorem.

By-pass – w przypadku przepływu nie przekraczającego przepływu nominalnego wszystkie ścieki kierowane są do komory separacyjnej. Natomiast w przypadku większych przepływów niż nominalny ścieki zostaną skierowane wewnętrznym by-passem bezpośrednio do odbiornika. Separator z obejściem może przyjąć duże przepływy w przypadku ulewy, nie zaburzając pracy separatora.

Prezentowany separator jest zbudowana w oparciu o najwyższej klasy zbiornik z PEHD, wytwarzane w procesie obtapiania rotacyjnego.

Do każdego zbiornika istnieje możliwość założenia nadstawki o wymiarach 25 i 55 cm co zapewnia montaż separatora na większych głębokościach.

Nadstawki są oczywiście modułowe i można je ze sobą łączyć jedna na drugą do uzyskania potrzebnej wysokości. Dodatkowo każdą nadstawkę można dowolnie dociąć do wymaganego wymiaru, co znacznie ułatwia adaptację jej wysokości do danego terenu.

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum