EURO SZAKK PL Przydomowe oczyszczalnie ścieków
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Separator tłuszczu o przepustowości od 1 do 14 litrów/sekundę
Zobacz na stronie producentaW ofercie posiadamy separatory tłuszczów o różnej przepustowości. Pozwoli to na odpowiednie dobranie osadnika separatora do indywidualnych potrzeb.
Separatory tłuszczów powinny być stosowane wszędzie, gdzie niezbędne jest oddzielanie tłuszczów, olejów roślinnych i zwierzęcych od ścieków, zarówno w obiektach handlowych jak i produkcyjnych np.:
- kuchnie, przedsiębiorstwa gastronomiczne (restauracje, hotele, stołówki itp.),
- grille, smażalnie, chłodnie, punkty sprzedaży żywności (ze zwrotem naczyń),
- sklepy mięsne, producenci mięsa i przetworów, rzeźnie, ubojnie, wytwórnie półproduktów,
- zakłady utylizacji zwierząt,
- wytwórnie kleju z kości zwierzęcych, mydła i stearyny,
- wytwórnie margaryny, marynat, chipsów, frytek,
- olejarnie, przetwórnie orzeszków ziemnych, rafinerie oleju roślinnego.
- Ścieki zawierające znaczne ilości tłuszczu w formie zemulgowanej z takich miejsc jak mleczarnie, serowarnie, przetwórnie ryb lub innych wyposażonych tylko w zmywarki do naczyń lub w „zagęszczarki wilgotnych odpadów” mogą być oczyszczane efektywnie w separatorach tłuszczów tylko pod określonymi warunkami. Takie ścieki mogą wymagać dodatkowej obróbki.
W przypadku zastosowań, w których ścieki zawierają części stałe, łatwe do oczyszczenia nie stosuje się osadnika, natomiast separator tłuszczów powinien być wyposażony w sito ustawione na wlocie w celu wyłapania większych części stałych. Przed przerwami w pracy należy pozostałe części stałe usuwać, a separator należy starannie przemywać czystą wodą w celu uniknięcia zagniwania.
W zależności od typoszeregu występują separatory z osadnikiem lub bez osadnika. Dla typoszeregu z osadnikiem wnętrze separatorów podzielone jest za pomocą przegrody z otworem przelewowym na strefę osadnika oraz strefę oddzielania tłuszczu i skrobi.
W procesie separacji, czyli oddzielania substancji tłuszczowych wykorzystuje się działanie dwóch procesów: sedymentacji i flotacji. Na wlocie do separatora (typoszereg z osadnikiem) znajduje się osadnik (komora osadowa), w których w wyniku zjawiska sedymentacji cząstki łatwo opadające zostają zatrzymane. Następnie ścieki przepływają do komory separacji, gdzie w wyniku różnicy w gęstości między tłuszczami a wodą, oraz w wyniku zmniejszenia prędkości przepływu, cząstki tłuszczu oddzielają się od ścieków przez flotację.
Zebrane lżejsze tłuszcze flotują nad powierzchnią wody nie mogąc wydostać się z separatora gdyż na wylocie zastosowany jest syfon. Ścieki pozbawione tłuszczów opuszczają separator kanałem syfonu.
Do każdego zbiornika istnieje możliwość założenia nadstawki o wymiarach 25 i 55 cm co zapewnia montaż oczyszczalni na większych głębokościach.
Nadstawki są oczywiście modułowe i można je ze sobą łączyć jedna na drugą do uzyskania potrzebnej wysokości. Dodatkowo każdą nadstawkę można dowolnie dociąć do wymaganego wymiaru, co znacznie ułatwia adaptację jej wysokości do danego terenu.