BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Gazowe i olejowe kotły kondensacyjne
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 113603
Porady od BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Pierwsze uruchomienie pompy ciepła bez problemów
Prawidłowe działanie pompy ciepła zależy nie tylko od sposobu użytkowania, ale w dużej mierze także od właściwego podłączenia poszczególnych elementów, ustawienia parametrów i samego uruchomienia. Zadanie to wymaga dużych umiejętności, precyzji i cierpliwości.
Panele fotowoltaiczne dla domu. Istotne czynniki
Rynek prosumencki każdego roku notuje wzrost mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych, zapewniając czystą energią coraz większej liczbie mieszkańców naszego kraju. Jednoczesne podwyżki cen energii elektrycznej powodują ciągły wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem. Zastanawiając się nad wyborem technologii fotowoltaicznej, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.
Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła?
Podejmując temat dopasowania powietrznej pompy ciepła do ogrzewania domu, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze fakt, że jej działanie uzależnione jest od warunków zewnętrznych. Co należy wziąć pod uwagę?
Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika
Przyszli właściciele już na etapie projektowania domu stoją przed wyborem sposobu ogrzewania budynku. Przyglądając się bliżej konkretnym urządzeniom, szczególną uwagę należy zwrócić na ich żywotność. Powstała instalacja ma być przecież jak najbardziej trwała i niezawodna.
Od czego zależą koszty eksploatacji pompy ciepła?
Pompy ciepła korzystające z dobrodziejstw natury dostarczają energię do ogrzania domu oraz wody taniej niż inne źródła energii. Żeby jednak były oszczędne w eksploatacji potrzebne będzie spełnienie kilku warunków.
Dla kogo pompa ciepła?
Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór tego rozwiązania może być podyktowany różnymi potrzebami.
Wymiana starego kotła gazowego na kondensacyjny. Jakie zmiany czekają instalację?
Zastąpienie starego kotła nowoczesnym kondensacyjnym jest korzystne zarówno z ekologicznego, jak i finansowego punktu widzenia. Decydując się na zmianę urządzenia, konieczne będzie jednak wykonanie kilku niezbędnych modyfikacji, aby nowy kocioł pracował prawidłowo i wydajnie.
Hybrydowy system grzewczy w domu energooszczędnym
Rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków zmuszają inwestorów do stosowania w procesie budowy domu coraz lepszych materiałów i bardziej zaawansowanych technologii, także w zakresie ogrzewania. Doskonale w takich warunkach sprawdzają się systemy hybrydowe dostarczające ciepło i c.w.u.
Powietrzna pompa ciepła w domu pasywnym
Zmiana standardów budownictwa oraz nowe technologie spopularyzowały w ostatnich latach innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Przykładem takiej koncepcji jest budownictwo pasywne, które wykorzystuje do ogrzania obiektów , m.in. powietrzne pompy ciepła.
Wpływ izolacji budynku na dobór pompy ciepła
Biorąc pod uwagę fakt, że nawet 30% ciepła traci się przez ściany, ich dobra izolacja w znaczący sposób przyczynia się do ograniczenia zapotrzebowania budynku na ciepło.
Czy pompa ciepła może współpracować z grzejnikami?
Zmiana standardów budownictwa oraz wzrost kosztów ogrzewania obiektów powodują coraz większe zainteresowanie ekologicznymi systemami grzewczymi. Ekonomiczne i praktycznie bezobsługowe pompy ciepła stanowią obecnie idealną alternatywę dla kotłów na olej czy gaz.
Jak zmniejszyć wydatki na energię elektryczną?
Rosnące koszty utrzymania domu zachęcają do poszukiwania innych sposobów na jego ogrzanie i zasilanie. Na szczęście możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie najbardziej optymalne dla siebie.