ALTER S.A. Detekcja i pomiary gazów wybuchowych, toksycznych oraz tlenu

Dane kontaktowe:
61 814 65 57, 61 814 71 49, 61 814 62 90
Pocztowa 13 62-080 Tarnowo Podgórne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 72813

Porady od ALTER S.A.

Jak nie dopuścić do wybuchu gazu w domu?
Jak nie dopuścić do wybuchu gazu w domu?
Ogrzewanie gazowe i kuchenki gazowe wciąż cieszą się w Polsce dużą popularnością. Nie ma się co dziwić  - pomimo zawirowań geopolitycznych gaz jest wciąż jednym z najtańszych paliw. Z instalacją, która go dostarcza do naszych domów, wiąże się jednak spore zagrożenie, bowiem ewentualny wyciek gazu może doprowadzić do zatruć, pożaru, a nawet wybuchu. Jakie jest dopuszczalne stężenie gazu ziemnego w domu?
Czy Twoja kotłownia jest naprawdę bezpieczna?
Czy Twoja kotłownia jest naprawdę bezpieczna?
Bezpieczeństwo kotłowni to temat, który powinien interesować każdego właściciela domu, szczególnie jeśli korzystasz z instalacji gazowych. Właściwe zabezpieczenia nie tylko zapobiegają wypadkom, ale także spełniają wymogi prawne i zwiększają komfort użytkowania. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby Twoja kotłownia była w pełni bezpieczna.
Jak podnieść bezpieczeństwo kotłowni gazowej?
Jak podnieść bezpieczeństwo kotłowni gazowej?
O bezpieczeństwo gazowej kotłowni należy zadbać na etapie projektowania. W Polsce wytyczne wyznaczają istniejące przepisy - §158 ust. 5 oraz §158 ust. 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Jaki sprzęt będzie zgodny z wymienionymi wymogami?
Zasady doboru i lokalizacji systemów detekcji gazów w obiektach
Zasady doboru i lokalizacji systemów detekcji gazów w obiektach
Jak prawidłowo dobrać i zaprojektować system detekcji niebezpiecznego stężenia gazów, który w porę ostrzeże o niebezpieczeństwie? Jakie odległości mocowania poszczególnych elementów systemu powinny być zachowane oraz jak optymalnie rozmieścić urządzenia w chronionym obiekcie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.