Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz

Domofony i wideodomofony

Zobacz oferty produktowe firm

Domofony i wideodomofony

Znalezione pozycje: 6
Ostatnio dodane produkty
Domofony i wideodomofony są ważnym elementem zabezpieczenia posesji. Te pierwsze urządzenia, dzięki identyfikacji głosowej, umożliwiają wpuszczanie przez furtkę tylko pożądanych gości.

Standardowy system domofonowy składa się ze stacji bramowej z mikrofonem, głośnikiem i przyciskiem przywoławczym umieszczonymi przy furtce, oraz z unifonu zainstalowanego w domu. Ich doskonalszą wersją są wideodomofony, które dzięki kamerze umieszczonej w zewnętrznej kasecie i monitorowi w pomieszczeniu, pozwalają dodatkowo obserwować osoby stojące przy wejściu.

Sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy budynek zlokalizowany jest w głębi działki lub wejście i brama zasłonięte są np. przez bujną roślinność. Niestety, standardowe wideodomofony wyposażone są w kamery o małej rozdzielczości, a na dodatek pokazują bardzo mały obszar, dlatego warto rozważyć zainstalowanie przy wejściu na posesję kamery monitoringu, która ma znacznie lepsze parametry techniczne.

Wideodomofon fot. Zamel
Wideodomofon to bardzo wygodne rozwiązanie

System analogowy lub cyfrowy

Domofony i wideodomofony mogą pracować w systemie analogowym lub cyfrowym. W domach jednorodzinnych stosuje się głównie te pierwsze. Są tańsze, ale nie można ich rozbudować o dodatkowe funkcje. Modele cyfrowe umożliwiają np. otwieranie furtki za pomocą karty lub kodu.

Inny podział tych urządzeń dotyczy sposobu przekazywania sygnału pomiędzy stacją bramową a domem. Modele przewodowe są tańsze, ale ich zakup wiąże się z koniecznością wykonania wykopu, w którym ukryte będą kable. W wariancie bezprzewodowym sygnał dociera drogą radiową. Jedyną niedogodnością jest konieczność zapewnienia zasilania urządzeniu bramowemu, ale łatwo to zrealizować, doprowadzając kable np. bezpośrednio ze skrzynki z licznikiem, umieszczonej w linii ogrodzenia.

Kupując domofon lub wideodomofon trzeba zwrócić uwagę, aby bramofon był wykonany z solidnego materiału, odpornego na warunki atmosferyczne i zniszczenie. Niektóre modele wideodomofonów wyposażone są w diody doświetlające, które umożliwią zobaczenie gościa również po zmroku. Wiele urządzeń pozwala też nagrywać osoby, które dzwoniły do furtki podczas naszej nieobecności.

Jakie ceny?

Najtańsze domofony kosztują 30–40 zł. Domofony są droższe – ich ceny zaczynają się od 300 zł.

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA