PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Pompa ciepła Frapol - ekologiczne źródło ciepła i chłodu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-03-14

Pompy ciepła to jedno z bardziej wydajnych urządzeń bazujących na odnawialnych źródłach energii do produkcji ciepła i chłodu.

Pobierając ciepło z powietrza, wód gruntowych czy gleby, są w stanie pokryć do 90% zapotrzebowania budynku na ciepło, co istotne przy braku emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Pompa ciepła Frapol Prime napełniona naturalnym czynnikiem R290 oferuje czyste funkcjonalności ogrzewania, podgrzewania wody i chłodzenia.

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła Frapol Prime?

Frapol Prime jest ekologiczna

Pompa ciepła Frapol Prime wykorzystuje odnawialne źródło energii jakim jest powietrze atmosferyczne, co w konsekwencji pozwala zredukować zarówno zużycie energii pierwotnej jak i emisję szkodliwych substancji powstających w wyniku ogrzewania domostw przy użyciu paliw kopalnych.

Frapol Prime to kompleksowe rozwiązanie dla domu

Przy zastosowaniu elementów uzupełniających jak moduł hydrauliczny, bufor c.o. i c.w.u. stanowi kompletny system zasilania budynku zarówno w ciepło jak i chłód przy wykorzystaniu fancoili, wymienników płaszczyznowych bądź kanałowych.

Frapol Prime jest wysokosprawna

Pompa ciepła firmy Frapol wyróżnia się wysoką sprawnością, posiada bardzo szeroki zakres pracy oraz funkcjonalność w zakresie ogrzewania, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia.

Frapol Prime jest kompatybilna

Urządzenie wraz z systemem wentylacji i rekuperacji stanowi kompletny system, zarówno pod względem hydraulicznym jak i automatyki zarządzającej pracą poszczególnych elementów systemu.

Naturalny czynnik chłodniczy R290

Nowa pompa ciepła typu powietrze – woda firmy Frapol  została wykonana w formie monobloku, cały czynnik chłodniczy został zawarty w jednostce zewnętrznej, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia instalacji z czynnikiem chłodniczym wewnątrz budynków.

Połączenie monobloku z elementami instalacji wewnątrz obiektu odbywa się w oparciu o instalację hydrauliczną (wodną lub glikolową). Jest to bardzo ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa jak i łatwości montażu i serwisu bez wymogu posiadania specjalistycznych  uprawnień "f-gazowych" personelu.

R290 (propan) ma niewątpliwe zalety w porównaniu z innymi czynnikami chłodniczymi z grupy "f-gaz". Około 75% mniejsza objętość w układzie, bardzo niski wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego  (GWP=3) oraz specyficzne właściwości termodynamiczne, przekładają się na konkretne korzyści dla użytkowników, takie jak wysoka temperatura zasilania do 70°C (do modernizacji instalacji grzewczych opartych na grzejnikach konwekcyjnych).

Ponadto propan (chłodnicze oznaczenie "R290") to powszechnie stosowany czynnik w takich artykułach gospodarstwa domowego jak lodówki, zamrażarki czy klimatyzatory, natomiast aplikacja tego czynnika w pompach ciepła jest podejściem pionierskim.

źródło i zdjęcie: Frapol

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum