PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rekuperatory

Rekuperatory OnyX - właściwa inwestycja w przyszłość

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-02-16

Decydując się na budowę lub termomodernizację istniejącego domu należy rozważyć zaprojektowanie systemu wentylacji mechanicznej, która zapewni dostarczenie odpowiedniej ilości przefiltrowanego powietrza do budynku, jednocześnie odzyskując znaczną część energii cieplnej z powietrza wywiewanego. W budownictwie XXI w. jest to jedyny właściwy sposób pozbycia się problemów związanych z nieskuteczną wentylacją grawitacyjną (nadmierna wilgotność, duże zanieczyszczenie powietrza, uczucie zaduchu) i spełnienia wymagań zaostrzonych Warunków Technicznych 2021 r. Umożliwia to również współpraca rekuperatora z ekologicznym źródłem ciepła (np. pompa ciepła).

Innowacyjne podejście do układu odzysku ciepła i wilgoci

Kiedy wysoki stopień odzysku ciepła i filtracja to za mało, dla osiągnięcia najlepszych parametrów powietrza wewnętrznego warto rozważyć zastosowanie rekuperatora OnyX Premium wyposażonej w regeneracyjny wymiennik periodyczny (system zmian kierunków przepływających przez wymiennik strumieni powietrza), który poza wysokim odzyskiem ciepła będzie odzyskiwał także wilgoć.

W takich jednostkach nie występuje ryzyko zamrożenia wymiennika (nie są wyposażone w pierwotną nagrzewnicę elektryczną). Dodatkowo, urządzenie nie produkuje kondensatu, więc nie ma konieczności wykonywania podłączenia hydraulicznego odpływu skroplin.

Rekuperatory ONYX - sprawdź ofertę

Zaawansowana integracja

Jednostki Frapol OnyX są standardowo wyposażone w rozbudowany układ sterujący umożliwiający prostą integrację z pozostałymi systemami budynku, w tym z pompą ciepła (jako źródło ciepła i chłodu), z agregatami freonowymi, centralami alarmowymi, przepustnicami GWC czy systemami inteligentnego domu (za pośrednictwem protokołu Modbus RTU), czyniąc sterownik Frapol SMART jednym z najnowocześniejszych systemów sterowania kompaktowymi centralami wentylacyjnymi.

Praca urządzenia OnyX Premium 650 w warunkach zimowych na zachodzie Polski. Styczeń 2021 r
Praca urządzenia OnyX Premium 650 w warunkach zimowych na zachodzie Polski. Styczeń 2021 r

Opcjonalnie urządzenia mogą być wyposażone dodatkowo w moduł sterowania zdalnego (pozwalającego na zdalną pomoc serwisową) przez wdrażaną intuicyjną aplikację FraNet i moduł utrzymania stałej wydajności (utrzymywanie stałych strumieni powietrza nawiewanego i wyciąganego niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych i stopnia zabrudzenia filtrów powietrza).

Utrzymanie komfortu na nowym poziomie

Wieloletnie doświadczenie przy głębokich termomodernizacjach polskich placówek edukacyjnych przełożyło się na know-how zaawansowanego utrzymania poprawnej jakości środowiska wewnętrznego również w rozwiązaniach domowych. Przy niedostatecznie działającej wentylacji w sypialni, w której śpią dwie dorosłe osoby, poziom dwutlenku węgla może osiągnąć poziom 2500–3000 PPM.

Programy Doboru Frapol - pobierz

Skutkuje to uczuciem niewyspania, znużenia, czy w ekstremalnych przypadkach mdłościami. Przez rozbudowanie systemu sterowania o pomieszczeniowe czujniki dwutlenku węgla, z powodzeniem możliwe jest utrzymanie stężenia CO2 poniżej poziomu dopuszczalnego (1000 PPM wg. ASHRAE), co w komplecie z kaskadą filtrów ISO Coarse 65% wraz z ePM2,575% bezpośrednio przełoży się na poprawę jakości wypoczynku i komfortu życia.

źródło i zdjęcia: Frapol

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum