Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Centralne odkurzanie

Co wchodzi w skład zestawu odkurzacza centralnego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-11-24

System centralnego odkurzania to doskonałe odkurzacze nie tylko dla alergików ale także dla każdego wymagającego klienta, który docenia skuteczne i wygodne sprzątanie.

Mając na uwadze dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań, wiodący producenci odkurzaczy centralnych oferują praktyczne zestawy zawierające wszystko, co potrzebne jest do korzystania z systemu. A zatem co powinno znajdować się w podstawowym lub rozszerzonym zestawie.

Instalacja centralnego odkurzania – skład i zalety?

Centralne odkurzacze cieszą się niesłabnącym powodzeniem i coraz częściej stanowią standardowe wyposażenie domu. Użytkownicy doceniają ich liczne zalety - wygodę użytkowania, estetykę oraz wysoką skuteczność sprzątania. Szczególnie chętnie korzystają z nich alergicy oraz osoby ceniące sobie czyste, wolne od alergenów i różnych zanieczyszczeń powietrze.

Dzięki szczelności systemu, automatycznemu filtrowaniu i wyprowadzaniu oczyszczonego powietrza poza budynek, możemy korzystać z ze zdrowego czystego powietrza. Sama instalacja centralnego odkurzania ma dość prostą budowę. Składa się z jednostki centralnej, czyli tzw. odkurzacza, rur, kształtek, gniazd ssących i węża. Niezbędnym elementem są akcesoria, takie jak np. końcówki ssące.

Odkurzacz centralny – zestaw z podstawowymi akcesoriami

Wiodący producenci odkurzaczy centralnych (np. Disan czy Enke) oferuj kupno zarówno pojedynczych elementów systemu, jak i całych zestawów. Dzięki temu możemy uzupełnić system o brakujący czy uszkodzony element, bez konieczności wymiany całej instalacji lub jej większej części. Jednocześnie mamy opcję wyposażenia się w kompleksowy sposób, oszczędzając czas i pieniądze.

Co zawiera podstawowy zestaw? Wszystkie wymienione wyżej niezbędne elementy systemu. Oprócz tego znajdziemy w nim podstawowe akcesoria. Są to m.in. uniwersalna ssawka do podłóg, ssawka z włosiem, ssawka szczelinowa i ssawka do tapicerki. Otrzymujemy też rurę teleskopową, taką jak w klasycznym odkurzaczu.

Odkurzacz centralny – zestaw dla najbardziej wymagających

Dla bardziej wymagających klientów przygotowano zestawy akcesoriów VIP, wyróżniające się nie tylko bogatą ofertą ułatwiającą sprzątanie i obsługę odkurzacza, ale też wyjątkową starannością wykonania i wysoką jakością materiałów.

W tym zestawie znajdują się wszystkie ssawki z zestawu podstawowego, jednak ich ogromnym atutem jest wykonanie z naturalnego włosia. Dodatkowo możemy liczyć na takie elementy jak np. polerka z mikrofibry czy chromowany kosz. Dużym plusem jest dostępność węży elastycznych z systemem ON/OFF, ułatwiającym sprzątanie. Często kupujący mogą liczyć na inne bonusy np. w postaci gratisowego zestawu sprzątającego do samochodu.

Dostępność szerokiej gamy akcesoriów w różnych przedziałach cenowych powoduje, że każdy bez problemu znajdzie opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb, preferencji oraz możliwości finansowych.

źródło i zdjęcie: Comfort System

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum