PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Baterie podtynkowe - znakomite rozwiązanie dla osób ceniących wygodę oraz nowoczesny design

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2023-07-18

To, co spełnia rolę jedynie użytkową, nie musi być widoczne. Z takiego założenia wyszedł jeden z liderów branży armatury łazienkowej, firma KLUDI, która zaproponowała całą gamę armatury podtynkowej. Moduł wewnętrzny baterii KLUDI FLEXX.BOXX ukryty jest przez wzrokiem w ścianie. Na zewnątrz znajdują się jedynie elementy sterujące. Aranżacje z armaturą podtynkową robią wrażenie lekkich i subtelnych. Doskonale wpisują się tym w obowiązujące trendy.

Elementy niewidoczne dla oczu

Założeniem armatury podtynkowej jest to, aby jej elementy wewnętrzne ukryte były w ścianie. Wtedy na pierwszy plan wysuwają się inne szczegóły aranżacji, np. płytki. Dzięki temu osiągamy efekt niemal całkowicie monolitycznej faktury ściany, z niewielkimi, ale efektownymi detalami w postaci elementów zewnętrznych baterii, takich jak wylewka, uchwyty, czy rozeta.

bateria łazienkowa w zabudowie podtynkowej KLUDI BALANCE WHITE

Do takich aranżacji dobrać można zarówno wciąż modną drobną mozaikę, jak i stylowe, cieszące się dużą popularnością, wielkoformatowe płytki. Niewątpliwie dużą zaletą systemów podtynkowych jest oszczędność miejsca, a jednocześnie łatwość pielęgnacji - element natynkowy zajmuje niewiele miejsca i łatwo utrzymać go w czystości.

Decyzja zabudowy armatury w fazie projektu

Ze względu na konieczność umieszczenia w ścianie, decyzję o wyborze systemów podtynkowych należy podjąć już w trakcie projektowania łazienki lub montażu instalacji. Co ciekawe, nie musimy od razu decydować w kwestii elementów zewnętrznych. KLUDI ma w swojej ofercie bowiem bardzo wygodne rozwiązanie - moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX, który pasuje do wszystkich elementów natynkowych z głowicą ceramiczną lub termostatyczną KLUDI.

Dzięki temu element podtynkowy można zainstalować na wstępnym etapie montażu instalacji, a samą armaturę dopasować w późniejszym terminie. Dodatkowym atutem jest wysoka jakość komponentów, w tym jedyna w swym rodzaju osłona elastomerowa, która zapewnia izolację akustyczną i maksymalną wodoszczelność, czy specjalne przetłoczenia, które umożliwiają montaż na nierównych powierzchniach.

Warto zaznaczyć, że element podtynkowy KLUDI doceniony został przez międzynarodowe grono ekspertów (nagroda PLUS X Award za wysoką jakość i funkcjonalność; tytuł najlepszego produktu roku 2012) i jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem na rynku. Co więcej, moduł KLUDI FLEXX.BOXX jest wyjątkowo trwały, w związku z czym producent daje na niego aż 20 lat gwarancji.

Efektowne modele armatury do każdej łazienki

Bogata oferta armatury firmy KLUDI sprawi, że każdy, bez względu na preferencje odnośnie stylu, znajdzie w niej coś dla siebie.

KLUDI BALANCE WHITE

Naszą uwagę zwróciła kolekcja rzadko spotykanej białej armatury, KLUDI BALANCE WHITE. Z pewnością nie można przejść obok niej obojętnie. Stanowi doskonałe połączenie nieskazitelnej bieli z subtelnymi chromowanymi elementami, co nadaje każdemu z modeli lekkości, czystości i świeżości.

Kolekcja rzadko spotykanej białej armatury, KLUDI BALANCE WHITE

KLUDI BALANCE BLACK

Biała armatura doskonale sprawdzi się w łazienkach w tym samym kolorze, niemal znikając na tle ścian lub w kontraście z czernią. Dobrze jest wiedzieć, że KLUDI oferuje również czarne modele baterii m.in. z serii KLUDI BALANCE BLACK. Biel i czerń od zawsze prowadzą efektowną wizualnie grę. Warto ją podjąć, tworząc niebanalny styl naszej łazienki.

KLUDI oferuje również czarne modele baterii m.in. z serii KLUDI BALANCE BLACK

Jak połączyć nowoczesny minimalizm z bardziej bogatym w detale stylem art deco?

Odpowiedzią jest kolekcja armatury KLUDI NOVA FONTE DÉCO, charakteryzująca się smukłymi kształtami i ozdobnymi uchwytami baterii. Mimo ozdobników, produkty tej serii nadal pozostają wierne modnej prostocie, co czyni je bez wątpienia uniwersalnymi.

Armatura KLUDI NOVA FONTE PURISTIC

Interesująca jest również kolekcja KLUDI AMBIENTA dedykowana osobom ceniącym styl organiczny, nawiązujący do natury. Baterie z tej serii zachwycają monolityczną formą i wyważoną proporcją. W tym stylu odnajdą się osoby lubiące niebanalną estetykę i mocne akcenty.

Kolekcja armatury KLUDI AMBIENTA w zabudowie w kabinie prysznicowej

Ich przeciwieństwem są mniej zdecydowani, bardziej zachowawczy klienci. Ich zainteresują kolekcje KLUDI NOVA FONTE PURISTIC w chromie lub czerni lub KLUDI NOVA FONTE CLASSIC.

Na stronie producenta można zobaczyć wszystkie serie armatury KLUDI oraz przykładowe aranżacje. Osoby, które zdecydują się na armaturę podtynkową, z pewnością zainteresuje przewodnik KLUDI FLEXX.BOXX, który oferuje ponad 60 gotowych schematów montażu oraz wycenę poszczególnych zestawów.

źródło i zdjęcia: KLUDI Armaturen